Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (60)


Recommended Posts

Buna fetele. Si la noi a plouat mult si acum e urat si ud. Dupa ce ca am inotat in zapada, in curand o sa inotam in apa murdara. Cu Razvi m-am jucat zilele astea de-a castelul dragonului. AM primit un joc tare simpatic de la nasi. Jocul era pt Ana, dar se pare ca Razvi e fff incantat. O sa-l caut pe net sa vi-l arat poate mai vrea cineva pt un copil de 2-5 ani. Acum ca Ana a fost la socrii 2 zile, mi-am dat seama ce goala si linistita e casa fara ea. Ea e cea care cere mereu mereu atentie si nu face absolut nimic fara insotitor ajutor. Pai cu baietii e parfum! Am avut si eu timp mult sa ma ocup de Razvan. [olala] E fff diferit de Ana. Face puzzel-uri, se joaca si singur. Moni, legat de ce-si doresc fetele. Pai a mea vrea sa fie printesa si sa se marite. [alcool] Aaa si vrea micul ponei de ziua ei. Nu vrea nimic legat de casa, masina, fratiori. Ana, ai activitate nu gluma. Fain ca faci cursul ala. SUper! Ingrid, bine ca esti ok. EU cand am avut pneumonie, lesinam pe strada si tuseam de ceva vreme (fara sa-i dau atentie). Iar la spital (la urgente, da), am ajuns intr-o doara ca mi se pusese si un junghi insuportabil in spate si tot eram in zona venind de la cumparaturi. [alcool] Astery, mie-mi place regimul tau relaxat. Fiecare tine ce poate. De Razvan, wow ce inalt si solid e. Ii merge bine. Denisa, am vazut ca la voi e iarna mai usoara, ca nici la olimpiada nu au zapada. CUm a fost azi? La tine ziua cred ca e pe la jumate acum. Daniela, deci dupa ce vine Robert, iar nu te vedem cu saptamanile! Cred ca abia astepti. Dar nu calci stramb cu regimul, da? Uite imediat trece saptamana si mai ai una singura si te mai relaxezi. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

BRANDUSA la tine din Siberia direct in Venetia [:D] Sa inteleg ca cu doi baieti e liniste si pace ,deci fata e baiul [bang][:D] Legat de mancare am fost cu Diana in bucatarie de am pus la fiert niste tortelini cu carne si intre timp ,cum imi era foame, am deschis un borcan cu zacusca,ca era aproape gol frigiderul [bang] (ba mai aveam niste conserve de ton,oua si cascaval [:D]). Diana imediat langa mine cu interogatoriu ca ce e aia.I-am explicat ce e si ce contine si a cerut sa guste si ea sa vada daca ii place.Vaaai chiar ca e bun [:-@] Si-a mancat si a tot mancat ... Asta apropo de cum zicea Anamaria de Clara - a mea foarte rar se intampla sa nu ii placa ceva nou.Zacusca e noua pentru ea ,ca noi cam rar mancam si probabil nu s-a nimerit sa fie de fatza pana acum,sau era prea mica sa isi aminteasca.Ei vad ca a terminat si portia de tortelini.Intr-o zi m-a intrebat ca de ce nu fac si eu supa de chimen cum mai primesc la gradinita,eu n-am facut niciodata si am intrebat-o cum e - zice ca cu paine inauntru,deci o fi cu crutoane,trebuie sa caut reteta sa vad ce iese. Merg sa il schimb pe kk-cila,ca tocmai a produs ceva dupa cum se screme ... apropo de schimbat,l-am lasat azi pe Ghita sa il schimbe singur [}:)] si era cam turbat omu' ca nu prea reusea,ca doar nu e usor sa imbraci pruncu' cand sta in patru labe [alcool] la Diana mergea ceva mai usor [:D]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna mai fetelor Nu, Nu mai sunt la regim, am clacat. Probabil mi-am ales prost momentrul(imi vine CM si am o stare de nervi nemaipomenita, ma doare capul si compensez cu ceva macare daca tigari nu mai sunt). O sa mai incerc. Curand. Cred ca totusi sunt genul care prefera sa faca sport. Oi vedea. Si la noi a plouat si era oribil afara. Eu am facut curat. M-am apucat sa spal geamuri, spal perdele, sterg praf, scuturat covoare etc. mai am o tura maine ca n-am terminat toate camerele. Copii acum s-au jucat cu roata olarului, sunt mazgaliti si in cap de argila. ii bag imediat la spalat. Ingrid am vazut K-Pax este super doar ca este un film din 2001 parca. Asta de zic eu acum este film de 2009 sau 2010 si este nominalizat si la Oscar parca. Sunt asa obosita, n-am nici un chef. maine am o gramada de treburi, plus ca m-am programat la pedichiura/manichiura/ epilat. In afara de asta i-am promis lui Robert ca-i facem si lui tort cand vine acasa(el a lipsit de la toate evenimentele(mos nicolae, craciun, sf. stefan, revelion, sf ion, aniversarea Ioanei, cate se intampla in 2 luni) si trebuie sa-l mesteresc si pe ala..etc Plus ceva bun de papa pentru sambata... Am plecat sa spal namolosii daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Intru si eu rapid cu o veste: DINTISORUL NUMARUL 3 E DEJA IESIT PE UN SFERT LA TUDOR - UN INCISIV DE SUS ! DANIELO desi asa,gata cura deja [:D] Pofta buna atunci si spor la treaba ca vad ca ai.Si eu din plin ! Pe langa acte de pus la punct (dar macar urgentele le-am terminat) ,am de organizat arhiva,apoi smotru pe-acasa mai ales in bucatarie si baie [bang],ce sa zic ca in debara si camara e dezastru iar,in dulapul meu cu haine la fel (macar la Diana si Tudor tot la cateva zile aranjez,dar la mine n-am mai apucat [bang]) De pe la 10 tot calare pe acte-s,asa ca acum fug sa ma relaxez la serial [olala]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, felicitari pt. dintisorul nr. 3!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helloo, Mai lipsesc si eu o 1 zi si vad ca nu prea scrieti. Moni-felicitari pt dintisor si spor la acte-mai dar des mai faci curat in dulapurile alea, vino si la mine,sau e din cauza ca esti acasa[:D] Daniela-pacat ca ai renuntat la cura, spor la treburi si revedere faina- si eu sunt la CM de 2 zile,dar nu am renuntat, ieri am mincat si o punga mica de pufuleti,dar am avut 2 mese toata ziua, care sigur nu au ajuns la 1000cal,am fost numai pe drumuri d ela 9.40am pina la 9 seara cand am venit de la coafor,sper diseara sa fac o poza, l-am filat la spate fain,deci ceva layers,dar il las sa creasca,nu am tuns din lungume decat 1cm...si l-am vopsit.Maine plecam la cabana deci pe luni seara sau marti va pun poze caci la noi luni e liber-ziua femei. Ingrid- ma bucur ca ti-e de folos cartea, sunt o groaza in stilul asta si sunt 1 cad,asa ca nu te jena si zi,sau cine mai vrea...Mai ales ca mama vine pe 18 martie, exact dupa ziua mea, nu va spun cu ce dor o astept,mai ales pt copiii,ca stiu clra ca unele chestii se vor imbunatati.Mersi de comentarii,o sa incerc duminica sa o filmez,dc vine si tasu, ca l-a traznit ca el vrea la peste la copca la cabana si ca nu ar merge la ski,sa vezi ce ii fac dc nu cedeaza[:D] Voi de Valentine's ce faceti-eu o sa imi comand azi un laptop mai sofisticat,care sa tina tot asa 8-9 ani, pe asta toshiba m-am hotarat sa il las copiilor,si sa vedem dc iese de o cina la cabana,dar clar va intra la cina si socrela,sper apoi sa se retraga[alcool] Trimit si revin ca arde ceva.. Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris- ce bine sta Razvan cu kg- Emma are 111cm si inca tot 18-18,5 kg dar mie imi place asa,inalta si subtire...Ma bucur ca Razvi face fata cu brio la lectii,pina si prapaditul meu cel mic ieri a zis 4 cuvinte si a facut perfect toate exercitiile, in conditiile in care nu dormise de prinz si a fost tot pe drumuri si in miscare. Vroiam sa te intreb,tu consideri ca stie cuvintele dc nu le spune 100% mereu la cerere- ca eu nu prea le-as considera...sa vedem azi ce mai face, ca are 1,5h si de saptamina ceal intra la program de 18h pe saptamina[:D] Bee-tu mai poti, cu copiii si cu lipsa orelor de somn, pe tine nu te ajuta sa slabesti- mie mi se pare tare interesant ce zici tu de Razvi ca se joaca singur la noi e invers[bang] Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,iar e linistea de we [nani] pe-aici. DENISA distractie placuta la cabana! Sunt curioasa ce freza ti-ai tras,sa iti faci si tie o poza.Si eu m-am tuns ieri,e pana la umeri acum,deci nu a luat mult din lungime.Ma bucur ca pe zi ce trece Alex face progrese cu vorbitul,vazusi ? [pk] Legat de dulapuri ... la mine e balamuc si ca-s cam inghesuite , ca am sacrificat doua rafturi pentru cele ale lui Tudor pe care le "accesez" mai des.Normal ca la el le aranjez mai des ca mai sortez din ele,iar la Diana cum mai umbla si ea sau taica-su ,mereu sunt "deranjate". Azi i-am dat in premiera lui Tudor conopida - i-am scos din supa noastra conopida,morcovi si orez si le-am zdrobit cu furculita.Deci diversificarea continua. BRANDUSA cat de des ii dai carnita lui Tavi? Eu i-am dat o zi doar,ca nu mai am carne de pui acasa,trebuie sa facem provizii serioase zilele astea. Azi l-am tot auzit pufaind/haraind pe nas ,dar nici vorba de infundat sau muci,asa ca mi-am adus aminte ce mi-a zis dentista mea ca atunci cand ii ies dintisorii poate face febra sau sa fornaie asa pe nas! Deci febra de alaltaieri numai de la dinti o fi fost,ca a fost prea scoasa din context [alcool] In plus si ieri noapte si azinoapte Tudor s-a trezit odata,ceea ce nu prea face,precis l-a deranjat dintisorul nou aparut. Diana a adus de la gradi un desen cu inimioare si flori,cica e surpriza pentru mine. Pe urma a colorat chestiile astea,a mai desenat si ceva iepurasi si ... inimi cat incape [olala] Zilele trecute s-a pus sa il deseneze pe Tudor ,un cap mic,un corp mare,maini si cand sa faca picioarele a zis ca nu stie si da-i cu smiorcaiala [bang] Noroc ca s-a consolat rapid ,zicand ca sunt acolo picioarele,dar nu se vad ca e bagat Tudor in ... sac [:D] A desenat doar un model pe sac [:-@] Pe urma m-a facut pe mine ,destul de frumusica fata de altadata ,numai ca s-a pus sa imi faca degete si la picioare,de unde deduc ca seamana pe mine,fura idei [:D] ca tocmai se uitase cu mine in dropuri si a studiat desenele lui Marco cu familia [8D] Dar ea a mai mazgalit ceva peste degete,cica mi-a pus sandale cu tocuri.Inainte ma tot intreba: 10 degete se fac? Si tot numara iar de zor.Dupa asta a inceput tragedia : s-a facut si pe ea si cand sa isi faca si corpul,i-a iesit in loc de fusta,un triunghi lunguiet,de zici ca era un morcov [bang] - ceea ce i-am si zis [:D] Am incercat sa ii arat cum sa corecteze,dar n-ai avut cu cine,asa ca da-i si plange ca ea nu stie [q] Si nu voia nici sa continue,nici sa corecteze,nici sa inceapa alt desen,nici sa faca altceva [bang] Imi vine sa o bat cand face asa si destul de des o face [bang] Si ieri cand mi-a aratat ovale facute de ea care semanau cu niste mingi de rugbi [alcool] , i-am desenat eu unele corecte si a inceput sa se crizeze ca nuuuuu e bine,ca ale ei sunt ovale,nu ale mele! Na invata sa deseneze daca ai pe cine,ca e capoasa de nu se poate [bang] Anul asta am vazut ca deja ii invata sa deseneze si la gradinita,pana acum am depistat ca i-a invatat ovalul, triunghiul , patratul si acum inimile.Ea le cam stia cu exceptia inimioarelor.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare O sa ma apuc de luni de cura dar nu tot aia. imi stabilesc eu niste limite, cred ca una din aia pe puncte mi-ar placea mai mult ca pot manca ce vreau eu, important ar fi sa ma incadrez in punctele respective. Acum sa vad de unde iau tabelul cu punctele[:)] Cam nasol cu cura asta dar dau eu jos kg intr-un fel. ma pun si pe sport. Eu gata, mi-am terminat si treaba, am facut si un blat de tort, maine ii fac si crema. sa vad ce bunuri mai pregatesc. Acum am aflat ca mancam oua stresate. te doare mintea. Am citit si eu pe ouale din frigider si am constatat ca unt de ultima speta adica sunt stampilate cu 3. Asta pentru ca sunt o mare fraiera. Am de unde cumpara oua proaspete, de curte si mi-e lene sa merg, de acum incolo imi fac abonamnent la femeie sa iau oua 0. Macar pentru copii. Monica, felicitari pentru dintisori. Ai baiat mare. Ai terminat ce ti-ai propus pe azi? Eu da! Plus ca am fost cu copii la Sell sa mai bagam niste provizii. Denisa te-ai tuns. Eu nu mai ajung la coafor. Distractie placuta la cabana, ce mi-ar placea si mie sa schiez! cat faceti voi cu masina de acasa pana la cabana? Mie nu-mi place valentine`s day deci nu organizez nimic cu aceasta ocazie. Mai nici nu mai stiu cate kg are Ioana, cred ca vreo 20, inaltimea este de 113cm si Rares are 93cm greutatea lui Rares...cred ca vreo 14?? Si copii mei sunt un pic mucosi si cu un pic de tuse. le dau ceva siropele sper sa treaca repede. Am zis ca o mai tin pe Ioana doar o saptamana acasa si apoi o duc la gradinita. Prea someaza pe aici, desi facem si noi litere, invatam sa citim...picteaza, facem colaje(adica decupam de prin reviste si apoi le lipim pe o foaie) Vreau si eu sa o dau la dansuri si la pictura. sa vad ce deplasari trebuie sa fac p[entru activitatile astea. O sa reincepem si Fastrackids. Fug sa bag copii la baie. sa vad daca reusesc sa-i iau de la Wii, se joaca amandoi box. O sa va pun film de aseara. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WOW Daniela-box???? eu nu il pot suferi.. Ce fain ca ii place sa picteze,eu nu o impulsionez ca eu sunt anti-talent la asta. Si vad ca sta f. bine cu kg-ar treb sa o masor si eu pe Emma mai concret ca 111 am zis ca are de prin octombrie- vad ca A sta la fel cu Rares la kg si inaltime..mie clar mi se par mai pitici ca fetele... Pina la cabana facem 2,5h si de aia as vrea sa ne mutam la o casa mai mare si mai aproape de cabana- am o zona eu in cap, cu scoli super, verdeata si prieteni si am castiga si 45 de min..sa vedem cum mai e Alex pina la vara si poate cautam. Spor la treburi si WE fain si sunt sigura ca va fi super la gradi. Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...