Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia -Iasi (8)


Recommended Posts

Neata fetele,o zi buna sa aveti, ca frumosa nu prea pare nici azi :( Laura cred ca deja si-a vazut comoara;Claudita stai linistita sa nu vina asa rpd bebele ca doamne fereste nu vreau sa te sperii dar la Arcadia nu cred ca primesc prematuri, cel putin asa stiam eu de la dr cacicovschi, si ar fi pacat....Fetele cu experienta, in afara de bepanthen vi s-a mai recomandat altceva impotriva iritatiei?Dar ceva pt desfundat nasucul? Eu am sterimar dar nu prea imi place cum actioneaza...sau poate nu dau eu destule "pufuri"ca pe prospect scrie intre 2-6 si mi se pare cam mult. DPN 15 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Camelia, da tu de ce nu spui ca in lista inca apari la gravidute? Ca baba vede si ea cand/cum poate Camelia33 [mamica] de [copil]Sofia, 14.06.2011, 3450 g, 53 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi E corect asa pentru listuta? Ce fel de iritatii are fata? Cu ce o speli? Pentru nasuc e suficient serul atunci cand e absolut necesar. Si apa de mare e buna... Ei fornaie nu neaparat de nasuc infundat cu mucozitati cat si de resturi de laptic ce ajung in nasuc la regugitari... iar alea numai cand stranuta dispar... [pup]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]23+[/url] cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, felciitari pt bebelus, sa te refaci cat mai repede si sa ai laptic din belsug!Va pupam pe amandoi![pup] Oana e bine sa ai 2-3 caciulite, ca ei la inceput sunt f fragili, mai ales ca mai sunt si zile din astea mai friguroase...eu i-am dat la fata caciulita in primele 7 zile, apoi noaptea nu i-am mai pus-o ca au venit caldurile mari, acuma iar ii dau caciula ca e frig in casa.Noi am trecut de la bonetica care se lega sub barbie la caciulite normale din bumbac fara legatori. Eu am scos-o din maternitate invelita in paturica de bumbac, si un costumas cu caciulita, acuam te orientezi si tu cand nasti si iti pregatesti eventual 2 variante d hainute. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Camelia, da tu de ce nu spui ca in lista inca apari la gravidute? Ca baba vede si ea cand/cum poate Camelia33 [mamica] de [copil]Sofia, 14.06.2011, 3450 g, 53 cm, natural , Dr.Cacicovschi E corect asa pentru listuta? Ce fel de iritatii are fata? Cu ce o speli? Pentru nasuc e suficient serul atunci cand e absolut necesar. Si apa de mare e buna... Ei fornaie nu neaparat de nasuc infundat cu mucozitati cat si de resturi de laptic ce ajung in nasuc la regugitari... iar alea numai cand stranuta dispar... [pup]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]23+[/url] cu [baietel]
Eu stiu ca a nacut cu cezariana Camelia, asa tin minte din postarea ei! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Modificari pentru listuta: Camelia33 [mamica] de [copil]Sofia, 14.06.2011, 3450 g, 53 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi Laura13 [mamica] de [copil], 1.07.2011, 3050 g, 50 cm, cezariana , Dr.
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]23+[/url] cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dimineata Mamici si FELICITARI LAURA...MULTA SANATATE TIE SI LA BEBE SI REVENIRE RAPIDA ITI URAM EU SI DENNIS[pup] MADLINE multumesc ptr sfaturi...am sunat azi dimineata dr si mi-a spus exact acelasi lucru...la pat cu nospa si sa nu-mi fac griji...[pup] OANA sunt bine multumesc lu DD insa nu am dormit toata noaptea...la 6.30 eram in picioare si nu stiam ce sa fac...oricum m-am mai linistit..!!![pup] CAMELIA nu e adevarat ca nu primesc copii prematuri la arcadia...daca eu as naste pana la 37sapt.Doamne Fereste nu ar fi nici o problema ptr spital...chiar dr mi-a spus ca oricum ar fi ei au tot la dispozitie ptr orice caz si urgenta inclusiv prematuri...asta cu extra costuri dar nu exista ca nu primesc prematuri!!![:D] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!ce multe pagini s-au scris de cand nu am mai intrat eu.din pacate sunt "consemnata " la pat.am fost acum cateva zile la dr si mi-a zis ca am burta prea tare si ca trebuie sa stau NUMAI in pat ,am voie sa ma ridic doar ca sa ma duc la baie!mi-a zis sa incercam acest repaus pt 2 saptamani ,cica ar trebui sa-mi revin.SPER!!!!IONELAMARIA sigur ca as vrea si eu in listuta ,numai ca eu inca mai sperrr.... d-na dr mi-a zis ca am fetita dar eu tot mai sper la baietel :)oricum am hotarat numele ,daca este fetita o sa o cheme IOANA iar daca este baietel o sa-l cheme ANDREI.D P N ESTE PE 27 SEPTEMBRIE dar nu stiu daca o sa ajung pana atunci....vreau sa nasc natural fara epidurala (sper sa si reusesc)cu d-na dr HUMA MIHAELA.OANA.IRINA am fost si eu la intalnirea de la arcadia unde a venit reprezentantul acela de la STEM SURE ,eu il vazusem si la tv ,la canal D la o emisiune ,numai ca acolo parea cam imprastiat ,parca nu prea stia sa-si promoveze "produsul".acolo la arcadia mi s-a parut mai degajat si mai sigur pe el ,poate prea sigur ,cam increzut...eu m-am documentat pe net in legatura cu 2 firme de recoltare celule stem ,una era stem sure si alta cord blood center.trebuia sa merg ieri la o prezentare la cord blood center dar intrucat trebuie sa stau la pat nu am mai foat nicaieri...CLAUDITZA89 felicitari ca vrei sa nasti natural ,mi se pare super ca te-ai ingrasat doar 10 kg ,eu am luat deja 9 kg la 27 de saptamani si 3 zile si sunt cam mica de statura...sper sa nu mai iau mult ...LALIC in SIRAJ ai incercat sa te uiti dupa carut ?,eu am vazut acolo cel mai scump la vreo 8 mil parca ,dar eu am ochit unul la 5 mil 500 mii cu de toate .FETELOR dar un patut din lemn unde pot sa gasesc eu in orasul acesta ,unul calumea ma refer dar nici prea scump daca se poate . am vazut la un magazin vis-a -vis de bazar dar mi se par cam mici de inaltime ...mai vroiam sa spun ca urmaresc acest forum din luna februarie,adica de cand am aflat ca sunt insarcinata ,si am aflat lucruri f interesante si folositoare!deasemenea m-au impresionat povestirile mamicilor care au nascut deja la arcadia ,foarte emotionante ,mi-au dat lacrimile de cateva ori ! va imbratisez !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, bine ai venit printre noi, imi apre rau ca trebuei sa stai la pat, mai ales ca acum e vara..e si mai greu, dr poate se mai remediaza situatia pe parcurs, ti-a facut cumva cerclaj? Cat despre patut ti-l recomand pe acesta cu toata incederea: http://www.okazii.ro/recomandate/55360293/patut-copii-din-lemn-masiv-nou-finisat-ecologic-.html Claudia, ma bucur ca te-ai mai linistit! Va fi bine, ai sa vezi! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...