Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia -Iasi (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup][pup]IONELA multumesc ptr sfaturi nu stiu ce m-as fi facut fara voi...eram 0 la capitolu copil si in plus ca sunt singurica nu aveam cine sa ma invete mi-ati fost si sunteti ca o mama,[q]mama mea m-a uitat de mult...MULTUMESC MULT LA TOATE[pup]eu ma informam de pe net dar parerile proprii si sfaturilor mamicilor sunt ca apa in desert[flo]!!!si poate am sa ma incurajez sa fac si reteta ta ptr baita,iar cu alaptatul m-am convins si cu siguranta daca DD imi da laptic destul il voi alapta atat cat o sa vrea!!! OANA eu ptr vergeturi am avut o crema din franta mi-a aduso taty si sunt ff multumita de ea...nu am folosito seara de seara...de multe ori uitam cu zilele chiar si acum si atat cat pot vedea eu nu am nici o vergetura...auzisem ca sanosan nu e chiar atat de bun dar ma bucur ca la tine si-a facut efectul...eu am luat ptr bebe Sanosan ptr ca nu am vazut nimic mai bun in carrefour...dar poate voi incerca si eu reteta laurei cu ceiutul si uleiul...e natural!!!si da in legatura cu 3 bebe sunt ff decisa daca DD ma ajuta...cu dopul ai dreptate l-a provocat controlul initial mai mult ca sigur si intrun fel sau altul chestia asta ma enerveaza...oare dr nu sa gandit la posibilitatea asta?iar cu lapticul ai dreptate...e o scuza ptr multe pers...dar cum ai spus si tu fiecare cu personalitatea sa si cu bebele sau!!! MULTUMESC INCA O DATA FETELOR FARA VOI AS FI RAMAS IN CEATA PTR MULT TIMP!!!! AAA P.S UITASEM SA VA INTREB CUM E CU BAITA SI CU BURICUL...AM CITIT PE MAI MULTE SITURI UNDE AM VAZUT PARERI IN CONTRADICTORIU...MULTE PARERI ERAU CA PANA NU CADE SI NU SE VINDECA BURICUL BAIA SE FACE DOAR USCATA...ADICA NU SE BAGA IN APA K SA NU SE UDE BURICUL...ALTE PARERI AU FOST CA BEBE TREBUIE SPALAT ZI DE ZI CHIAR DE BURICUL SE UDA...SPUNETIMI SI MIE CUM E CU BAITA VA ROG...CAT DE DES DE FACE LA NOU NASCUT...CUM SE FACE? [help] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
CUM E CU BAITA SI CU BURICUL...AM CITIT PE MAI MULTE SITURI UNDE AM VAZUT PARERI IN CONTRADICTORIU...MULTE PARERI ERAU CA PANA NU CADE SI NU SE VINDECA BURICUL BAIA SE FACE DOAR USCATA...ADICA NU SE BAGA IN APA K SA NU SE UDE BURICUL...ALTE PARERI AU FOST CA BEBE TREBUIE SPALAT ZI DE ZI CHIAR DE BURICUL SE UDA...SPUNETIMI SI MIE CUM E CU BAITA VA ROG...CAT DE DES DE FACE LA NOU NASCUT...CUM SE FACE? [help] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Claudia, l Arcadia vei asista si la baita, si la toaleta, si vei vedea in direct tot ce se intampla, acolo le face baita in fiecare seara, deci se face baie, apoi toaleta al buricut cu o compresa sterila si aclcool sanitar, duap care se aplcia baneocin pudra.Vei vedea, nu e complicat.Pempersul pana cade buricutul se indaoie sub buric.Daca bebe e nascut la termen, sau cu cat mai aproape de termen buricul cade mai repede, la fetita mea a cazut a 4-a zi, dar daca se naste bebe in sapt 38 de ex, buricul cade mai tarziu. Nu te mai panica, ca multe le inveti din zbor, atunci cand vei fi confruntata cu situatiile respective![pup] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camelia33
Buna dimineata,felicitari Mada, si eu cu sotul meu implinim pe 4 iulie 2 ani de la casatorie[nunta].O zi buna sa aveti! [fetita]
Cami, felicitari si voua si la mai multi ani impreuna, cu fericire si bucurii..voi ati fost mai harnicuti cu bebeul...[:D] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MADLINE FELICITARI SI MULTI ANI INAINTE VA UREZ...apropo de baita stiu ca cei de la arcadia imi vor arata si imi vor explica ce trebuie sa fac dar nu cred ca mamicile si-au crescut si educat copii ca la carte...eu am cerut parerile si sfaturile voastre ptr ca am auzit multe mamici in contradictoriu...doctorii si asistentele nu vb din experienta proprie ci din ceea ce stiu ei ca au citit si au invatat in cartile lor!!!eu vreau sa stiu doar de cate ori..si cum ati spalat bebelu vostru in primele zile acasa...pana ia cazut si vindecat buricutul!!![pup] CAMELIA FELICITARI ANTICIPATE SI VOUA SI MULTI ANI INAINTE!!!! [pathot] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fericiti impreuna va doresc sarbatoritelor! [flo][flo][flo] Distractie placuta! Acum ca sunteti o familie intregita si de bebelusi, va fi cu atat mai fericita aniversarea. Claudita, esti bine, da? A mai curs ceva? Vii marti la curs? Eu nu ma simt prea grozav, cred ca am facut o mica indigestie, desi e cam mult spus. Ma simt balonata, am scaunul destul de moale, dar fara supozitor tot nu reusesc sa ies. Ma scuzati pentru aceste detalii, dar am cam intrat in stres, auzisem ca scaunele moi prevestesc travaliul. Sper sa nu devin paranoia de tot si sa ajung sa nasc la termen si fara sa ma imbolnavesc de nervi intre timp. [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui madline82
Buna dimneata fetelor..azi vreau sa va impartasesc o bucurie! Eu si sotul implinim 5 ani de la casatorie! Sper sa putem sarbatori si noi cat de cat ziua de azi! Va pup pe toate si va doresc o zi minunata!![pup] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
[s] La multi ani fericiti impreuna![s] [flo][flo][flo] Peste 3 zile noi implinim 8 ani... cum zboara timpul!!!!!
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]23+[/url] cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...