Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (60)


Recommended Posts

Buna fetele. Sa vedem daca reusesc sa pun pozele din iarna asta (ziua Anei, Craciun, zapada, copii) [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze[/url] [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna si de la mine. BRANDUSA in sfarsit poze! M-am uitat de doua-trei ori la ele.Frumosi copii mai ai [olala] Ana si Razvan sunt de vis impreuna! Si de Tavi ce ziceai tu ca e slab,ca are si ... gusa !!! Mortala poza unde dorm baieti si Ana e intre ei.Si tie iti sta bine cu parul ceva mai lung! Am vazut si muntii de zapada [bang][:D] Eu pe-acasa,n-am dus-o nici azi pe Diana la gradi,ca aseara iar a facut febra 37 si ea la 37 are frisoane,fix ca mine [bang] Azi dimineata era ok,dar cand s-a trezit iar mi-a zis ca o doare in frunte ; dupa ce s-a sculat n-a mai durut-o nimic ... In rest nimic demn de remarcat aaa,ba da [:D] ... a fost p-aci un fost coleg de la firma aia ce s-a inchis,i-am facut si lui o adeverinta pentru somaj - inspirata am fost ca am salvat arhiva si am pastrat o stampila [8D],ca altfel nu stiu ce se faceau ... deja e a nu stiu cata adeverinta facuta pentru somaj si deja au trecut aproape doi ani de cnd s-a inchis firma.Na macar am avut cu cine bea cafeaua si l-am pus sa il pazeasca pe Tudor pe saltea pana i-am completat eu adeverinta [:D] Acum astept sa-mi inceapa serialul,dupa aia mancam si plecam pe-afara putin,ca pare ok vremea. Ah, mai am ceva nou,o premiera pentru Tudor [:D]: http://www.dropshots.com/MONICA2010#date/2010-02-15/20:52:54
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu,ca restul lumii e ocupata vad [:-@] Mie iar mi-a adus mami niste dragutele de acte,asa ca m-am pus iar pe pozitii [(pc] Diana inca doarme,pe ea n-am lasat-o totusi pe-afara,doar Tudor a fost vreo ora. Am uitat sa va zic,i-a spart gingia deja si dintisorul de alaturi de sus - era de asteptat ca ei ies in pereche - deci suntem la stadiul de 4 dintisori.Numai [balcon] mele nu-s prea incantate de treaba asta [poc] Tudor a dormit bine azi-noapte din fericire ,plus ca mananca ok.Numai saliva care-i curge iar precum robinetul - mai ales cand e in patru labe - a fost singurul semn suparator la faza cu dintii.Deocamdata.Mai nasol o fi precis la canini [bang] Mdaaa sa trec la treaba acum,termin rapid ca nu-s asa multe.Ce bine e sa fi "la zi" [pk]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helooo, Moni-felicitari pt cei 4 dintisori. Multumesc de comentarii,dar filmele cum schiaza Emma nu va plac?? Unde vad si eu pozele lui BEE- cele din dropul cu dochia nu au poze noi din octombire[bang] Cris-voi nu aveti poze noi[pup] Daniela-vazut filmele,scumpi foc copiii tai. Ingrid- nu treb sa dai jos mai dc nu te simti ok,eu am ajuns la 54,si desi sunt ok,tot pe la 53-53,5 maxim ma simt super-in weekend am gustat si 2 bomboane si 2 praji si pizza facuta de mine, iar duminica de valentine's iarasi am bagat 5h de ski si pt ca Emma e super, ne bate gandul sa mergem in vacanta de primavara 15-19 martie 5 zile cu niste prieteni la ski in state(cei din pozele de sapt, trecuta),asa ca merg sa investighez problema. Revin si va [pup] Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello La noi vreme frumoasa, deja am inceput sa prospectam plaja. Nu mai am chef de frig, daca zapada nu mai e, nimic nu e asa ca sa vina odata caldura ca ger asa pe uscatelea nu-mi place. Mi-a venit si sotul, mi-a luat o gramada de prostioare(niste rahaturi din alea de ornat torturi -i-am cerut eu), o un aparat photo ca cel vechi se cam duse(au avut grija copii mei sa-l tranteasca), pantofi sport nike(pe cei vechi mi i-au furat de sarbatori colindatorii), ciocolata Leonidas, 2 cutii plus una de Godiva(deci va dati seama ca inca n-am inceput nici o cura, nici nu pot cu asa ceva in casa). In rest pentru copii dulciuri si hainute si ceva jucarii. II spusesem ca de aceasta data sa nu le mai ia nimic ca prea au multe(bine ca nu m-a ascultat) erau copii mei pe langa bagaje ca niste cersetori, si ce ne-ai mai adus? si acolo ce mai ai? asta-i pentru noi? dar cealalta? In sfarsit am hotarat ca este momentul ca merg la stomatolog asa ca joi la 10 am programare pentru 4 implanturi. Sa-mi tineti pumnii ca mor de frica!!! Bee am vazut pozele voastre. Niste roscatei tare faini ai tu acolo dar de departe Ana este printesa. Si mie Tavi mi-a parut un grasunel, Nu stiu de ce tot zici tu ca este slab. Simpatic foc Razvan cu codite. Denisa am vazut ca ai reusit sa faci si filmulete we asta. Ar fi foarte bine sa mergeti in vacanta, dar sincer nu stiu ce va mai trebuie, cabana la munte aveti, partie este, zapada de asemenea...incotro? care-i rationamentul pentru care mergeti in sua? Diversificare? Monica tu ai scos artileria grea din debara. tare nedumerit este Tudor dar nu comenteaza. vezi sa nu fie prea speriat ca sa mai reactioneze. Diana nu se cere si ea in leaganul din casa?? Nici eu nu stiu ce m-as face fara magazine in apropiere. Monica socrul tau unde are casa?? Parca ziceai tu ca o sa va mutati acolo candva. Copii mei sunt in npartea cealalta la matusa. Pisica noastra Mara a fatat de vreo 2 saptamani si acum pisoii(3 la numar) sunt numai buni de zmotocit asa ca ai mei copii tot timpul vor dincolo. mai au un pic de muci si cand si cand(odata pe zi) mai tusesc. Ieri i-am dus si la doctor sa-i asculte. N-au nimic, sunt curati plamani si gatul de asemenea. saptamana viitoare o duc la gradi. Si parca Robert zicvea ceva de dansuri...cica o duce vineri... daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela-sa va fie de bine cadourile si bafta cu gradi si dansurile. Rationamentul legat de ski este urmatorul-partiiel cele mai meseriase sunt la 1,5h de noi si ne cam costa-benzina,plus 100cad pe zi sa schiem toti 3(Emma nu plateste ca e sub 6 ani[:D])-dc mergem in state cu prietenii,avem fun, si cazarea si pass pt 5 zile si tot ne costa cam 1000 si nu mai conducem zilnic si avem si continuitate 5 zile(cred ca e la 4h de noi,nu ca nu am avea statiuni faine si aici, dar in QC la 7-8h de condus[q]). La anul insa ne vom lua pass din timp si nu vom mai plati 100 pe zi, plus ca aici toata chestia tine 3 luni,apoi ciu-ciu ski pina in ianuarie 2011.Am zis sa profitam acuma dc Emma e asa de doritoare, ca nu ii mai luam ore, acum treb sa exerseze, sa faca cat mai multe viraje, la anul ii vom lua cel putin o sesiune de 6h ca sa invete cristiane si sa foloseasca cum trebuie betele- si eu tot fara ele schiez ca nu stiu atat de bine sa ma folosesc de ele[bang]-a si pt ca e bunica aici, ca sa stea cu Alex-lal anul sper sa il invat si pe el si dc e in martie sa mergem cu toti in vreo statiune. Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA sa va fie de bine cadourile.Mai, cum sa ii fie frica lui Tudor in hinta? Nu e genul,iti zic eu.Nici Dianei nu i-a cam fost teama de nimic (exceptie apa marii) si fix asa de temerar e si el.Mami s-a mirat azi pe el cum sta cand ii pun ser in nas si ochi fara sa zbiere cum ar fi facut Diana - el doar se cam stramba.Apoi s-a mirat cum nici n-a marait cand l-am incotosmanit pentru iesit afara.Deja a dat destul de des si cu capul de parchet de multe ori in rostogolirile lui prea avantate si n-a plans,poate doar cateva secunde uneori,dar rar.Plange doar cand ii e somn tare,sau cand ma vede ca ma pregatesc sa ma deschid la sutien - atunci se smiorcaie atat de caraghios si doar daca nu ma grabesc plange rau - mare pofticios/fomist ca ma-sa [:D] V-am vazut pozele,deja la plimbare pe faleza [olala] Ce va pasa,mai un pic si vine primavara. Legat de casa lui socru-meu e in Arad,intr-un cartier de case,dar spre nord-vest,spre Oradea.Cartierul nostru e in vest spre Nadlac.Cu masina faci pana acolo 10-15 minute cred,in functie de trafic ca trebuie trecut printr-o intersesctie din centrul orasului.Sau ma rog,se poate si pe centura,dar nu mi-e dor de tiruri.De mutat (iar) acolo (deci de renovat casa) nu prea ma trage ata,am mai zis asta.Motivul - fiind cartier de case e mai izolat cumva,adica depinzi de masina pentru mers copiii la scoala, gradinita, medic, cumparaturi - altele decat alimente.As prefera sa o vindem si sa luam una in apropiere,in cartierul de case ce incepe de langa blocul nostru inspre sud,undeva pe maxim a doua, a treia strada ... ar fi ideal [olala] Adica si confortul unei case si aproape de zona cu de toate. DENISA n-am apucat sa vad si filmele alea.Super ca vreti sa mergeti la schi,probabil pe ceva partii mai barosane.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am inteles Denisa, eu credeam ca aveti partia langa voi. asa ca sa schiati voi aveti de mers cu masina 3 ore dus/intors, ogramada de timp pierdut. Oricum este bine. Eu ca sa ajung la munte fac 7 ore cu masina asa ca ne este foarte greu sa ne urnim, cu copii si iarna fiind. Mi-ar placea si mie sa mergem sa invete copii un pic de schi. Poate mai invatam si noi pe langa ei. Monica tu tot in cartierul de blocuri vrei sa stai. mai bine cu mai putini vecini sa stii daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Holla!!! Apar si eu la ceas de seara, dupa o zi obositoare si solicitanta la maxim. Azi am avut programre la Bucuresti la dr. Naghiu, unde vom mai merge ceva timp, nu stiu cu precizie cat, fiindca inca nu a terminat Razvan cu detoxifierea vaccinurilor. De luni incepem detoxifiere cu Engerix (antihepatita B, vaccinul care mi-a nenorocit copilul [bang], care se face incepand din prima zi de viata si apoi cu niste rapeluri). Poate am mai zis, mai spun odata, practic aceste vaccinuri homeopate detoxifiaza organismul de vaccinurile alopate, si sunt tot sub forma de granule. Tot azi am vandut unul dintre scaunele auto, am pastrat Chicco si l-am vandut pe celalalt; am mai avut niste flacoane de Risatarun - le-am dat unui copil; apoi, mi-am cumparat mult visata camera foto (okazii.ro) si sunt IN LOVE rau de tot de ea [olala]. Toate astea le-am facut azi la Bucuresti, deci am avut spor la treaba. Pe Razvan doctorul l-a gasit excelent, desi Razvan... reactioneaza ciudat: nu vrea deloc sa vb cu doctorul, si asta ma irita la culme. Cu toate astea - el sustine ca acesta este comportament de copil tipic (adica sanatos), deci este ok. Cand i-am spus ca Razvan citeste - a ramas placut surprins [olala]. I-am spus ca nu-i meritul meu, ci al fetelor care lucreaza cu el [olala]. Per total - e super bine. Spuneam mai demult ca doctorul a spus ca, din punctul lui de vedere, nu ar mai fi nevoie de ABA. Eu insa am hotarat sa faca in continuare pt. ca el se afla acum in toiul unor programe bine structurate de invatare, deci nu are rost sa intrerupem, atata timp cat sunt in beneficiul lui major, nu-l doare si progreseaza. Apoi, Corina mi-a spus, la ultima sedinta de grup ca, dupa parerea ei, daca Razvan merge la fel de bine ca pana acum, la vara INCHEIEM programele, ceea ce este MINUNAT, va imaginati, si va ramane sa faca logopedie. Vom trai si vom vedea. Cert este ca Razvan evolueaza fantastic. Gata, am plictisit destul auditoriul [:I]. Maine revin sa citesc, vad ca s-a mai miscat ceva pe aici, sunt si noutati, trebuie sa revin cu comentarii [:)]. O seara placuta!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...