Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (4)


Recommended Posts

Laura, frumos mai povestesti tu [pup]

Eu abia scriu ca ma doare rau mana dreapta; am tot facut seara curat in apartament si deja sunt praf [:D]; am dat cu spaclu pentru fiecare picatura de pe jos, dar incet, incet incepe sa arate a casa

Danutz, nu putem veni din pacate; in acest weekend fug la Fagaras iar urmatorul e ultimul in care sa ma ocup de apartament (pe 3-5 sept vreau in Vama [:D]); deci poate ne vedem cu alta ocazie. Oricum nu sunt sigura ca eu pot urca undeva [q]

Ruxandra, ai dreptate.. la muschetari e tare frumos.

Am admirat familia Manuelei, pe Garga cea eleganta si frumoasa, frumoasa ca si mama ei... acum astept poze si de la restul [pup]

Va pup si va urez un weekend frumos

 

Yagmur si Luca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui kikineata
Pai bine ma Laurica fara frica, tu ai avut frica? Am plans, nitel, nu mult ca-s mare [:D]. Ce e ansa aia pe ochi ca n-am auzit pana acum?
align="right" id="quote2">mamaaaaaaa!!! si ce frica am avut de cezariana ... si a fost intemeiata [:D], mai rau (pt mine) decat la nasterea naturala.pai alex dupa ce ca a avut dubla circulara, o bucata de cordon (ansa in termeni medicali) era peste cap si peste ochi si exista riscul sa fie strangulat cordonul si sa nu mai ajunga la el cele necesare ... asta a fost un alt motiv sa grabim cezariana si sa nu nastem natural.dar ce mai conteaza ... cand totul se termina cu bine si bb e sanatos si frumos [:D][pup] gascaLaura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011Poze DanielMamici din IasiCopilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt ostenita si cu o "astenie de primavara" [:I]. am o stare ciudata in seara asta.

dani nu a vorbit cu noi azi. de' ... a fost la iarba verde, a mancat 3 felii de pepene la bustul gol [:D], a fost in expeditie in padure unde a cules mure ca sa isi faca limba mov [:D], s-au jucat pe maulul raului cu pietre, au "pescuit", au jucat badminton, nu au servit somn deloc si totusi au reusit sa nu se "omoare" intre ei [:D] (vb la plural pt ca e si sora mea cu copiii la onesti).

deci pe frontul de est, cu baiatul mare totul e perfect. [:)]

 

vad ca strigarea mea ramane fara raspuns ... chiar asa ... nici macar o mamica? [:(]

 

[pup] gasca, n usoara

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxanicaid="blue"> s-a intamplat ceva? [flo]

diamatid="blue"> trimit PM.

 

nu stiu ce sa va mai zic ... am senzatia ca "lucrez" la munca-n-zadar. mai perseverez vreo cateva zile, poate, poate.

 

deci [pup] gasca si n usoara

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, eu sustin demersul tau ! Nu, nu s-a intamplat nimic, te referi la poze sau la faptul ca tot am intarziat cu mesajul despre noi??

Ruxandra [pup], am trimis pe mail-ul comun invitatie pe picasa, nu stiu ce m-a apucat acum paranoia la batranete...Am vreo trei albume pe-acolo.

fetelor, nu stiu, nu apuc sa povetesc mai multe, sunt singura cu amandoi copiii si numa' usor nu e, dar totul e sub control...deocamdata. revin.

 

Laura, editez sa-ti spun ca nu am mare experienta, din pacate, cu alaptatul, la Maria am reusit pana pe la 8 luni, dar pot sa-ti spun ce sa NU faci: nu-i da lapte cu biberonul, nu-l cantari pentru proba suptului ca ajungi sa innebunesti. Sunt niste momente critice, cand devin agitati la san si ai impresia ca nu se satura, dar daca le depasesti, ai castigat batalia. Te pup si putere multa!

 

Roxana, mama lui Davidid="blue"> (20 noiembrie 2006 ) si a Marieiid="red"> ( 2 octombrie 2009)

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Intru si eu dupa.... o lunga pauza, cu o rugaminte la voi. Vrem sa plecam in Ungaria si Slovenia si vreau sa stiu de ce am nevoie pentru calatoria cu Stefy cu masina. Acte si alte lucruri care stiti voi ca mai trebuie. E prima data cand plecam cu ea.

Ce stiti despre reguli de calatorie cu copii asa mici?

 

Laura, sa-ti traiasca flacaii, am admirat pozele.

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Iulia, noi am fost cu Delia in Bulgaria pentru prima data anul asta de Paste.Ca acte, i-am luat pasaportul si certificatul de nastere pentru orice eventualitate, noi am avut asigurari medicale pe care ni le-au facut la agentia de turism. Delia nu prea are rabdare in masina,nu doarme mai deloc, se plictiseste destul de repede, asa ca i-am pus pe un laptop desene animate si asa am tinut-o ocupata o parte din timp.Ce-i drept, pana la bulgari nu a fost foarte mult de mers, iar singurul drum mai lung pe care l-am facut pana acum cu ea a fost la Busteni, cu opriri dese, cu desene, dar ne-am descurcat.Scaun de masina obligatoriu,pernuta si paturica preferata, jucariile preferate, carti de citit si olita.Va doresc drum bun si concediu placut![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
Salutare!Intru si eu dupa.... o lunga pauza, cu o rugaminte la voi. Vrem sa plecam in Ungaria si Slovenia si vreau sa stiu de ce am nevoie pentru calatoria cu Stefy cu masina. Acte si alte lucruri care stiti voi ca mai trebuie. E prima data cand plecam cu ea.Ce stiti despre reguli de calatorie cu copii asa mici?Laura, sa-ti traiasca flacaii, am admirat pozele.Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red"> Bazar pentru SEBI id="blue">
align="right" id="quote2">mi-era dor de tine si de cafelele tale de dimineata :)pasaport, noi nu am avut cerficat de nastere la noi, dar nu se stie niciodata.medicamente ... eu i-am luat de toate: panadol, nurofen, smecta, hidrasec, saruri de hidratare, ceva pt alergii, ceva pt julituri/lovituri ... ma rog, cam de toate de care am si in casa. nu am avut nevoie de ele, dar mai bine sa le am decat sa caut intr-o limba pe care nu o inteleg ceva contra febrei [alcool]cand pleca florin cu el la caracal singuri ei doi, foloseau cu succes laptopul cu desene. in rest noi folosim muzica de copii.scaunul de masina musai, la noi poate nu primiti amenda, dar in afara ma astept sa se respecte.aparat foto [:)]si nu mai stiu, ma mai gandesc, daca mai imi vin idei scriumaine vine dani acasa [olala]l-am intrebat dimineata daca se bucura, a spus ca NU, pt ca merge la gradi. aceeasi intrebare dupa-amiaza, a spus ca DA, pt ca are training nou cu care merge la gradi sa le arate prietenilor. nu mai inteleg nimic [alcool]ma rog ... probabil va fi mai dificila reacomodarea, mai ales ca a fost la bunici, unde totul a fost exact cum isi doreste el [:)]fara alte noutati, azi am batut cartierul in lung si-n lat, maine fac mancare dimineata, musai baie la pranz ca dupa-amiaza sa iesim cu dani prin copou, cred.ce ma distreaza ... imi fac programul intre supturi [:I]n usoara tuturorLaura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011Poze DanielMamici din IasiCopilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga IULIA am trecut prin mai multe vame si nu o data, nu nea cerut nici o data certificatul de nastere al copiilor, dar e bine sa-l ai ca nu stii peste ce frustrat dai. Daca stii ca Stefi are ceva probleme cu drumul ei medicamente care stii ca-i dai deobicei. Scaun auto nu am avut nici pentru unu si nu nea intrebat de ele, nici la bulgari, nici la greci si nici la moldoveni.Masina are centuri pe spate si ii prindeam in ele pe autostrada In Grecia circulam cu ei fara probleme. Nustiu cum este la altii.Pe drum copii n-au avut timp sa se plictiseasca, seau luat masinutele cu ei, erau preocupati de locrui noi. Acum depinde de la copil la copil. Nu trebuie sa-ti faci grji copii iubesc calatoriile si zic ca si Stefi va fi foarte fericita.

Drum bun si cale libera.

 

Stela mamica de voiniciid="red">[roker] Radu(11.06.2008)id="blue">+[roker]Mario Gabriel(31.10.06)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...