Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (60)


Recommended Posts

DANIELA-CALEA DE MIJLOC ESTE sa continui regimul si apoi sa o iei mai usurel-ca sa fie un mod de viata,tb sa maninci f. f.prajeli si dulciuri si mai poti face o chestie- cate o cura 1 data la 3 luni, de 1-2 saptamini fara carne, eu cand am tinut postul craciunului,doar 4 sapt, fara carne, s-a vazut.Tinem pumnii! Nimeni nu vrea sa se uite la pozele noi.... Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau fetelor! Azi mi-am hranit copilul, sunt convinsa ca e invers, voi sa slabiti, ea sa se ingrase, so de dimineata ma scoala vartos: mi-e foame, du-te sa-mi faci de mancare - cu indicatiile clare, sunca/parizer/salam (razbunare pt regimul fara sare), dupa doua ore iar ii e foame si uite-asa in fata mea se intinde o zi presarata cu produse alimentare. Daca va scriu ce a mancat ieri si azi va cruciti, si nu atat ce, mai interesant e cat.[8D] Vad ca v-ati pus fest pe slabit, depinde de situatie, daca o iei cu incetul si iti numeri caloriile (conteaza foarte mult sa nu cobori vertiginos cu ele, altfel ti-e rau) ai sansa sa dai jos frumos, fara vergeturi si alte alea, mai ales ca pana la mare mai e. Sportul e necesar pt muschi si piele, eu vreau sa arate bine per ansamblu, nu doar kg jos si Dumnezeu cu mila! De slabit eu am facut-o in spital, primele zile n-am mancat deloc, apa am baut putin pt ca nu simteam nevoia, desi buzele mi-erau crapate (chestie de stres), deci m-am redus cantitativ. Vreau sa zic ca adrenalina face minuni, mi-a tinut loc de mancare si lichide. Bun, nu e recomandat la nimeni sa treaca prin asa ceva, dar va zic ca se poate sa nu-ti fie foame. Uite-asa. Denisa, dupa mine esti mai mult ca ok, de fiecare data imi placea sa te vad in poze, inalta si subtirica, dar tu stii cat ai limita la kg. Eu nu pot tine regim, cred ca sunt handicapata din punctul asta de vedere, nu pot si basta, mi-e foame si pofta instant.[:D] Dar nu pap seara. E o regula. Felicitari Emmei pt schi, e si zona cum bine ai spus, un sport practicat asiduu acolo, insa eu ii vad utilitatea si pe scara larga, te invata coordonarea. Si aici daca o duc pe Semenic are unde schia, slava Domnului, zapada cat China, doar ca vomit eu de 100 de ori pana ajung acolo, e plin de serpentine de la Resita drumul. Doar o ora...dar ce ora...[bang] Ma uit la poze sa o vad. Cu cartile, ti-am mai raspuns ca nu e nevoie si multumim frumos [pup], am terminat o carte, cea de matematica, a iubit-o ca e cu stikere si dupa toate calculele s-a ocupat sa lipeasca. Trimit mesajul si revin. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, de Tudor ca isi tine bibele nu pot sa scriu decat: super![pk] Unu la mana, nu-i lenos, doi, e fomist. N-am mai vazut de mult poze cu voi, adevarul e ca imi tremura mana pe tastatura de frica sa nu o aud pe Diana ca ii e rau sau tuseste, chestie cu care am venit din spital. Acum e ragusita, dar febra nu si tusit, iar nu. Eu is varza, am o tuse de tbc-ist in ultima faza, ieri am simtit ca n-am aer, nu puteam sa trag atat cat doream in plamani, maine la medic cu mine. Poate ma interneaza si sta Diana cu mine sa aiba grija, hm?[:-)))] Masina rosie e visul oricarui copil, Diana mea o vrea portocalie, era una parcata in fata spitalului, sport, mureai cu zile ce faina era. Noi am avut asa: Dacie rosie, apoi Ibiza rosie (ce masina[pk]), restul au fost culori neutre. pe masura ce tata-meu avansa in bani, culorile deveneau mai discrete [:D], verde-inchis, gri, acum e bleumarin. A mea gri-argintiu. A, si am vazut moda cu alb-yacht. Cum e asta frate, alb-yacht? Si mai si costa, ca nu-i orice alb ma-ntelegi [8D]...uf, ca ma apuca rasul cand vad pe strada masini albe. A ajuns culoare de fitzosi. Ca tot scriai de bomboane, am doua de ciocolata langa mine. Parca-mi fac cu ochisorii. Daniela, am facut cheful. A fost frumos, cu 4 copii, adulti, am avut de mancare gramada si s-a topit ca prin minune. Dupa ce au plecat nu mai era nimic, curat ca-n filme. Eu m-am bucurat, nu mai aveam grija sa mancam noi a doua zi. Asa ceva n-am mai patit niciodata. N-am pus poze sau filme, deoarece Diana avea niste bete in loc de picioare si arata foarte palida. Nici n-am stiut cu ce s-o imbrac. Lasa, anul viitor va fi mai bine. Voi cu zapada, aici aproape ca s-a topit. De ce esti necajita ca se duc copiii si in alta parte? eu as sari in sus de fericire. Pai ca sa-mi aerisesc si eu creierii, numa' sa-mi spuna: mami vreau la X, imediat o duc. Cu gradi, noi tot din martie servim. Astery, are program copilul asta seara. Super! Intradevar, faceti mult cu el. Ti-am scris ca se vad progresele si din avion. [pk] Cu slabitul, ia-o incet, de la 18 nada papica, ceai, apa si o mandarina daca ti-e foame, dar cu grija ca si mandarina e cu zahar, deci nu consumati fructe in nestire (de toate vorbesc acum) ca e ok, ba pe naiba ca te ingrasi la loc. Legumele sunt bune, dar zau daca vad din alea fierte, ma ia cu friguri. [:D] Am vrut sa te intreb, Razvan tot asa manca mult dupa tratament cu cortizon ori prednison, ca fata mea baga niste portii, vrea sa concureze cu Gargantua, cred. Mi-e teama sa adorm, daca ma prinde si ma mananca in somn? Bee, te-ai laudat cu pozele, baga sa vedem cum e pe acolo, imi povestea mama ca pe vremuri (intotodeuna era altfel pe atunci) se faceau tuneluri ca sa iasa din casa si sa mearga la scoala. Ce obsedati de scoala, auzi tu. Nici atunci nu aveau liber. Ma bag la poze imediat. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Ingrid, e una te inteleg cu nemancatul si adrenalina. Cat am mai tras si eu cu Razvan....[bang] Mi se face greatza instant cand imi amintesc. Bine ca Diana e la cura de ingrasare. A terminat cortizonul, aerosolii? CU ce a facut aerosoli,ca nici n-am intrebat. Daniela! Te sustin, sa stii cu regimul. E greu, la inceput, dar de maine poimaine nici n-ai sa simti! 2 saptamani trec intr-o viteza fenomenala. Si dupa 2 saptamani, bagi un regim mai de lunga durata, mai cu abateri pe ici colo, sa nu te frustrezi inutil. Cand simti ca nu mai slabesti, mai tii 2 saptamani ceva mai drastic, pana te faci supla de tot. Eu cu Scarsdale am slabit 6 kg si am pus 2 la loc. [bang] Pe care le-am slabit destul de usor. Oricum la mine a fost dificil dupa Razvi, pe motiv de nesomn cronic, sters cu casa si apoi sarcina bonus. Acum zic eu ca-s mai pregatita psihic sa ajung sub 60 de kg la vara. Chiar daca tot nu dorm noaptea. [alcool] Acum stau cam prost cu frigiderul si posibilitatile de a manca proteine/fructe/legume sunt cam limitate. [bang] Moni, sper sa n-o mai doara pe Diana maseaua. Offf, ce greu e pentru un copil cu durerile de dinti. Imi amintesc perfect din pacate. A mea, desi e o lenesa si jumatate si corijenta la igiena orala, are niste dinti impecabiili. Nici o urma, pata, carie. O fi de la cat lapte a baut si bea in continuare. Acum il bea cu cacao, bun si asa. Vorbeati de somnul copiilor. La noi e haos fara limite. [bang] Nu mai spun. Nu dorm la aceeasi ora nici ziua, nici seara. Dimineata Razvi da trezirea si Ana ar mai dormi cateva ore. Ana e bazaita la anumite ore, Razvan la altele, iar Tavi.....EU una am vrut si vreau sa nu-i mai culc deloc pe "astia mari", dar am discutii cu mama. Asta nu e viata asa: ANa pe la 2-3 o culc, Razvan nu si nu, adoarme pe la 5, apoi el nu vrea sa doarma seara, Ana ar dormi. Sinistru. Cu mancatul? Ana mai mananca, o cacao, mai ciorbita, mai orez, carne, paste. Razvan? "Wape" de N ori pe zi. De cand se scoala dimineata pana seara si apoi peste noapte aud numai "wape nani" [q] Nu vrea sa manance absolut nimic. WAAAPE. [q] Sigur trebuie sa-i dau niste fier, macar sa mai compensez faptul ca nu mananca. Fructe? Ocazional portocale. Sau banane, rar. Iaurt, le dadeam cu cereale, acum s-au plictisit si nu mai vor. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bee, substanta de aerosoli a fost Albuterol. In ultima zi de internare n-au avut-o, apoi iar au cautat, ce sa zic, a fost misto. Sa te fereasca sfantu'! Mult nu papa cei care beau lapte. Era in spital o mama ce venise cu copilul de un an si trei luni. Anemic pana la cer si inapoi. Ca ii dadea doar lapte si ala de vaca. Nu vroia sa pape altceva. Si a ajuns acolo. Nu stiu daca cumva nici ea nu a insistat prea mult cu mancatul normal. Daca ai tai papa cat de cat, nu-ti fa griji. Nu se anemiaza. Iar Tavi e inca mic, doar nu vrei sa-i dai sarmale[:D], cum se lauda o tiganca in spital, sarmale de la 6 luni?[alcool] Isi faceau cruce doctorii.. De Razvan, tot ciuguleste, nu? Poate are viermi? Dupa ce trece zapada asta naspa, fa-i niste analize de scaun. Denisa, am vazut una bucata fetita pe schiuri. Se tine foarte sigura[pk], n-am vazut film, dar si asa e ok. Si voi aratati bine, care e mai abil la schiat, tu sau Dragos? Iar ala micu' un deliciu.[olala] Are un ras molipsitor, dragul de el. Ma duc la culcare, pe maine restul pozelor. Noapte buna![pup] Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. SI noi pe-aici, dis de dimineata cu cafeaua bauta de ceva vreme. Ufff, sunt suparata ca nu pot duce fata la gradi ca nu-mi coboara/urca masina prin atata zapada (deszapezita de altfel). Si ea saraca, mi-a zis aseara ca vrea la gradi! Si mi-a zis si ca se intoarce cu mine pe jos, numai s-o duc. Dar sunt 2-3 km, in mare parte pe marginea drumului European cu tiruri. DEci nu. Asa ca am trimis-o la socrela sa mai schimbe aerul si sa se distreze. Nu mai zic de Razvan, care vb intr-un stil propriu, de ne spargem de ras. Face niste constructii sintactice foarte elaborate, da din maini sa fie mai usor de inteles, dar cuvintele.....pai cuvintele?? Numai sfarsituri de cuvinte si alea greu de inteles, adica fff stalcite, care in contextul frazelor lungi sunt si mai greu de intuit. DE exemplu, aseara era vb de dus Ana la balet, la bunicul Aurica, etc: "IO CAM IET, DICA, Ganu MAe, uaaaa, Oaca, IO, ANA, TATI" timp in care s-a ridicat pe varfuri si executa o pirueta cu bratele pe sus (ca la balet). [alcool] Asta s-ar fi tradus la modul " SI eu vreau la balet si la bunicul Aurica, sa mergem si la Toboganul mare. Plecam cu tati si cu Ana" Ingrid, Albuterolul, vad ca e forma americana a salbutamolului. RAzvi nu raspunde la asta deloc. Ma bucur ca Diana a raspuns bine la tratament. Cat despre mancare, ma plangeam in principal de Razvi. La Ana sunt impacata- lunga si subtire 16 kg la 110 cm, dar mananca rezonabil macar, iar la Tavi Doamne feri sa ma plang- e un "piton" inghite tot ce-i dau (merecu banane dimineata si piure cu carne la pranz). Si cu Razvi si anemia, ce ne-am mai chinuit....mi-e si groaza sa-i fac analizele. Ultimele facute prin octombrie, dupa o viroza, erau rezonabile- nu erau modificari asa de mari ca atunci cand depistasem anemia. Eu sper sa-si revina. Azi dau militaria jos din pod cu ei. Lui ii interzic laptele in afara somnului. Stii ce vorbeai tu de greutate, ca nu numai kg-le conteaza ci si sa nu-ti atarne alea alea piei, celulite. Acum imi dau seama ce feste iti joaca auto-perceptia. [bang] Pai aveam 50 kg si eu ma vedeam obeza. La 52 de kg eram distrusa. Pe la 46 am fost in sfarsit multumita de greutatea mea, dar total depresiva de altfel. Acum......e simplu, "numai" sa scap de 15 kg. [pup] fetele. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine.Si eu la o cafea.Azi e soare dar am zi grea.De mers la dentista si daca nici azi nu rezolvam nimic [bang],o sa sun la Timisoara ca am gasit pe net un cabinet pentru copii,unde au inhalosedare sa vad ce preturi au (la Bucuresti am gasit pe net niste preturi la asa ceva [soc][bang]). Pe urma avem sedinta de bloc,unde la ce probleme-s puse pe tapet, o fi balamuc. Poze si filme n-am apucat inca sa vad (am restante la Mira,Denisa,Daniela si Cristina ... a mai pus careva?) si nu stiu daca apuc macar azi,ca e soare si am chef de acte,plus poate ies si la o plimbare. BRANDUSA ai promis poze cu zapada,sa nu ne uiti.Vai ce m-am distrat cu Razvan si vorbitul [:D] De ce nu il filmezi odata mai ales cand vorbeste asa haios? O sa iti pare rau mai tarziu ca ai ratat asa faze! Eu mereu ma distrez uitandu-ma prin dropurile vechi la filmuletele cu Diana (mai am o gramada de filmulete si pe CD-uri precis,dar e mai comod de intrat in dropuri) Si zici de Tavi ca baga in el ca un piton [:-)))] Tu de cand ai inceput sa ii dai piure de doua ori pe zi? Ca si eu incep de azi,ca nu se mai poate! Pai m-am pus sa mananc cu Diana niste sandwich-uri si a inceput Tudor sa se miorlaie,desi nu trecuse jumatate de ora de cand i-am dat laptic.Asa ca am mers urgent si i-am facut piure dintr-un mar,jumate de para,un kiwi,o clementina si doua lingurite de cereale de orez.Banana nu mai am ,ca aseara a lins Tudor ultima jumatate de banana existenta pe stoc [:D]. Colo pe la ora 15-16 o sa ii dau si piure de legume cu carnita de pui.Diana mananca binisor,aseara a mancat carnita de pui cu orez si salata de varza.E suparata ca n-am lasat-o la gradinita,dar n-am chef sa planga pe-acolo ,mai ales cand se culca de amiaza,ca asa o apuca de obicei cand trebuie sa doarma.Momentan e in dormitor,i-am zis sa il distreze pe Tudor cu papusile bebe alea care "vorbesc",dar dupa ce le-a scos s-a apucat sa le dea hainele jos,le-a pus pampersii corect pe dedesupt (erau puse de mai demult de ea pe deasupra) si pe urma le-a imbracat la loc.Acum cica le face vaccin [:-@].Ce ma bucur,ca tocmai ma gandeam ca nu s-a mai jucat mai deloc cu papusile de cand s-a nascut Tudor! Ale voastre se mai joaca cu papusile? Eu una ma jucam si pe la 14 ani cu ele! INGRID ce bine ca papa Diana ta,o sa se refaca urgent.Si tu cu tusea inca? Ai fost la doctor? Ma apuc de acte iar ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de noi La noi zapada se topeste cu rapiditate. Am fost afara cu copii vreo ora sa ne mai dam un pic cu saniuta ca nu se stie daca maine se va mai putea. este deja o mare flescaiala, te cred si eu la 5-6 grade. Si unde mai pui ca incepm ploile de diseara. Sunt inca la cura, pe metereze, greu al naibii si asta nu ca mi-ar fi foame ca n-as manca orice. Mi-e pofta de te miri ce si as muri daca n-as gusta. Mai vad eu...rebuie neaaparat sa ma dezobisnuiesc macar de mancat la ore nepotrivite, daca rezolv macar asta si este mare lucru. Eu sper ca la sfarsit de saptamana sa-mi vina acasa iubitul sot. Abia il asteapta si copii. Pe Ioana la un moment dat o apucasera nu stiu ce frici si spaime de intuneric si atunci mereu il cerea pe tasu ca cica el ar proteja-o mai bine. Aceste spaime eu nu le prea bag in seama la Ioana pentru ca nu o vad inspaimantata for real, mai mult o prosteala ca sa punem becuri colorate in priza sau sa stau langa ea, sau pur si simplu ca sa se rasfete. Monico ce problema mai aveti si voi cu Diana de la varsta asta. Am vazut copii cu niste carii oribile cu dintii mancati pana la gingii, dar care nu se plang de nici o durere. Deci Tudor trece la doua mese de solide. maiculitaaaaaaaaa cate fructe i-ai bagat in piureul ala!!! L-a mancat pe tot?? Ia uite aici fata harnica, vrea la gradinita. Ioana mea nu cere sa mearga la gradi neam. Aoleu ce le mai imbarliga Razvan. Chiar ca este dragut si ar trebui filmat. Maiculita ce bulibasala este la tine cu somnul. Te cred ca esti stresata si obosita. ma bucur Ingrid ca Diana ta mananca bine acum. Este si normal sa se intample asa, este fata in covalescenta si se reface dupa o boala grea. Copii mei au mancat cate o ciorbita de curcan si niste chec de ieri si acum ma duc sa-i culc. Diseara am luat niste creier si-l voi face pane plus niste macaroane cu braza asta ca alternativa ca precis nu vor vrea creier. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA pai si Diana are rosi tare dintii aia din fatza,dar aia n-o dor defel,asa o fi si al copiii la care ai mai vazut tu carii.Poate doar maselele dor.Dupa cate am citit pe net,parerile sunt impartite,unii zic ca dintii definitivi nu au nicio legatura cu cei de lapte,altii zic ca daca nu-s tratate cariile la cei de lapte asta va afecta dezvoltarea dintilor definitivi ... BRANDUSA si eu am umblat de mica la dentist,tin minte si acum ca era cabinet la scoala generala unde am fost pana in clasa a treia,deci asta inseamna ca deja in jur de 7 ani umblam la dentist! Tin bine minte ca imi dadea injectie sa imi amorteasca si ma trimitea sa stau pe hol sa astept efectul si pana ma chema inapoi (baga pe altii intre timp ca era full de copii!) deja eram pe jumate dezmortita [bang] ,asta retin bine te tot ca ma enerva rau treaba asta [:D] Mai tin minte si cum imi scotea tati dintii de lapte care se miscau ... cu atza [:D] DANIELA intrebai de piureul ala: Tudor l-ar fi mancat pe tot ba si mai mult,dar ... a intervenit iar Diana si a trebuit sa ii pun si ei cateva linguri din el.Cam asa face ea [:D] Nu m-am agitat sa fac mai mult,ca si asa vreau sa ii dau si din cel de legume + carne azi. BRANDUSA alor tai nu le e pofta pe piureurile lui Tavi? Diana a fost pe-afara un pic,apoi a mancat supa cu galuste si felul doi spanac,iar acum doarme.Pe Tudor nu l-am scos azi ca are stare subfebrila,38 luat in fundulet.Cam haraia el si ieri pe nasuc! Presimt ca in curand nu mai am strop de liniste,ca nu mai vrea sa stea in bouncer,daca l-ati vedea cum se zbate cand e legat sa se intoarca pe burta sau sa coboare! Ieri l-am lasat un pic nelegat in el si dupa un minut era jos deja in patru labe! Daca il las pe saltea,v-am zis ca o ia la pas si tot in zone interzise.Mai nou are boala pe bibliorafturile mele - ca am cateva cu care mai am ceva treaba insirate pe jos langa birou.Rasfoia de zor la ele si era gata sa-mi sfartece hartiile din ele [bang] Chiar m-am gandit azi ca oricat m-as stresa,nu reusesc sa ma ocup cat de cat de Diana [bang] Cand e acasa,am eu urgente cu actele,iar cand n-am urgente, e sau la gradi, sau la mami,sau pe-afara ! [alcool] In toate trei locurile isi doreste sa mearga asa ca ... ii cam satisfac dorinta de cate ori imi cere si se poate,ce sa fac? La capitolul citit continuam cu enciclopediile alea.Ma dispera ca nu imi place deloc sa ii citesc mai ales despre animale (prefer povestile),dar ei ii place tare mult si mi le aduce in ordine,iar daca nu apucam sa terminam ceva, a doua seara revine cu cartea respectiva si ma pune sa continui de unde am ramas ,sa nu rateze ceva.Am mai incercat eu sa trisez [:I] dar nu am reusit cu ea.Aseara ca sa ii distrag atentia ca iar incepuse maseaua [bang] i-am zis sa imi arate ce litere-s scrise pe carte - scria VIETUITOARE MARINE - am pus-o la al doilea cuvant si mi-a zis rapid pe M,A,R si pe I.Pe R nici nu stiam ca il stie! Celelalte vad ca le-a retinut bine,chit ca de cand am mai scris ultima data aici de asa ceva nu ne-am mai jucat defel cu literele. Nu stiu cand o sa mai apucam,in ritmul asta vine caldura si nici atat nu mai avem vreme. INGRID tu ce ii mai citesti Dianei tale?
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...