Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (60)


Recommended Posts

DANIELA ba chef are el,dar nu prea mai poate.El n-are decat 79 de ani,dar e bolnav.Oricum tot mai punea una alta,dar tot aiurea - anul trecut aproape jumate de gradina a ramas necultivata.Eu macar pe-o parte as fi plantat iarba,dar ce m-a enervat e ca a tot taiat din pomii fructiferi,care intradevar nu erau cine stie, ce dar pica bine si un pic de umbra la viitoarea [:D] peluza.El i-a cam taiat sa nu tina umbra legumelor,mai sunt cativa dar tinerei. Suprafata terenului cu casa cu tot, e de 640 mp,as avea ceva de lucru [:D] Si ce nuc fain era in curte pe vremuri,era super umbra vara,dar si p-ala a avut boala soacra-mea de l-au taiat [bang] Acum doar via aia nu tine cine stie ce umbra la ce canicula e la noi uneori.Mai adevarul ca vara e super fain la casa,plaja ,citit in chez-long,luat masa afara la umbra etc. iarna e mai aiurea la lopatat zapada [:-@] Avem si noi zmeura,capsuni, struguri si ce mai pune el an de an: rosii, ardei, castraveti, dovlecei,fasole verde, ceapa, usturoi,morcovi,pastranac, patrunjel, leustean, marar, salata, ridichi.Mai demult punea soacra-mea si cartofi,mazare,vinete ... si pe primele le punea mai devreme si mai intenstiv,deci iesea productie mai beton [:D],ca nu vedeai fir de buruiana in toata gradina aia - toata ziua era pe baricade. Apropo voi n-aveti si gradina acolo? Merg sa mancam,mai revin ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni mersi de link! Bee-vazut si eu frumusete de copiii, asta micu'as zice ca tot cu tati seamana mai mult, Ana e mortala ce priviri trage[pup]. Am uitat sa va zic ca mi-am cantarit printesa aseara si masurat si am cazut pe spate:113cm si 19kg,tot ieri am mers sa ii fac analiza parului,sper ca ea sa aibamai putine metale[q].. Anda-tu nu ne mai dai vesti. AnaM-sanatate si ma bucur ca ti-a trecut stomacul! Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, m-am intors.Diana a mancat supa de mazare cu galuste,eu niste sandwich-uri si Tudor ... ne-a onorat cu prezenta.Excitat rau,dand din maini si picioare,tremurand de agitatie si scuipand (PTTTRRR !!!)si chiuind.Vorba Dianei "MAMI CRED CA O SA FIE MAI MULT SCUIPATOR DECAT VORBARET, DUPA CUM VAD EU" [:-)))] DANIELA ziceai de microbistu' de fratelo.E el microbist, dar meciurile astea deja-s asa mai mult un pretext sa plece la plimbare cred [8D] Mai are cativa prieteni cam acelasi gen [colegi],deci are si ortaci.De fapt e zodia leu si mai aveam eu doua foste "leoaice" colege de birou si amandoua fix asa erau: numa' te trezeai ca se urca in masina si fuga la Viena,sau in avion si ba in Spania,ba in Anglia [:-@] Frate-meu are o gramada de prieteni,unii-s parteneri de schi,altii de mers la meciuri,altii la tenis,bascket ,fotbal ,unii vin sa joace remi sau poker sau sa se uite la TV la vreun meci,cu altii iese la vreun spectacol sau club si tot asa ... El mereu ma acuza ca-s cam prea izolata si prea stau in casa si nu ies mai des cu prietenii.Pai eu sunt rac asa mai casnic [olala] Acum seara cand l-am sunat tocmai se pregatea sa se urce in caruselul ala gigantic [alcool][bang] ANAMARIA legat de masina inca nu am hotarat 100% ,dar cel mai probabil va fi totusi second si exista chiar si posibilitatea sa isi ia el una mai noua si sa raman eu cu WV Passat-ul lui. Acum sa vedem ce gasim.Exista un site de care putina lume stie,care lucreaza doar cu firme,sunt masini la pret fara TVA din Franta,Belgia,Germania ... si le trimit ei direct aici.Sunt seriosi - un prieten de-a lui frate-meu si-a adus deja 7 masini asa.Ca sa intri pe site-ul ala trebuie sa fi logat si pentru asta trebuie platita ceva taxa,noi cam intram in seara pe userul prietenului sa vedem ce mai apare nou,sunt super preturi la masini - la ce pret vedeam eu pana acum unele masini din 2000-2002 de acolo poti lua masinile respective dar din 2006-2007.Doar ca ce apare de vazare azi,maine poate e licitat deja si nu mai e ... Deci cel mai probabil vom lua una de-acolo,pe firma lui.Acum sa vedem ce iese si din asta.Sunt prezentate pe site chiar si un fel de harta cu cate zgarieturi au masinile repsective si in ce loc,sau ce defecte au si unde (daca e cazul).
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni- bravo pt decizia cu masina. Mai dar are dreptate fratelo cu iesitul si socializatul,nu mi-ai zis si tu mai devreme de el ca eu tare iubesc LEII, ne incuscream si noi,desi nici acuma nu e timpu trecut dc vrea si 2 copiii[:D] Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte abia astept sa vad analiza Emmei. Misto de fratele tau Moni. Eu nu stiu daca as putea fi asa. Nici macar ca Denisa care toata ziua buna ziua este plecata cu catel cu purcel de acasa. Iti dai seama fa bagaje, desfa bagaje si nu pentru o singura persoana ci pentru 4. Asa-i Denisa? A devenit o rutina bagajareala asta sau ai lasat schimburi la cabana si nu le mai cari incolo-incoace. Pe de-oparte te invidiez un pic. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela-iau rapid ceva pt copiii si ceva de mincare, totul dureaza pina in juma de ora,si avem absolut tot la cabana, ce treb in bucatarie,aspirator,etc-schimburi si restul normal ca avem,plus masini de spalat,uscat,etc-le-au lasat fostii prorpietari..deci se merita...iar magazine sunt la 20 de min de noi,deci ne putem opri si in drum spre cabana dc cumva e necesar. Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Si io cu Tavi in brate. Ana mea seamana cu tati, cum si Clara ta seamana cu tatal ei. Zici ca noi nu eram acolo! Dar Razvi mai aduce cu mine si neamul meu. Sper sa-ti iasa toate planurile de le coci tu bine. SI cu gastri-endoscopia, zici ca nu a fost traumatizant? Io nu m-am riscat. Oricum daca e ceva, tot la regim ajungi, in principal. Moni, esti tare cu fratelo leu. SI noi avem doi leuti mici acasa, nu? Daniela si io eram maestra la impachetat, despachetat, pus copii in masina, etc. Acum sincer, parca mi-a trecut entuziasmul. Parca e mai bine acasa. Poate cand o fi Tavi cum sunt Razvi sau Raresh. Dar sa stii ca eu am mari probleme cu flacaul in deplasare-la Razvan ma refer-. Vrea mereu sa doarma acasa! Duc, casa mea, nani....[bang] Wow ce curaj pe tine cu implanturi? In Constanta? Bafta multa! Super costisitoare afacerea. [bang] Io inca nu cu asa ceva. Numai lucrari, inca. Si nu anul asta! No way.Mai piuie barbatul: ma doare, am o gaura,....Anul asta nu-i loc de gauri sau dureri. Sa nu zica ca nu i-am spus! Io m-am carpit inainte de Razvi si sa zicem ca o mai duc un an. Dar si cand voi ajunge sa se uite cineva in gura mea, cred ca voi plange. Denisa, hai nu mai fi pesimista cu Emma. Ea e ok, zic eu. Maine merg la vaccinn cu Tavi. [bang] Si apoi la socrii. Ana e bolnava, are o voce "sexy", deci o mica laringita.[pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA asa e bine daca nu trebuie sa carati tot calabalacul mereu dupa voi.Ce bine cladita e Emma ! Diana avea 14,980 kg si asta imbracata in trening [bang] Chiar ca te potriveai cu frate-meu asa activa [8D][:D] BRANDUSA daaaa si noi avem doi lei-paralei.La Tudor se cam vede de pe-acum,sigur o sa imi manance nervii mai tare decat Diana - daca se poate asa ceva [bang][:D].Saracutul a fost cam nervos zilele astea de la dinti,in sensul ca nu mai stia ce sa inhatze sa isi bage in gura sa roada [bang] Oricum si in general e gen Diana care si ea era tot cu ochii in patru sa vada pe ce mai putea pune mana [8D] Si noi avem vaccinul saptamana viitoare. V-am zis ca Diana are serbarea in 4 martie? Trebuie sa fac rost de o floare rosie artificiala,o gerbera,sa isi puna in par.De unde naiba? Restul costumatiei e de la ei,doar ciorapii si bluza alba va fi de la noi,ca de obicei.Saraca era ingrijorata cat a stat acasa sa nu piarda serbarea [:D] INGRID amutisi?
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...