Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (4)


Recommended Posts

[hopsieu]Salutare, slaba miscare ... fiecare pe la mare, pe la munte. Daca nu ati citit pe la regasiri, Lorym si Porumbita sunt [gravi] sa le felicitam si noi si sa le uram nastere usoara si bb mancaciosi si cumintei [pup]. Miercuri plecam si noi pt vreo 4 zile la munte. Sanatate tuturor si concedii placute! Mariana - mamicuta de 3 [zana] - Andra('99), Sara('05) si Antonia(nov.'06) "Preocupati de ce va fi copilul nostru MAINE, uitam ca el este cineva ASTAZI!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui saryta
[hopsieu]Salutare, slaba miscare [...] Mariana - mamicuta de 3 [zana] - Andra('99), Sara('05) si Antonia(nov.'06) "Preocupati de ce va fi copilul nostru MAINE, uitam ca el este cineva ASTAZI!"
cred ca am devenit melancolica, dar imi pare tare rau cand deschid explorer-ul si vad ca de o zi, apoi de doua, apoi de trei nu s-a mai scris nimic la fulguleti. m-am gandit la un moment dat sa scriu in fiecare zi ceva despre dani, ceva ce face, chiar daca nu e nimic special, doar sa scriu poate va mai veni cineva alaturi de mine si apoi inca cineva si tot asa. dar ... ma gandesc ca, probabil, degeaba as face-o. e mult mai usor sa citesti ce fac/zic/scriu altii decat sa impartasim, asa ca, probabil, cine citeste din umbra va ramane tot acolo, cine scrie cand are timp va continua la fel, iar cine vrea sa mai impartaseasca din viata celor care au fost candva fulguleti o va face oricum. mi-e dor de schimbul de pareri, de discutii, de dialoguri, chiar si de cele in contradictoriu. mi-e dor sa citesc de alti fulguleti, ce fac, cum se dezvolta, cum se joaca, cum interactioneaza cu cei din jur, cum cresc, cum devin "oameni mari", mi-e dor sa am cui sa cer o parere sau un sfat. dar oamenii se schimba, prioritatile se schimba, pana la urma ne-am unit doar virtual aici ... eu eram "copilul naiv" care spera ca vom ajunge pana la "adolescentii" in formatie completa [:I], cam naiv, stiu acum. dar ... pentru toate mamicile care au scris in ultimii doi ani, care au mentinut acest forum "pe linia de plutire": Dani ma intreaba de ce nu il certam si pe bb. si imi dau seama ca oricat as incerca sa nu simta nici o diferenta nu am cum ... bb e mic, sta mult in brate, stam mult timp cu el. deocamdata nu pot sa ii spun "gelozie", dar imi dau seama ca ceva, ceva simte si puiul mare. Dani il aude pe alex gangurind si exclama fericit: "mami, alex incepe sa vorbeasca" [:D] Dani nu intelege de ce bb nu bea apa ... pai lui nu i se face niciodata sete? si da-i si explica-i compozitia laptelui [:)] ... am un pusti destept care isi pune tot felul de "intrebari" [:)] acum dani e la parintii mei, maine pleaca la mare. sper sa se distreze, sa puna in practica ce a invatat la inot si sa vina negru [:D], e deja bronzat din vacanta de la bunici ceilalti cu care a stat pe la valcea o gramada, la piscine si lacuri termale. voi reveni si maine, dupa ce vb cu el la tel, probabil nu voi spune nimic important, poate voi spune ceva tembel [:(], dar voi impartasi ceva din viata unui fulgulet. [flo] Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011 [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://community.webshots.com/album/580696086mZyDDo"]Poze poze amestecate cu baietii mei frumosi[/url] [:)] Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011 [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, cum ma atingi tu la corazon. [:)] .. iaca nu-ti pot rezista.. mai ales azi, de ziua ta! [cheers] Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si voioasa. S-aveti parte de-o viata plina si frumoasa. [pup] tare Si da, este absolut normal si sanatos ca Dani sa simta gelozie fata de fratiorul sau. Stiu nu e intotdeauna usor pt parinti sa se confrunte cu aceasta.. dar eu cred ca face parte dintr-o dezvoltare completa pentru un copil, respectiv are ocazia de mic sa experimenteze aceste sentimente si sa invete sa se descurce cu ele. Sa-ti zic de fulguletul G?? Pai ce sa-ti mai zic.. a ratat o tabara cu gradinita, a ratat cursul de inot, si-a semi-ratat si vizita la bunicii prietenului de la gradinita.. unde n-a apucat decat cateva zile. Taman ce ne-am intors sa-l recuperam.. cauza .. ceva boala, speram ca nu prea, prea. O ramas cu imunitatea varza dupa varicela. In schimb am reusit sa mergem impreuna un pic prin vacanta printr-o zona superba a Romaniei... unde imi doream de mult s-ajung. Pe drum am apucat de petrecut cateva clipe faine cu alt fulgulet.. si l-am cunoscut si pe frumosul lui frate. .. apropo Lizzy [hia] (primit deja cateva oferte.. sa vaz cand apuc de studiat) Danutz, fuseram la concert. A fost nebunie de oameni, ff cald.. m-au impresionat baietii.. mai ales dansul. Profi... si parea vizibil emotionat. Parca ma mai intrebase si Acs cate ceva.. grrr.. si noi avem munci prin casa.. naspa, nu place la mine. Cat am transpirat s-aleg o faianta, chiuveta.. alea, alea.. decorator imi trebuie. Chinico, ce face bunica?? Lavinia, draga mea. [grup] Danita, la multi ani fericiti si de-acum incolo! [s] Cum ati sarbatorit? Donia, daca zici tu zic si io! [pk] Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de-ale lui G: eram intr-un magazin de suveniruri.. cu costume populare, etc. G cu acadeaua in gura (si nu, nu io i-am dat-o [:D]), numai batul i se vedea vanzatorul: - nu pune mana pe ele (costume), ca esti murdar de la bomboana G impasibil isi continua cercetarea vanzatorul repeta - nu pune mana pe ele (costume), ca esti murdar de la bomboana la care G, calm...agale.. uitandu-se fix la el: - nu e bomboana, e acadea mai trec cateva secunde - si nu se tine in mana, se tine in gura apoi cu un aer de.. "ce nu pricepi odata??" - deci nu sunt murdar pe mana _____________ am vizitat noi un muzeu.. si le-am povestit cate ceva despre Rege, lalala.. la care ma intreaba despre Stefan cel Mare.. si ce rege a fost el eu: n-a fost rege, a fost voievod G: ce inseamna voievod? eu: ahh.. un fel de rege mai mic G: pai cum sa fie mai mic, nu era Stefan cel Mare??? Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxandra [asia] absolut bestia G cu acadeau, rad si acum singura prin casa ... mi-l inchipui serios, tacticos, dand explicatii [:D] pare rau de boli ... offf, tare-i greu cu ele. dani a trantit o amigdalita acum vreo 2 sapt ... multumesc lui DD a trecut repede, fara antibiotic si nu a luat-o si bb mic. dar totusi ... sanatate multa va doresc. ai fost la concert? [q][q][q] hotarasem ca daca reusesc sa nasc natural sa ma duc si eu, chiar si cu bb de 3 zile, dar, din pacate, nu am reusit (aveam bilet cumparat ...). oricum, i-am spus lui florin ca acum e obligat sa ma duca la un concert cand mai vine in europa, ca eu nu am fost ca i-am facut lui copil [:D] danutz am fost si noi la mugur de fluier anul trecut, insa anul acesta am fost la casa vero, 500m mai sus pe strada aceea, mi s-a parut mai faina, oamenii mai deschisi, camerele mai mari si baile mai mari, mancarea la fel de buna si ceva mai ieftina. vreau in ultimul we din august sa mai facem un drum acolo, de data asta si cu alex. Dani a plecat spre mare. a mai dormit in masina, iar cand s-a trezit primul lucru spus a fost: "maine e ziua lu'mami" [:D]. i-a spus mama ca maine a venit si m-a sunat si mi-a spus la multi ani ... a fost cel mai dulce la multi ani. logic ca m-a apucat plansul, ca nu sunt cu el, dar stiu ca e bine pt el sa mearga la mare si ca el va fi ok. au trecut dunarea cu bacul, adica cu un "vapor mare, mare, chiar mami, e foarte mare, crezi ca e de ras?" [:)] alex creste, cate un pic in fiecare zi, gangureste mai mult pe zi ce trece, sta din ce in ce mai mult treaz, e un cumintel. azi a adomit la san, l-am luat sa il ridic, a deschis gurita, eu i-am introdus sanul ... asa pe bajbaite, l-a simti si a inceput sa ma tocaie ... ceva de genul "para malaiatza in gura lui natafleatza" [:D] am uitat cat sunt de dulci cand sunt asa micutzi ... dulci cat cuprinde. [pup] Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011 [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, LAURA!!! [flo][flo][flo][pup][flo][flo][flo]. Sa iti fie viata plina de bucurii, alaturi de barbatii tai cei frumosi.. acum ma duc sa vad pozele [pup][pup][pup] Asa este, s-a scris mult mai putin, inclusiv eu, acum sper ca totusi macar un grup mic sa mai ramana si peste cativa ani. Am venit in capitala si nu am reusit sa ma vad cu mamici tare dragi mie; recunosc ca si viata in capitala m-a dat peste cap, convietuirea cu ai mei care este dura si care ne-a schimbat pe amandoi (ceea ce nu este bine [q]) Eu as avea multe de zis de Luca, care se acomodeaza dar se si schimba nu neaparat in bine, fiind tot timpul tinut sub observatie de ai mei, vazand cum sunt certata aproape zilnic (desi i-am rugat sa nu o mai faca sub ochii lui). Dar in maxim o luna ne mutam, pe bune, chiar daca raman fara nici un venit, nu stiu ce voi face, dar e musai sa plecam... Ruxandra, G e genial.. mi-ar placea sa va revad [:)] Danutz, am uitat sa raspund.. noroc cu Ruxandra: am fost la concert, m-am simtit super bine, am dansat si cantat... si mie mi s-a parut ca si lor le-a placut sa cante pentru noi Iarasi am scris pe fuga, imi traiesc viata pe fuga, dar seara e a mea si a lui Luca (mai rar acum ca sunt in amenajari); mergem in parc, la inot, radem impreuna si incerc sa il obisnuiesc cu gandul ca iarasi schimbam casa si gradinita. Si mai avem un lucru de rezolvat dar nu stiu cum: Luca inca poarta pamepers. Noaptea are rar accidente dar la pranz de fiecare data. Si-a si scos somnul de pranz din cauza asta (fiind certat de ai mei). Acum nu stiu ce vom face la gradinita ca am nevoie sa stea acolo pana la ora 17. Astept sfaturi si sugestii :) Va pup Yagmur si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba de scos biciul....[:D] Eu recunosc ca nu scriu pentru ca nu mai am timp deloooooc. Nu m-am intors la nici un job clasic, insa am vreo 3-4 pe cap. De cateva luni suntem free lanceri amandoi si inca ne obisnuim cu organizarea timpului. d e cel mai minunat copil ever, ca de obicei [:D]. S-a intarcat acum vreo 3-4 luni [:)], nu merge la gradi, visam sa facem homeschooling, ne gandim unde, suntem mereu cu bagajele pregatite in caz ca ne vine vreo idee :)) eu sunt tot cu slingurile & co, plus un ONG la care lucrez acum care va face monitorizarea la legea 'alaptarii' (adica cea cu codul de marketing pt substituentii de lapte matern). Vreau sa-mi fac un magazin cu materiale absolut dementiale :P dar tre' sa vad cum impart timpul. astea intre cate un proiect de arhitectura si cateva de design, impreuna cu alex. suntem rupti de lumea forumurilor, adica citesc de fiecare data cand am timp insa scriu o data la nush cat... tre' sa si formulez raspunsuri si pt asta chiar nu mai am neuroni liberi [:D] asa ca, laura, sper ca ai ce citi de ziua ta [:D], ia linistita augumentin si, evident, la multi ani [:)] va pup pe toate si, odata si-odata, tot o sa gasesc eu niste timp sa raspund asa ca pe vremuri si sa va pup in parte. [grup]
dianocica si d (4+) nu mai ajung pe forum prea des, daca aveti vreo treaba (neterminata [:D] ) cu mine, PM va rog
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Laura, iti spun din suflet "La multi ani"!, si iti doresc tot binele din lume, sa fii sanatoasa si implinita alaturi de baietii tai dragi. Mi-a ajuns la suflet mesajul tau, cata dreptate ai! Cand era Delia mai mica,cu toate ca eram mult mai ocupata ca acum scriam mult mai des, de citit va citesc, cu scrisul trebuie sa ma mobilizez mai mult, imi spun asta de fiecare data dar uite ca nu prea reusesc. Ruxandra, super faza cu acadeaua,cat de mari si de isteti au crescut copii nostri! Noi suntem bine, prestam plaja in fiecare zi, apa supercalda,soare,mare,profitam din plin ca acum trece vara si incepem gradinita.Va pup si va imbratisez cu drag pe toate[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...