Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (60)


Recommended Posts

LA MULTI ANI SELIN , MOTZATA MICA SI FRUMOASA !! LA MULTI ANI ROXANA , PAPUSA DRAGA !!! LA MULTI ANI ANDREW !!!! SA FITI CUMINTI , SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI SI SA ADUCETI NUMAI BUCURII PARINTILOR ! Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A inceput si la noi sa ninga usurel. Abia asteapta copii sa mearga la buna. Acum dorm. Eu am pus sa fac o placinta cu branza si stafide sa duc acolo, deja este la cuptor. Azi este Lasatul Secului sau duminica viitoare? Nu v-am spus ca ai mei copii se impaca din ce in ce mai bine. Deja exista pauze de zgomot in casa noastra. Stau cate 10-15 minute si se joaca fara sa se bata. Chestia este ca Ioana a inceput sa-l altoiasca pe Rares. Cum nu o lasa in pace, cum ii ia ceva cum nu-i convine ceva jap ii arde cate una. Mie nu prea imi convine pentru ca o face constient. Eu am invatat-o sa se apere nu sa atace. De Rares nu stiu ce sa zic, in general evolueaza frumos si armonios doar ca el are nevoie de foarte multa iubire si atentie. Asa ca Doamne fereste sa faci ceva cu Ioana si cu el nu, sa ia ceva Ioana in mana si sa nu vrea si el. In continuare toate sunt ale lui. Usor, usor sper sa mai cedeze si sa nu mai fie asa artagos si posesiv. Astery doar atat?? Ce ai mai gatit azi? Eu va mai intreb de mancare ca sa-mi mai dati si mie idei. Noi am facut ostropior cu piure de cartofi. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti. Azi ne-am trezit pana in 8, ne-am miscat in reluare si apoi am iesit toti 3 sa cumparam cadouri pt. Roxana si Oana. Am fost si in Intersport, i-am cumparat si lui Razvan niste sosete de brand [:D], viorel si-a cumparat un fes (chiar avea nevoie) eu - mi-am re-localizat viitoarea camera foto ce mi-o doresc [olala], deci nu mi-am cumparat nimic, dar nici nu aveam nevoie. I-am gasit pahar si farfurie cu Mc Queen lui Razvan, i-am cumparat 2 din fiecare. Azi am papat legume congelate preparate la wok + snitel de ieri, Razvan a avut supica de galuste (eu ii fac pe 3 zile). Acum ne pregatim sa coboram la Mc Donald's, de la 17, sunt deja obosita, azi am sarit rutina de somn, fiindca nu aveam cum sa le impacam pe toate. Maine, precum stiti, nu servim gradi, si poate nici marti. Asa ca sper s amai tragem o tura de sanie in Crang. Mai revin mai tarziu.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]LA MULI ANI, SELIN!![flo][s] [s]LA MULTI ANI, ROXANA![flo][s] [s]LA MULTI ANI, ANDREW!![flo][s] SA CRESTETI MARI, SANATOSI SI SA AVETI PARTE DE FERICIRE SI NOROC![pup] Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo Multumim mult de urari!!!!!!!! Sper ca nu e inca prea tarziu pentru o felie de tort[papica] [s] Diana de Ingrid, si Razvanel de Cristina [s] Ioana de Daniela sa fiti sanatosi sa cresteti mari ssi sa aduceti numai bucurii parintilor vostrii. Daniela, pozele tale le-am vazut. E super tortul. sa nu spui ca nu te pricepi. Ce mare a crescut Ioana, iar Rares ce dulce e cu parul lui asa cret. noi ne-am repatriat ieri pe inserat. Fetele nu au mai putut de dorul pisicii[:D]. Parca ar mai fi vrtu sa ramana dar iti tot aminteau de mata si atat ii plangeau de mila ca a ramas singurica acasa[:D]..........David in schimb nu ar mai fi plecat. normal.Nici eu perfect de acord cu el. Zapada, soare, skiat pana nu se mai poate, toate de-a gata. Farfuria pusa pe masa, luata de pe masa.[:D] Cele mai tari au fost pupazele. Le-am inscris la scoala de ski. Impresionat ce pot face astia mici.Erau sa de dulci si scumpi. Eu as fi stat non stop numai sa-i privesc. In cateva zile au devenit experte[:D] si in final premiante. Seline e mai curajoasa decat Daria, era vesnic prima, vesnic cea cu viteza si cea care a vrtu din prima zi sa urce cu liftul singura[:D]. astazi ne-am chefuit in familie cu un ditamai tortul de ciocolata care s-a devorat pe moment. ..........nu vreau sa ma gandesc ca de maine ma intorc la servici[q]. Pozele sunt pe drum. va dau de stire cadn ajung. [pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/DinNouLaDrumSpaniaOct09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

So [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/DinNouLaSkiFeb10#"]poze de ski[/url] si [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/AniversareaPiticoatei70210#"]poze de azi[/url] [pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/DinNouLaDrumSpaniaOct09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la cafea. Mira, sunt fara cuvinte, ce poze si ce peisaje, ce copii superbi aveti [olala], si curajosi [flo]... BRAVO. La anul mergeti la competitii oficiale, cred! Moni, l-am vazut si pe Tudor servind gustarea de A4, ce dragalas. Asa... Aici tot cod portocaliu e, pana deseara la 20.00, spun astia la meteo. In oras ninge usurel viscolit acum, viorel vad ca a plecat la fabrica (el are un hyundai accent, care aproape ca zboara pe zapada, n-am vazut asa ceva, zici ca-i fermecat [pk]). La petrecerea Roxanei a fost super fain: copiii in vapor [olala], la distractie, iar parintii in Mc, la socializare. MAcar e bine ca nu-i fum de tigara. Razvan a fost exemplar (ca de obicei, nah [:D]), ce sa mai vorbim; nu prea am prins poze, dar oricum asteptam cd de la Dana. Dana, ai doua frunze finute si dragalase, sa le dea Dumnezeu mult noroc si voi sa va bucurati din plin de ele. La 20.30 a adormit, dupa un dusulet reconfortant si bibele cu lapte, ultimul cuvant cu care a adormit pe buze fiind "poveste...", dar n-a mai putut vorbi mai departe, a adormit instant, f. obosit fiind. Eu am vizionat un film - K-PAX - fain, mi-a placut, cu Kevin Spacey. Azi am zi administrativa, ceva curatenie, papa, daca tot nu iesim afara. Mai revin.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit si de la noi! Va multumim pentru mesaje si gandurile bune pe care ni le-ati adresat[pup][flo]. Ca si la primul bb iar am fost luata prin surprindere pt ca ma simteam chiar f bine si nimic nu prevestea ca o sa nasc "brusc" si chiar eram convinsa ca apuc ziua de 2 febr. Totusi in noaptea de 27-28 ian chiar pe la 12 jumate noaptea m-am trezit ca atipisem in canapeaua din sufragerie uitandu-ma la un film. Am simtit cum ma doare burta desi pe bb il simteam f sus... chiar deasupra buricului si se impingea rau de tot pe sub coastele mele ceea ce nu mai facuse niciodata. Cand am mers la baie am vazut ca singerez asa ca m-am bagat iarasi sub dush sa ma pregatesc pt ca deja stiam ce avea sa mi se intample. Afara ningea... si eu ma tot rugam sa stea bb cuminte macar pana pe la 4-5-6 dimineata. Nu vroiam sa dau fuga la spital ca ma gandeam ca daca nu-i urgenta treaba tot dimineata va veni dr. sa ma opereze pt ca nu era de garda in noaptea aceea. Totusi pe la 2 jumate s-a trezit Nicolas... apoi l-am culcat la loc. Se pare ca simtea si el ceva pt ca deja pe la 3 jumate s-a trezit de-a binelea si era super fresh. Robert deja intrase in fibrilatii... s-a imbracat el primul si tot batea din picior sa plecam[:D].Eu stateam linistita pe canapea... speram sa se faca dimineata cat mai repede, pe Nicolas il lasasem sa se joace prin casa pt ca ne-am gandit sa il lasam in drumul nostru spre spital la verisoara-mea. Pe la 4 insa m-a luat o contractie mai dureroasa si m=am speriat, l-am sunat pe dr. si evident m-a trimis la spital. Pe drum , ma mai lua cate o contractie cam la 15-20 de min dar cand am ajuns la spital si m-au pus la monitorizare... ciuciu contractii[:D]... f rare si nu intense, in schimb bb se tot impingea... in SUS[alcool]. In fine... pe la 9 dimineata m-au dus la sala de operatii, simteam ca nu ma mai adoarme odata... eram stressata si era f frig in sala. Bine ca mi-au facut anestezie generala ca nu as fi rezistat stresului la operatia cu epidurala. In fine... ora nasterii s-a notat a fi 9:30, bb 3,700gr si 52cm. In ziua aceea am stat la terapie intensiva unde n-aveam voie cu telefon si cu nimic altceva asa ca n-am putut comunica cu nimeni decat a doua zi cand m-au transferat la rezerva. Norocul meu ca de data aceasta m-am mobilizat muuuult mai repede si dimineata la 9:30 eram deja in picioare, circulam si m-am dus sa-l vad pe bebe. Am fost socata pt ca Robert a zis ca e leit Nicolas iar copilul meu era defapt saten cu sprancene si gene blonde[:D], alb la fata si nu semana cu ... NIMENI[:I]. M-am uitat eu cam sceptica, m-am gandit ca poate mi l-au dat gresit[:D] insa l-am recunoscut ca fiind al meu dupa... URECHI[:D] in rest ... le-am pandit pe-alea sa vad unde mi-l aseaza in patut si eram curioasa daca data viitoare imi va da tot pe-acelasi copil.Stiu ca suna ciudat.. dar sincer ma asteptam sa fie altfel... In ciuda tuturor indoielilor mele am descoperit un bebelush shtrengar, fff zambaret si cuuuuminte foc[olala]. In fine... sambata pe 30 ian ne-au externat , am sosit acasa unde ne astepta Nicolas fff fericit ca vine bebelushul acasa. Nu i-a pasat de mine ci de bebe, e f dragastos cu el, participa cand ii facem baie in schimb nu-l sufoca cu prea multe... isi vede de ale lui ca si pana acum. Nu pare a fi tulburat in nici un fel de aparitia lui. Astazi chiar mi-a zis ca are un bebelush frumos si foaaarte cuminte. In primele nopti trebuia sa tot merg eu la el in camera pt ca nu plangea cand se trezea asa ca nu stiam daca vrea sa pape sau nu. Acum da ceva semnale cand ii este foame . Programul e ... de bebe... papa si doarme, sta singurel in patut sau landou si se-agita pe-acolo pana adoarme. Este f "viguros" si-acum 3 zile s-a intors singur de pe burta pe-o parte[alcool]. Oricum de la o sapt eu l-am pus sa mai doarma si pe burtica sa fie mai linistit... cu colicii pt ca are o mare bolboroseala in burtica, mititelul. eh... cam atat ca v-am facut capul calendar. Va pupacesc pe toate cu tot cu copilasi si SARBATORITII pe care nu am avut cum sa-i felicit.[pup] Pe curand... sper ... ca inca e mama pe la mine si ma ajuta cu toate treburile[pk]. LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...