Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia -Iasi (8)


Recommended Posts

Neatza Lalic, uite am facut si noi la 9 ochisori, a dormit tare bine gaza mea..se pare ca plimbarile prin copou ii fac bine..sper sa fie asta secretul! Dada, tu unde folosesti colacelul, direct in cada? Si cat tii fata, ca ma gandesc ca apa asta de la robinet e destul de dura si cu clor. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Abia astept sa pot spune si eu ca ma duc sa imi plimb gaza prin Copou[q][q] uite deja bocesc iar......tot timpul ma emotionez cand ma gandesc...oare cum va fi? cum o sa aiba ochisorii? Doamne ajuta-ma sa fie bine pana la final ca nu mai am parca rabdare.[q][q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Abia astept sa pot spune si eu ca ma duc sa imi plimb gaza prin Copou[q][q] uite deja bocesc iar......tot timpul ma emotionez cand ma gandesc...oare cum va fi? cum o sa aiba ochisorii? Doamne ajuta-ma sa fie bine pana la final ca nu mai am parca rabdare.[q][q][q][q]
Lali, dar ce ai patit, treci printr-o stare mai putin buan vad, poti sa te plimbi cu baiatul mai mare, sau el e prea mare pt asa ceva[:D]? DAr sotul nu e cu tine acasa? De ce esti asa trista?[pup] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toata sarcina am fost o plangacioasa. Sotul este cu mine, iar baiatul e prea mare pt plimbari.Tot citind mesajele voastre ma emotionez de fiecare data si plang, cred ca nu mai am rabdare. Vreau ca totul sa fie bine si sa imi strang si eu papusica in brate.Am momente cand sunt tare si momente in care ma apuca jalea.Macar bine ca am pe cineva care ma ascuta, ca am cui impartasi starile mele.Scuze pt starea asta tampita o sa-mi revin imediat. madline82 iti multumesc pt incurajari si cred ca am reusit sa imi pun semnatura[bum] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul cel mare nu vrea la plimbare prin parc, el vrea la mol. Ieri am fost sa ma vopsesc la salon si a venit si el cu mine sa-si faca suvite, a vrut suvite blonde cu nuanta de gri(a vazut el pe youtube la niste adolescenti). Va dati seama, freza din reviste, geluri, parfumuri, e mai inalt decat mine. Cat stateam noi cu vopseaua pe cap imi zice el, @mami cand o sa fie Maria o sa trebuiasca sa vii s cu ea la salon@, spre deliciul coafezei care radea de se prapadea.[cavaler]as pune o pozza cu el dar nu stiu cum. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MADLINE82,CLAUDITZA89 ,DADAINA multumesc pt sugestii pt patut !!! cand nu o sa mai fie nevoie sa stau in pat am sa trag o fuga pana la magazinul mogaldeata din cug sa vad despre ce este vorba. CLAUDITZA mi s-a parut f comic cum ai povestit despre cei 6 domni ,parca ,care s-au chinut sa asambleze patutul si nu reuseau iar referitor la produsele de la sanosan pt copii ,stiu ca m-am uitat si eu si am descoperit ca contin parabeni ,vreau sa-mi indrept atentia spre alta marca de produse. OANA.IRINA ce comica a fost mama ta ,ca ea nu stia despre dopul gelatinos ,nici eu nu am stiut pana ce nu am aflat despre el pe acest forum! DADAINA este f fain colacelul pt bebei,cred ca o sa-mi comand si eu ,dar oare prin iasi nu se gasesc prin magazine? IONELAMARIA multumim ca ne-ai trecut si pe noi in lista!!! citind paginile din urma m-am mai lamurit in legatura cu pampersii si cu baita bebelusilor ,fetelor parca imi cititi gandurile ,ce nelamuriri mai imi vin in minte ,nu apuc sa intreb pt ca primesc deja raspunsurile aici pe forum!!! eu ,pt prevenirea vergeturilor am folosit un ulei de la EUCERIN ,il folosesc de la 3 luni ,la inceput m-am dar cu el numai pe burta ca nu scria pe instructiuni ca poti sa te dai si pe sani ,rezultatul este ca pe burta nu mi-au aparut vergeturi ,inca, dar pe sani da .cand am observat vergeturile de pe sani am incept sa ma dau cu ulei si pe sani si parca s-au mai estompat ... O astept pe LAURA cu mare nerabdare sa ne povesteasca experienta ei de la arcadia!!! VA POOOP !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!Felicitari mada, lalic si ionela pentru serbarea casniciilor.Va doresc multa fericire, armonie, dragoste si prosperitate![flo][flo][flo] multa activitate pe aici..abia am reusit sa recuperez.sa vedem... clauditza la Arcadia asistentele te invata cum sa-i ii faci baita bebelului ca niste mame, cu sfaturi, iti arata cum sa-l tii...mie mi-a placut ca-l implica si pe tati in activitatea asta(ca sa nu se sperie cand ajunge acasa sa zica ca el nu pune mana pe bebe ca-l scapa sau mai stiu eu ce).la noi buricutul apicat in a 13-a zi.Acum e asa linistita cand ii face mami si tati baie si masaj. camelia pt iritatia funduletului eu am dat fata cu crema de galbenele si i-a trecut foarte bine. Saptamana trecuta luni i-am facut eco fetei la Arcadia.eu nu am reusit sa-mi fac programare pt consultul ginecologic de 42 zile pt ca dr Vieriu avea program dimineata iar la ecograf programul e mereu dupa-amiaza.noi am incercat sa o facem la Roman dar nu se fac nici macar in centre particulare, din lipsa dispozitivului pt bebelusi. Mi-a placut ca si medicul de aici ne-a explicat mai intai de ce se face ecografia.In mare eco a iesit bine, trebuie repetata peste vreo luna.In schimb mi-a recomandat sa nu o mai tin strans infasata la picioruse.Madline si noi descoperisem ca infasata si la caldurica fata dormea cel mai bine dar acum doar o acopar cu paturica familia oiyoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia mea doarme acum dar ziua de ieri si alataieri au fost ca un carusel de somnici de doar cateva minute.Sunt copii care la 1 luna si jumatate dorm 16-20 ore pe zi, in schimb ea doarme noaptea si ziua are un somn superficial.Cum adoarme in brate si incerc sa o las in pat se trezeste. Noua ni se pare ca ei nu-i ajunge sanul.Pentru stimularea lactatiei am inceput sa beau ceai de marar cu anason, fenicul si chimen si sa iau si pastilute cam din aceleasi plante plus altele. E drept ca a mai crescut cantitatea dar cum ea ziua nu doarme o pun la san des si uneori nu reusesc sa fac laptic in ritmul in care il mananca[q] familia oiyoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Cat imi trag un pic sufletul, am trecut pe aici sa vad care mai e atmosfera. Pe cat de rau m-am simtit ieri si azinoapte, dimineata m-am trezit intr-o forma de zile mari. Nici nu imi mai simteam burta macar. Asa ca, desi e sarbatoare, m-a apucat gospodareala. Am plecta la supermarket de dimineata am facut niste cumparaturi, nici nu am apucat sa le car pe toate din masina, ca acum tre sa plec iar. Mi-am dat seama ca am luat prea putini ardei pt cata umplutura am facut.[:D] Deci azi sunt gospo. Nu am mai gatit cam de multisor. M-am invatat o lenesa, ca a tot fost mama si a gatit, si imi mai aducea si mancare gata pregatita de acasa, ca in studentie. oiyoy, pupam fetita scumpa si mancacioasa![pup] Iulia, cam toate avem aceleasi necunoscute, si eu am gasit multe raspunsuri aici pe forum, la multe intrebari pe care nici nu le-am pus. Mamicile sunt foarte dragute, ca ne impartasesc din experienta lor. Eu sincer, ma simt destul de pregatita si in fiecare zi mai invat cate ceva. Acuma, nah, sa vedem cum o fi in practica.[8D] Va pup fetele, am plecat la treaba ca acusi vine tati de la munca si vreau sa ii fac supriza cu masa. [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...