Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia -Iasi (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Claudita, am auzit la unele fete din odiseea unde mai citesc si eu ca de la eliminarea dopului au mai trecut si cateva zile. Acuma nu stiu.., e o regula sau nu...tu incearca sa fii pregatita. Vai ce emotii m-au luat! Esti sigura ca e dopul? Te doare ceva? Ai contractii? Esti singura acasa, ai pe cineva aproape?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OANA sunt sigura ca e de la dop dar foarte putin mi-a curs...cu siguranta nu e tot...eu sper totusi sa nu ma apuce acuma...nu ma doare nimica decat miscarile lui si nu sunt singura dar totusi la 35 de saptamani ar fi prematur...offff [q][ruga]macar 2 sapt sa mai stea... [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] mltumesc de ce nu ar da DD dar nu cred sa mai am nopti ca aia...acum nici atata..si sa ma relaxez...cuvinte grele...credema ca am inima pana in gat...si acuma chiar ca sunt atenta la orice miscare si durere cat de mica ar fi...oricum Somn Usor si multumesc ptr incurajare [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clauditza e posibil sa fi pierdut din dop in urma controlului de la dr, mai ales ca ai si colul deschis.La unele fete poate sa dureze chestia asta si o luna...adica sa tot piarda din dop, dar la altele se paote si cateva ore pana se declanseaza nasterea.Ia no=spa si lasa efortul, stai m mult in pat, macar pana la 37 sa ajungi!Si suna-l maine pe dr, poate iti face injectii de maturare a plamanilor la bebe, in caz ca e necesar! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clauditza, nu te alarma, dopul gelatinos nu e semn de nastere iminenta, si da, poti si sangera dupa control pe masa.... calm.... in pat.... cuminte... Indiferent ce e, bebe e deja mare si puternic. Nu iti fa griji, e prematul dar nu mic.... Eu cred ca mai dureaza pana nasti.... dar daca ma insel tot nu e de speriat[pup] Laura , curaj si nastere fara probleme iar bebitu sa fie sanatos tun!!![pup] [majoreta] Oana, te cred ca nu te poti stapani la cumparaturi, dar eu ma bucur mult mult ca nu am luat incalzitor, sterilizator.... si biberoane ( am luat 2.... sa fie, nu f scumpe.... si le-am folosit abia la diversificare, nu si tetinele care sunt noi) De ce ma bucur ca nu am luat toate alea? In primul rand ca urasc sa am chestii care imi ocupa spatiu si pe care nu le folosesc... [:D] Eu am nevoie de spatii lkaaaargi... si in casa. Clar m-ar fi enervat ca nu incapeam de ele, chiar daca nu le vedeam.... mereu mi-ar fi stat pe creier si le faceam vant de pomana la altii.... apoi ma mai si mustra constiinta ca le0-am bagat ispita in casa altor mamici( ca na.... ca atunci cand ai LP in casa.... cand plange bebe si e in puseu de crestere.... cutia de LP e dusmanul numarul 1.... tenteazaaaaaaaaaaa)
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]22+[/url] cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, fetele o sa se stapaneasca cand vine bebe..ca o sa vada ce le trebuei si ce nu, cam tarziu[:D]..asa am patit eu, dar cu rochitele de bebelusa, am cumaprat vreo 12 rochite, ca nu m-am stapanit, plus ca am mai primti vreo 1o cadou, si acuma fiicamea are un dulap plin de rochite, pe unele ncii nu le-a purtat, doar am imbracat-o pt o poza macar, plus ca la rochite am enerveaza ca se ridica in sus, putine din ele au si chilotel, sa arate mai bine..dar na, eu capoasa ce stiam atunci, am cumparat in prostie..[bang] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza doamnele! Claudita, cum esti? Ionela, lapte praf nu cumpar, PROMIT! Madline, rochitele..., nu le-am numarat, dar cre ca am luat si eu vreo 15 [:D]. Sunt atat de scumpele...!Cum sa te abtii? Din pacate am verificat acum lista de necesitati, si tocmai ce imi trebuie nu am cumparat. Ce tip de caciulite trebuie sa iau? In casa, trebuie sa ii pun boneta de aia? Chiar si daca nu e frig, curent? La iesirea din spital, cu ce sa o imbrac? Nici nu stiu ce marime va purta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Neatza doamnele! Claudita, cum esti? Ionela, lapte praf nu cumpar, PROMIT! Madline, rochitele..., nu le-am numarat, dar cre ca am luat si eu vreo 15 [:D]. Sunt atat de scumpele...!Cum sa te abtii? Din pacate am verificat acum lista de necesitati, si tocmai ce imi trebuie nu am cumparat. Ce tip de caciulite trebuie sa iau? In casa, trebuie sa ii pun boneta de aia? Chiar si daca nu e frig, curent? La iesirea din spital, cu ce sa o imbrac? Nici nu stiu ce marime va purta.
E vara, nu cred ca trebuie bonetele din alea, mai ales ca sunt si urate . Na, poti lua un-doua sa ai in casa... mici. Pai pe eco nu ti-au spus circumferinta craninata? Aia e ce gasesti pe caciulite la marime. Daca e o vreme ca zilele astea iti trebuie si o caciulita sa o aduci acasa... ca e micuta tare si abia se invata cu mediul extern [pup] Cat despre LP... hm... iti doresc si tie si bebelusei sa ai puterea sa nu cumperi niciodata
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]23+[/url] cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...