Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia -Iasi (8)


Recommended Posts

LALIC...mie daca nu imi era pofta nici prin cap numi trecea sa fac ardei umpluti...e mult de munca si ff obositor mai ales acuma...cum sotu nu e acasa eu nu am mai facut de mancare cam nimic...o supa sau salate...ptr mine si alea cu chiu cu vai ca imi cerea bebe ca altfel...doar uscaciuni!!!e ceva normal sa nu avem nici un chef de nimica...[:)]si cred ca trebuie sa si profitam putin nu?doar noi ducem bebe in pantec si trebuie sa mai fin si noi rasfatate ori nu? [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura, feliitari multe pentru bebit, ma bucur ca esti bine, ca ai lapte, cred ca esti inca obosita dupa nastere, dar usor iti vei reveni.Asteptam povestea nasterii si poze cu feciorasul jr! DADA, daca tu ai ochii alabstri sunt sanse mari ca si fata sa ii aiba la fel, noua la test ne-a ieist punctajul de 7, adica al;bastri..ca fii-mea are toate petele posibile,acum i-au mai trecut: si pe pleopa, si intre sprancene, si la ceafa, numai aia la fundulet ii lipseste:) Eu abia am psu ardeii la cuptor, sunt franta de oboseala, ca am lasat fata cu bona si am tras o fuga pana la servici, unde am lucrat 3 ore, nu ma bateti![alcool] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELE...eu mi-am facut pofta in sfarsit...am papat un ardeiut ca mai mult strica la ora asta...parca mi-au iesit mai buni ca niciodata si la bebe ia placut[olala]iam iam!!!acuma burtica noastra sa intins in pat si asteptam sa vina mos ene pe la gene...va pup si va urez un somn usor si profund!!! OANA ati terminat cu mobila?ati reusit?[pup]pe maine [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata. am mai scris pe aici, sunt o burtica de 32 sapt , mai recent cu col scurtat la 17 mm, deschis complet de 2 saptamani. am fost ieri la control+eco - morfologia de trimestrul 3. bebelina este bine, e ca de obicei ecografic mai mica cu 6 zile fata de calculul pe calendar, are 1600 g si e dragalasa. :) doctorul ecografist (Nemescu) ne-a zis ca o dupa parerea lui mai duc sarcina pesimist 2 sapt, optimist 4-5 sapt. eu vreau sa le demonstrez ca o duc pana la 38 na!!!! tratamentul momentan a ramas 2 nospa + 1 de rezerva, 3 utrogestan de 100 mg si inca 4 injectii cu dexa + acelasi repaos la orizontala, la control in fiecare zi de luni pana la soroc. problema e ca utrogestanul are efect doar pana la 34 sapt dupa care raman "descoperita". doctorul ecografist m-a pus sa imi sun totusi cardiologul sa ii cer parerea despre o posibila administrare de Gymprival (conform prospectului nu am voie sa il iau pt ca e contraindicat in caz ce propals de valva mitrala - ceea ce am eu din copilarie). asadar, cu ajutorul mamei pt ca eu nu pot face aproape nimic si mi-e ciuda de mor, am inceput sa pregatesc bagajelul pt nastere, sa dau la spalat hainutele, sambata dam cu var in camera si instalam patutu... si asteptam... sper totusi sa mai asteptam putin pt ca in momentul asta orice zi in plus in burtica la mami e o zi in minus la incubator. mi se rupe sufletul numai cand ma gandesc la posibilitatea asta. Lori [gravi] 32+ fericita cu [fetita] Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele...ce minune ca sunt treaza la ora asta nu?[q]am visat urat toata noaptea si m-am trezit tipand,plangand ca cineva imi furase bebelu din spital...[q][q]cand m-am trezit si mi-am dat seama ca era doar un cosmar am inceput sa plang si sa rad de bucurie...va imaginati ce seara si cat de caraghoasa eram...[:D]bine ca a trecut OANA oare trebuie sa mai luam cu noi contractul de nastere sau doar buletinul?mie nu mia spus nimica!!! LOREDANAR neatza si voua...si incearca sa stai cat mai linistita,nu-ti fa griji ai sa vezi k totul o sa fie bine si ca bebe o sa mai stea...eu ma rog zi de zi la DD ca si mie acelasi lucru mi l-a spus dr.acum o saptmana...numai k eu aveam deja 35 de saptamani si faza cu optimist si pesimist nu a mai existat[:D]...mi-a spus clar pe fata ca in maxim 3 saptamani voi naste...acuma stii cum e...cum vrea bebe si DD!!!mult succes incontinuare si evita efortul ca e mai bine!!![pup]aaa apropo..tu mergi la dr nemescu? LALIC as bea o cafea fara sa rasuflu creca...da cum eu am fost fumatoare nu percep cafeaua fara tigara asa ca nu am mai baut o cafea de nu stiu cand[pofta][pup] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! lalic eu numai de pe net cumpar tot ce imi trebuie cu exceptia mancarii si a lucrurilor mici ce trebuie prin casa: detergenti,bureti vase etc.In rest de la produse cosmetice, lenjerie, haine, incaltaminte, produse electrocasnice totul de pe net de pe situri de la noi sau de afara prin intermediari.Fac lucrul asta de cand au aparut primele magazine online, de mai bine de 10 ani.Imi cunosc de acum marimile si mie si sotului, urmeaza sa ma familiarizez cu cele ale micutei.Nu am intampinat atata timp nici o problema. Daca nu mi-a placut ceva am returnat fara problema, desi nu s-a intamplat in atatia ani decat de 2 ori.Tepe nu am luat niciodata.Eu nu am rabdare sa casc ochii prin magazine sa stau ore in sir sa probez.Asa stau comod acasa si imi vine totul la usa.[:D] iulia_iulia nu ma deranjezi de loc cu intrebarile.Patutul are urmatoarele dimensiuni: inaltime 79 cm, distanta de la primul nivel de jos pana sus la patut este de 58 cm.(fara saltea, fara placaj, masurat exact unde sunt spatiile de montat).Distanta de la nivelul 2 la patut (asa e montat la mine acum) este de 38 cm. Tinand cont ca fundul patutului are 3 cm grosime (placajul ala de dedesubt, salteaua 13 cm, mai raman liberi pana la marginea de sus a patutului 22 cm.Am facut masuratorile considerand muchiile de sus drepte.In realitate si in poza are pe parti acele modele curbate usor.(modelarile de la cap si la picioare).La masurarea patutului nu am luat in considerare modelariile acelea ca asa din punctul cel mai inalt al modelului, patutul are inaltimea de 84 cm.Sper ca ai inteles![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...