Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (4)


Recommended Posts

am trimis pe mail un nr. de telefon. aici adresa. Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien 1090 Wien Währinger Gürtel 18-20 nu stiu in ce consta tratamentul,stiu ca tatal prietenei mele s-a intors muult mai bine acasa decat era cand a plecat.si ca e bine si acum. sper din suflet sa va fie de folos. multumesc pentru sustinere si incurajari. Beatrice (13.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lavinia si Chinico - imi pare tare rau de problemele de sanatate avute de cei dragi; sper sa se insanatoseasca cat mai repede. Acs, te voi suna si poate ne vedem; stau rau cu timpul ca am inceput zugraveala in Iancului unde ne vom muta; deci seara sunt destul de prinsa iar in weekenduri mergem la Breaza. Luca creste, e la fel de nazdravan, merge la inot dar doar pentru distractie deoarece refuza sa invete ceva :D. El e circarul grupei, dar eu sunt multumita sa-l vad in apa :D. Doar ca de 2 ori s-a aruncat fara nimic, si a 2-a oara nu l-a vazut profa si am crezut ca se ineaca. A plans 25 de secunde si apoi s-a calmat. Parca s-a mai inaltat eu avand stresul inaltimii (nu cred ca are peste 101 cm). Eu incerc sa ma tin de regim, mai beau o cafea cu mult lapte pe saptamana, in rest fructe si legume dar moooor de foame. Trebuie sa imi refac analizele si sper sa ma fac bine. Va pup si va urez un weekend placut!!! Yagmur si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yagmur imi spunea pediatra ca ei cresc in inailtime in timp ce dorm ... deci, ceva mai mult somn pt luca [:)]. Dani, mai nou, se trezeste pe la 6 dimineata ... de ... a venit vara si la 6 e lumina si baiatul e pe baricade. seara pica abia pe la 22 si ceva, desi la gradi nu doarme f mult. so, Dani ... ne-am schimbat un pic programul. l-am dus la "gradinita de vara", cu verisorii lui. in prima zi am zis ca incercam marea cu sarea sa vedem ce iese. si a iesit. Dani doarme la gradi!!!!! merge Florin sa il ia la 16. So, dimineata sunt singura cu bb. ceea ce face lucrurile mult mai usoare. ma rog, acum e si mami aici si ma ajuta teribil de mult, nu stiu ce voi face cand va pleca [q]. sper sa ma descurc. la 4 vine Dani, de obicei ma gaseste alaptand, merge sa pape, apoi stam impreuna. daca bb doarme e f bine, daca nu doarme il preia mama sau florin si eu stau cu Dani. ne jucam, ne mai uitam la un desen, dintr-astea. fara prea multa bataie de cap, ca nu are chef ... are chef doar de joaca. apoi, mai pe seara el iese afara cu florin, dupa ce mai alaptez o tura ies si eu cu bb si stam cu totii in parc, pana pe la 9. atunci incepe distractia, cand intram in casa, suntem cu totii ca bagati in priza ... sa manance Dani, sa faca Dani dus/baie, sa faca bb baie, sa manance bb, totul cam intr-o ora, ca sa ii cilcam la o ora rezonabila. si sa picam si noi lati dupa inca o zi in care, sincer, nu am afcut mare lucru, dar ne-a epuizat. multumesc lui DD, inca nu avem probleme de gelozie intre bb si Dani. ma mai cere Dani ACUM si sunt momente cand eu nu pot, dar am incercat sa ii explic si, cred, sper, ca incetul cu incetul, intelege ca mami acum se imparte la doi. il iubeste pe bb, asta se vede, il pupa incet, sa nu il doara, il mangaie incet ca el e micutz. no, cam asta e viata noastra zilele astea. e frumoasa. din pacate trebuie sa umblam un pic cu bb pe la doctori ... ii curge sange din buric si cred ca va trebui cauterizat (ma sperie fff tare gandul, sincera sa fiu), apoi are sold imatur (nu e luxatie, dar e o "chestie" care mai trebuie verificata peste 3 luni), etc. dar, bb creste, papa laptic de la mami, plange muuuuult cand ii e foame, in rest e cuminte si dulce si scump. [pup] fetele. Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011 [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chinico, Lavinia, sunt alaturi de voi, va imbratisez si ma gandesc la voi, sanatate multa celor dragi ! Imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin asta... laura, super atitudinea lui Dani, ma bucur ca e atat de intelegator si dragostos cu bebe, frumoasa viata voastra cu mama alaturi, si eu am norocul asta , sa ma ajute mami. Dar sa stii ca ma descurc si cand mami nu poate veni, copiii inteleg si coopereaza, te vei descurca si tu [pup] Sanatate lui Alex, sa se rezolve micile probleme, si felicitari pentru ca-l alaptezi ! Dandusa, mi-e dor de tine ! Nu stiu cum se face ca de cand ne-am mutat la casa noua nu mai stau toata ziua pe net, asa ca trece si o saptamana fara sa intru macar o data, asa se explica mesajele mele razlete. Va pup acum si mai intru sa va povestesc de noi. Roxana, mama lui David (20 noiembrie 2006 ) si a Mariei ( 2 octombrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va pup si va imbratisez ! Lavinia si Chinico sunt alaturi de voi si va doresc sanatate si putere ! daca pot sa ajut , doar strigati-ma :) . noi am cam disparut de pe firmament ... acum am intrat sa o caut pe donia sa o imbratisez si sa o pup apasat ! sper sa ma auda si sa dea un semn cat de mic . laura va pupam pe toti 4 si pe voi si felicitari ptr super-familia ta ! P e ok, merge la gradi de vara ... am sarbatorit azi 100 ;) de ani de casatorie :D pupici D [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061129_-8_P.png"]BeBelusca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavinia, Chinico, multa, multa sanatate celor dragi! [grup] Laura, cat e de mititel bebe Alex pe langa Dani! Am uitat cum e... [:)] Aveti doi baieti frumosi foc, sa va bucurati de ei! Va doresc sa se rezolve repede micile probleme ale lui Alex. [pup] Danita, la multi ani de casnicie! Sa fiti fericiti si sa va iubiti de 100 de ori mai mult decat in prima zi! Yagmur, [pup] si spor la treburi, ca sa termini mai repede cu zugravitul si sa ne putem vedea. Noi ne-am intors de la mare ieri, suntem ok. Pupici tuturor! [pup] Teutz, mami de Alexia (2006) si Maia (2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am chef sa ma jelesc.. asa c-o sa zic doar de bine. Sa ma laud mai exact cu Fabian Cancellara al nostru. [bicla] Ca e indoctrinat de la bunica-sa si se mai uita tustrei la Turul Frantei. O trecut de la tricicleta la bicicleta normala. Cu o scurta oprire cu un Laufrad (bicicleta fara pedale) imprumutat pt cateva zile. N-a pupat nici o secunda rotitele ajutatoare, de fapt incurcatoare. C-am invatat lectia de la M, care-a invatat singur sa mearga cu bicicleta.. in momentul in care i-a scos tati pedalele si si-a putut exersa linistit echilibrul. Ah, eu n-am nici un merit.. tati s-a ocupat de tot. Io doar ma laud [:)]. Si Fabian al meu e atat de mandru de reusita.. complet echipat, inclusiv cu manusi. Vrea si pantaloni de biciclist acu.. [alcool] Caci la noi in familie a lovit puternic virusul bicicletei.. io sunt singura inca neafectata.. Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La G cu inotul mai asteptam un pic.. sunt curioasa cum va reactiona. edit: l-a insotit azi pe M la antrenament, sa cunoasca antrenorul, sa se familiarizeze cu locatia, etc. Cica i-a placut si mai vrea.[popa] M merge acum vara foarte des.. l-am vazut si eu odata. Se descurca minunat.. inoata spate fara probleme, e relaxat in apa si asta e cel mai important. In rest e mult de munca.. probabil va dura ani de zile pana ce va inota corect. Dar se cunoaste ca i-a facut mult bine.. s-a inaltat, e mai puternic si agil. Plus ca se distreaza cu colegii de curs. Si apropo de inot si indoctrinare pozitiva cu ajutorul tv-ului (sa ne mai folosim si noi de el, nu numai el de noi) am inteles ca saptamana viitoare vor da pe tvr2 imagini de la campionatul mondial de inot de la Shanghai Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb
Si apropo de inot si indoctrinare pozitiva cu ajutorul tv-ului (sa ne mai folosim si noi de el, nu numai el de noi) am inteles ca saptamana viitoare vor da pe tvr2 imagini de la campionatul mondial de inot de la Shanghai Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
si o sa imi aduci si mie aminte? please!!!!!!!!!!!!! felicitari si sa ne mai zici de bine! sper ca ce-i de rau nu e f de rau si va trece repede. [pup] Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011 [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chinico trimis PM. [flo][pup] Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011 [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...