Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (60)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro Pe Razvan doctorul l-a gasit excelent, desi Razvan... reactioneaza ciudat: nu vrea deloc sa vb cu doctorul, si asta ma irita la culme. Cu toate astea - el sustine ca acesta este comportament de copil tipic (adica sanatos), deci este ok.
Daaa ,par example Diana mea e "super-normala" in sensul asta de prea multe ori si cu persoane - chiar copii - cunoscute ... mie imi vine sa o bat de sa ii mearga fulgii de multe ori cand face asa![bang] Dupa ce ii trec fitzele de inceput,se acomodeaza evident.Printre fitzele cu pricina sunt si cele de genul ca nu saluta,zice ca nu ii trebuie cadoul primit etc. [bang][:I] DANIELA cum mai "in cartierul de blocuri",daca zic de cca doua-trei strazi mai incolo? Acolo-s doar case ... se poate lua si la 10 strazi mai incolo,dar nu vreau asa departe de utilitati [:-@]Ma rog,astea-s planuri,mai vedem noi ce-o fi si cand ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda,vad ca Diana e ok,deci maine o duc la gradi.Acum in schimb are taica-su febra [alcool] Noa sper sa nu ratez ceva faze importante,ca doua zile n-oi avea aparat foto - vrea frate-meu sa i-l dau sa il ia cu el (maine merge in Anglia la Londra,la ceva meci, ceva cu Liverpool [hagi]) ca sa aiba nu doar el cu ce manevra,ci si prietenul cu care merge.Mami mi-a zis ca deja stie - cand incepe Cristi sa zambeasca intr-o dunga si zice "am uitat sa iti zic ca ..." inseamna ca iar se pregateste sa plece undeva peste hotare teleleu [alcool] Tudor vad ca tot incearca sa isi duca piciorul la gura ,dar nu-i iese de nicio culoare ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Astery! Vesti bune cu Razvan. Tot nu-mi vine sa cred ce aud legat de vaccinuri. Si stiu ca asa e. [bang] Deci excursia voastra la Bucuresti a fost plina de "succesuri". Okazii? Sa nu aud. A avut Radu o faza, prin toamna, cand era maniac. Acum s-a potolit definitiv. Moni, ma bucur ca e ok Diana. La noi, daca ar fi musai, am iesi. Magazine sunt si in sat, la o adica. Dar cum suntem intr-o forma de hibernare financiara, mai bine ca nu iesim! Eu asa-mi spun. Pt mine e un cosmar sa ma apropii de orice care costa bani. Mi se face greata. Sa nu vad nimic, magazine, farmacii, mai bine in pustietate. In weekend, iar tb sa socializez copii cumva. Adica sa-i duc in parc. Da, nu ma bucur. Acasa e cel mai fain. [alcool] Daniela, deci esti happy cu barbat! Cred si eu. Rares seamana mult cu tine vad eu. Denisa, cu skiul ai dreptate, tb sa exerseze Emma daca e asa prinsa de sportul asta. EU presimt ca-i voi pune pe toti in acelasi timp pe skiuri: cand o sa fie si Tavi de ski, adica peste vreo 2-3 ani. Daca eu voi mai stii sa skiez pana atunci. Nu ca acum ash fi vreun as, sau ceva. Si eu cam fara bete skiez si pe partii mai usurele, hai medii. Ohooo, era RAzvi mic mic, cand am pus skiurile in picioare ultima data. Trece repede timpul. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Copii mei dorm, eu n-am chef sa stau langa ei, am baut o cafea pe la 11( o cafea super buna, avea alt gust decat atunci cand fumam, bine...era si lavaza). Bee macar stii ca aveti casa. Merita sa stati in afara magazinelor o perioada. Din pacate si eu ar cam trebui sa aplic metoda mai ales acum ca dau o gramada de bani la stomatolog[q]. Apropo de casa voastra mare si frumoasa, am vazut pe acolo numai alb zugravit, ati lasat asa ca sa puteti face reparatii in caz de necesitate? Eu am zugravit holul in decembrie si deja este cam jegos si fara intentie s-a murdarit. Ai tai copii nu fac diverse pe pereti?(maini murdare, etc) Parerile sunt impartite, unii spun ca ar semana cu Robert, altii cu mine. Si eu cred ca seamana cu mine, mai ales la caracter[bang], incapatanat, egoist, razbunator...numai una si una calitati. Bee asa de putin a trecut de cand n-ai mai pus schiurile, eu n-am mai fost de dinainte de a ramane gravida cu Ioana la schi, deci 5 ani iarna asta, clar am uitat sa schiez. Ziceti ca-i mai usor fara bete?? Eu cred ca n-as putea fara bete, n-am incercat niciodata. Moni deci Diana a fost azi la gradinita. Ma bucur ca nu a mai facut febra. fata, dar microbist rau mai este fratele tau, mai mereu pleaca prin tari straine. Mai bine iti iei masina si te bagi intr-o zona rezidentiala, nu rebuie neaaparat sa fie totul la 2 pasi, mai bine un pic de aer curat. Astery tare ma bucur ca ai asa vesti bune despre Razvan. Felicitari amandorura, lui pentru progrese si tie pentru tenacitate. Sa va bucurati de noua achizitie, sper sa nu aveti probleme cu ea. Mai este in garantie?? Ce marca ai luat? Mie mi-a luat Robert o camera SONY asta: http://www.sony.ro/product/dsc-t-series/dsc-tx7 si la ce ne trebuie noua chiar suntem multumiti ca doara nu oi face eu filme profi sau altceva. Nu prea imi place ca-i prea finuta si acum trebuie sa am grija sa nu scape in mana copiilor. Mai, vaccinurile astea sunt de groaza. Am intrebat si eu doctorul si mi-a spus ca intr-adevar exista posibilitatea ca la unii copii sa dea reactii nasoale dar ca si procent nesemnificativ pe langa ce s-ar putea intampla daca n-ar fi vaccinati copii. Eu acum ma bucur ca n-au patit si copii mei ceva...dar intrebarea este...chiar n-au patit nimic?? daca se va vedea mult mai tarziu?? Din pacate aud tot mai des despre "ororile" vaccinului. Chiar am aici o vecina ce are 2 copii gemeni, dupa vaccinul de 1 an, baietelul de unde inainte mergea si se comporta ca un copil normal, nu a mai putut merge pentru ca ii tremurau picioarele si capul. Ingrozitor. Acum copilul pare ok, il vad deseori la plimbare, a fost internat de nu stiu cate ori pe la Bucuresti. Ciudat este ca la cea mai mica raceala face recadere.[bang] [bang] In sfarsit rares al meu sta fara pampers[pk], il punem doar pe perioada somnului. Treba este ca el face la wc, nu vrea la olita. Multumesc pentru comentariile din drop. Era cald sambata si nu batea vantul asa ca era placut sa stai pe plaja. Acum spre exemplu ploua asa ca nu i-am scos pe copii nici macar in curte. Poate pe seara sa le scot nasul la aer un pic... hai ca am scris o gramada.. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou , Ce mai faceti gagici ? Moni tu clar esti genul care nu o sa se mute prea departe de oras . Dar daca iti iei acum masina , nu mai esti asa obligaata la tramvai .... Apropo , te-ai hotarat in final ? Sau apari cu poza cu masina cand o ai [:D] ? Ingrid ma gandeam aseara cand am citit ca tie iti place asa de mult zapada , apai de tine ii acolo unde sta Bee cu munti de zapada [:D] Bee ti-am vazut pozele super draguti copilasii , dar eu nu imi dau seama cu cine seamna Tavi ? Ca cei mari seaman asa intre ei , dar pe asta micu nu am putut sa il asociez cu nici unul dintre voi . Mie Ana mi se pare ca e Radu picatura. Mare smecherie e gagica se vede . daniela sa va fie de bine cadourile , eh pai cum sa-i spui chiar nimic sa nu le aduca la copii ? vezi ca ei sunt invavtati ca vine tati cu cadouri , e normal . Astery ma intrebai cu cine ramane Clara cand sunt eu plecata ? Pai cu sotul . Acum e mai mult acasa el ca mine . Om mai vedea pana in toamna daca imi iese pasenta cum o mai fii . Ioi gagici , am fost vineri sa imi fac o gastro -endoscopie . Aveam programare din decembrie . Am avut dureri de stomac si medicul mi-a dat trimtere . Intre timp cu tratamanet cu tot s-a mai ameliorat , asa ca eu nu mai am avut nici o tragere de inima sa merg . Pe Clara am lasat-o la scoala la pranz sa pape acolo , si a venit Nicu cu mine .Cand eram acolo ii ziceam dar eu ma simt mai bine , hai sa plecam [alcool][:D][:I]. Bueno , in final am facut-o nu e deloc placuta , dar acum nici asa horor cum am crezut eu [:D]. A fost un grig la noi zilele astea , de nu am avut nici un chef de nimic numai as sta si as dormi , dar din pacate nu se poate. Azi s-a incalzit , sunt 14 grade . Azi Clara au avut la gradi teatru de papusi . Pai cam atat din Spania [:D] Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, [url="http://www.sony.ro/product/dsc-h-series/dsc-h50"]asta[/url] este camera mea [olala].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, Azi sunt super prinsa, nu cred ca voi avea timp de scris decat pe la 10 la voi cand deja mergeti la culcare voi[:D] Daniela si Cris-sa va fie de bine camerele, sunt bune pt ce aveti nevoie acuma,dc vreti insa din cele mai performante -top 3 sunt: Canon, Olimpus si Nikon-cele cu lentile,deci lentilele sunt f. scumpe si iti treb macar 1-2,pt diverse detalii. SI eu planuiesc sa imi iau una,desi am un Canon si e super ok,dar de... Daniela-Robert a luat-o de aici,asa e, ca face sens la cat de scumpe sunt in Europa.. Ma ajutati[pup] sa vad si eu pozele lui Bee? Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti gasca.Hai ca scriu si eu repede pana nu trebuie sa cobor iar la sedinta aia.L-am pus pe sot sa ii dea el papa lui Tudor - piure de mazare,morcov plus cereale de orez.Mazarea ii place vad ca a prins vitezaaa [pk] Nu va zic azi-dimineata ce viteza la piureul din trei sferturi banana,jumate de para si niste lamaie: casca o gura imeeensa ,nici macar nu s-a patat pe botic [:D] Doar la final a tras un pfruuuuu de a patat baveta - cred ca de ciuda ca am bagat si eu in gura un pic din piureul lui - era o bucata neblenduita . Tudor a dormit doua ore pe-afara azi. Eu cu Diana am fost la dentista - gata si cu caria la maseaua aia,azi nu a prea durut-o,doar ca s-a cam miorlait de teama. Toata dimineata a scos Tudor untul din mine,pai dumnealui deja iese din bouncer si legat fiind,doar de ce s-ar lasa el la sora-sa care la fel facea ??? [bang] Se taraie in sus pana isi scoate picioarele,apoi se intoarce pe burta si evadeaza !!! [alcool] ANAMARIA zici ca nu-s genul care m-as muta departe de oras? Situatia ma obliga sa fiu asa,chiar daca mie imi place foarte mult la tara - ce-i drept undeva la tara la deal-munte,nu aici la campie ... Deci situatia ma face sa fiu asa pentru ca eu am un serviciu (ma rog dupa ce trece CIC-ul [:-@]),iar de copii ar trebui sa mai se ocupe si mami - care n-are carnet sau Ghita care nici el nu vrea neam sa faca scoala de soferi! Deci ce mi-ar ramane de facut,sa fac pe taximetristul familiei? Si chiar daca ar face-o el,daca am avea doua masini,tot am fi departe de mami si ea fara carnet,deci tot nu-i bine [:D] Nici macar in cartier unde sta socru-meu si unde pana la cele trei statii de tramvai cele mai apropiate faci 15 minute pe jos.Exista si un microbus cu statia la un minut de casa lui, dar la interval de doar 40 minute si pana la o anumita ora seara.Am stat acolo 7 ani,nu era chiar tragic ca avem picioare bune [:D] si am folosit si taxi cand era necesar.Dar cu copiii acolo? Nici poveste! Nu e mai bine aici unde atat gradinita cat si scoala generala sunt la un minut-doua de bloc si sunt ai mei la 5 minute de bloc? Oricand poate veni mami,taica-meu sau chiar frate-meu sa stea cu copiii,sau ii duc direct la ei.Eu sunt comoda si practica [8D].Acum abia astept primavara si masina,ca am in plan sa iau strumfii si sa ma infiintez zilnic la socru-meu sa preiau problema gradinii,sa seman ce si unde am eu chef si sa fac si oleaca de mini-peluza acolo, sa avem unde intinde patura,nu mai las io dupa el [mariaj] Da' la facut ordine si aruncat din boarfe cat e de munca !!! [bang] Ce m-am mai intins ... sa vad daca mai apuc sa scriu ce mai aveam de zis inainte de sedinta ,daca nu, revin eu dupa.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa Moni, ia taurul de coarne si baga-te la organizat casa omului. Pai te cred si eu ca nu o mai avea chef omul de gradinarit. Cati ani are? Tataia lui Robert are 85 si toata ziulica sta in gradina, pune rosii, ardei, castraveti, patrunjel, leustean, marar, salata, ridichii, avem si ceva capsuni...asta vara, iarna da zapada, face focul, cara carbuni/lemne la centrala...Se mentine tanar prin munca[:D] Super ideea cu peluza undeva la casa. La vara iei copii si tusti la joaca in curte dupa amiaza. Da, Denisa din state a luat Robert camera. Nu stiu cat costa pe aici, el a dat undeva in jur de 300$ cu tot cu card de memorie cu husa, etc. Stiu ca lentilele sunt scumpe, precum am spus, nu stiu daca imi trebuie ceva atat de performant. Pentru noi este ceva fun, ca o jucarie....facem poze si filmulete. Da mai Ana ce prostie era sa fac. Bine ca nu m-a ascultat Robert si totusi le-a cumparat cate ceva. Adevarul este ca nu le mai incap lucrurile in sifonier, si lucruri noi de pe care n-am dat jos eticheta. Si mi-e ciuda ca raman mici nepurtate[bang] De jucarii nici nu mai vorbesc, nu cred ca exista categorie de jucarii din care sa nu avem nimic. Dulciuri, potop. A si fost perioada asta a sarbatorilor, plus ziua Ioanei...unde s-au primit atatea cadouri!!! Ii place Clarei la gradi? Ea vorbeste acum bine spaniola banuiesc. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...