Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (4)


Recommended Posts

Multumesc din suflet pentru urarile frumoase![flo]

Santem in formatie de trei,n-am petrecut in mod deosebit dar am avut parte de multe'tupize' din partea copiilor.Crinuta stia ca urmeaza ziua mea si dis de dimineata,cu ochii aproape lipiti,statea rezemata de tocul usii cand ma striga sa ma uit la ea si-mi spune "La multi ani,mami!".M-a miscat profund pentru ca este primul an cand constientizeaza si-mi face o urare pur si simplu,si nu pentru ca a vazut pe altcineva inainte[9cer].Raducu,evident ca a copiat fraza,mi-o spune si el si apoi au inceput sa curga 'tupizele'.M-au rugat sa-i las sa-mi gateasca un tort adevarat la aragaz,m-am conformat si aproape ca ametisem de la cate lumanari am suflat.Piticii mei faceau torturi pe banda rulanta si mi-l aduceau sa suflu si sa-mi pun dorinta.In graba lor au dezlipit geamul de la cuptor,apoi s-au scuzat politicos:"asa-i cand esti pe graba..."[:D].Apoi,mi-au desenat fiecare cate ceva.Crinuta,o fetita creata si cu parul foarte lung si in timp ce-i admiram desenul a venit rectificarea ei :"sant gene false,nu sprancene!",hahaaaa,sa lesin.De unde frate asta cu gene false,ca prin jur nu prea vedem,in fine.Radu,a desenat un mix simpatic si foarte colorat de forme si in timp ce-l admiram,Crinuta un pic geloasa completeaza:"nush ce ti-o place la mazgalitura aia":)))

Cam asta a fost ieri,minunata zi in care am implinit 'tartifor' anisori:D.

Aaaaa,m-am tuns.Tot ieri.Singura![:D]Nu compatimiti ca mi-a iesit o freza betonnn,hai,bine...,dupa pipaieli simt ca am un surplus la ceafa dar promit sa scap de el marti,cand imi vine hair stilistul de ocazie:)))

 

 

Kiki,

sa stii ca-s fix asa cum m-ai descris tu!cetesti bine oamenii domle'.cred ca undeva in adancuri,plansul asta are legaura cu acceptarea ca alfel nu vad de unde putere,ca soarele nu-mi mai face fata de mult:D[flo]

 

 

 

Ceea ce ai construit poate fi distrus,nu conteaza,construieste!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu intarziere urez dragei si minunatei DANDUSA La Multi Ani [flo][flo][flo], sa ai parte de toate bucuriile din lume, sa ne incanti in continuare cu ceea ce povestesti despre cei mici.... mi-e dor de o revedere in capitala... [pup][pup][pup]

Eu tot pe fuga, tot dupa smotru, parca nu se mai termina de curatat si mai am doar o saptamana si un pic pana la mutare :).

Si bona tot nu am.. asta e problema cea mai mare..

 

Yagmur si Luca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani, draga Dana !!! iti doresc din suflet sa ai parte de liniste si implinire, sa primesti totul pe masura dragostei si a caldurii pe care o oferi celor din jur, atatia oameni dragi se hranesc din caldura asta pe care o emani, incat mi-e imposibil sa cred ca pe strada ta nu se arata soarele...las' ca si cand apare, nu se mai lasa dus. te imbratisez si sa stii ca mi-esti nespus de draga !

da, da... si bine zice Kikineatza cu blogul, as putea sa te citesc la infinit, ma incarc cu energia si afectiunea ta, sunt o mama mai buna in ziua in care tu ai postat ceva, orice, si copiez ideile tale, asta e, recunosc.[pup][pup]

 

 

 

Roxana, mama lui Davidid="blue"> (20 noiembrie 2006 ) si a Marieiid="red"> ( 2 octombrie 2009)

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] dana[s] sa iti dea DD tot ce e mai bun pe lumea asta, sanatate ca e mai pret decat toate si posibilitatea de a fi cu totii impreuna, asa cum va doriti.

 

 

 

din pacate eu nu ma simt in stare de nimic... baietii sunt bolnavi, se pare ca ne-am intos cu ceva de la munte sau de la clima din masina. dani are febra 38.5, alex deocamdata are 38 rectal si mucisori ... azi noapte a fost greu, nu au dormit mai nici unul. o sa revin, promit. incerc mai pe seara, daca nu atunci maine.

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ps. nu prea mai tin minte.

38 rectal, inseamna de fapt 37.5, nu?

care e temp normala pt bb?

ii dau ceva?

are abia 2 luni ....

mersi de raspunsuri, anticipat

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multa, multa sanatate baietilor! Din cate-mi aduc aminte, temperatura masurata rectal e cu 0,4 - 0,5 mai mare decat temperatura corpului. Deci Alex are de fapt 37,5 - 37,6 grade. Nu este o temperatura mare, insa este o stare subfebrila.

Nu pot sa-ti recomand sa-i dai sau nu ceva, insa daca te hotarasti, 2 -2,5 ml Nurofen sau Panadol trebuie sa fie suficient.

 

Inca ceva: citeste informatiile de pe prima pagina de la subiect!

[pup]

 

 

 

Manuela, Stefan si cele 3 minuniid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multa sanatate celor mici; sper ca sunt mai bine azi [pup]

Eu sunt tare stresata ca incepe gradinita si tot nu am gasit cine sa-l ia pe Luca de la gradinita (am gasit la 10 RON/ora dar chiar nu am cum sa platesc suma asta :((((.... nu stiu ce voi face, chiar nu stiu, iar zile trec repede si e timpul sa gasesc solutie

In rest, cred ca saptamana viitoare ne mutam chiar daca mai am de sortat insa are si Luca nevoie de acomodare cu noul apartament, iarasi schimbari bruste in viata lui; sper sa fie bine.

Va pup cu drag [pup]

 

Yagmur si Luca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...