Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia -Iasi (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ESKA, daca mai intri sa citesti, sa stii ca am primit sterilizatorul si pompa Avent. Sunt exact asa cum sunt descrise pe site, si precum cele pe care le-am vazut in farmacii. Acum mi-am dat seama ca o sa mai am nevoie si de incalzitor. O sa studiez instructiunile sterilizatorului sa vad daca nu poate fi folosit si pentru a incalzi biberoanele pline.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta] Laura, mult curaj si nastere usoara!!! Si mai ales un bebe sanatos! [majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]
Cu Lazar ar fi trebuit sa nasc si eu, insa am renuntat din caza diferentei mari de bani care era atunci intre medicii angajati si colaboratori. Mie mi-a placut tare mult de el. Oana, eu as zice sa astepti cu incalzitorul, pt ca, daca o sa alaptezi exclusiv, n-o sa ai nevoie deloc deloc de el, iar daca o sa ai nevoie totusi pt biberoane, poti lua si mai tarziu. Eu am luat pompita, 2 biberoane, 4 tetine nr. 1 si am primit sterilizator (nu-l poti folosi pt incalzire, pt ca nu-i poti controla temperatura, care se ridica f tare). Pompa am folosit-o la inceput, cand faceam febra laptelui, dar ar fi mers si manual, apoi cand era mult lapte, ca sa scot si sa pun la congelator. Atat. Si biberoanele deloc. Sterilizatorul il folosesc cand si cand pt pompita si recipientele de stocare VIA. Nici unul dintre aceste nu mi se pare indispensabil in caonditiile alaptarii exclusive. Probabil o sa folosim biberoane mai tarziu, daca nu o sa preferam canita, dar atunci deja va trebui sa iau mai mari si cu alte tetine. Stiu cum e. Si mie mi s-a zis sa nu iau multe inainte sa stiu daca o sa-mi foloseasca, si tot am luat o gramada in plus, mai ales hainite, scutecele din bumbac, paturici. [pup] Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011) It's nice to be important, but it's more important to be nice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
ESKA, daca mai intri sa citesti, sa stii ca am primit sterilizatorul si pompa Avent. Sunt exact asa cum sunt descrise pe site, si precum cele pe care le-am vazut in farmacii. Acum mi-am dat seama ca o sa mai am nevoie si de incalzitor. O sa studiez instructiunile sterilizatorului sa vad daca nu poate fi folosit si pentru a incalzi biberoanele pline.
Oana, le comandasem de duminica, ieri am ridicat coletul... Cand am vazut ca n-ai mai amintit de asta ma gandeam ca poate ceva nu ti-a placut la ele [:D] Da, si mie mi se par ok. Noi am luat si incalzitorul, plus un set de 2 biberoane de 260 ml, asa...sa fie... Eu in principiu as vrea sa alaptez macar cateva luni la inceput, desi sincer mi-e inca greu sa ma obisnuiesc cu ideea de a fi sursa de hrana a cuiva ( va rog nu dati cu rosii) ; stiu insa ca e pentru binele puiului meu asa ca intorcand situatia pe toate partile imi voi impune sa fac asta, altfel m-as simti vinovata. Mi se pare grozav cand vad cat de dedicate sunteti unele din voi, mai als la capitolul asta! va invidiez putin Bottom line: nu stiu exact cum va fi, asa ca prefer sa am tot ce-mi trebuie indiferent care va fi situatia. Si incalzitorul la o adica il folosesti si pentru incalzit piureuri, iar de sterilizat macar suzetele tot o sa fie, asa... sa nu imi para rau ca le-am luat. [:)] [gravi] 32+ cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...