Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

recomandare asigurare medicala


Recommended Posts

fetelor va rog recomandati-mi si mie o firma cu care sa fac o asigurare medicala pentru un concediu in cipru. m-ar interesa ca decontarea sa se faca direct intre asigurator si spital, si sa fie o firma serioasa sa nu alerg cu copilul mic in brate nestiind ce spital ma primeste. voi cu cine ati facut asigurare si nu ati avut probleme? multumesc mamica de Rares 21.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pana anul trecut, ori de cate ori mergeam in strainatate faceam prin BCR si nu am avut niciodata nevoie de asigurare, deci nu stiu ce si cum s-ar fi intmplat. Anul trecut am facut prin cei de la Uniqa - era cea mai ieftina varianta. S-a intamplat ca sotul meu sa faca otita. Pe asigurare era specificata o procedura ce trebuia urmata in caz de nevoie, apelai un nr. de telefon si te indruma cineva mai departe. Am sunat in tara, cei de acolo m-au enervat, mi-au cerut sa le trimti polita prin fax - le dadusem deja numar, data, cod, CNP, etc, de ce mai aveau nevoie si de polita efectiva, nu stiu. Mi-au zis sa astept sa ma sune cineva din zona in care eram. Am asteptat jumatate de ora si cum sotul meu nu mai putea de durere am mers la doctorul din hotel. Ne-a costat 100 euro consultatia si cateva pastilute. Dupa vreo doua ore m-a sunat cineva care vorbea romaneste stricat si mi-a zis ca e dr. cutare si ca poate veni la hotelul nostru sa ne vada. I-am spus ca am fost deja in hotel si ca am rezolvat. Ajunsi acasa am zis ca nu ne putem recupera banii pentru ca nu am respectat procedura de pe polita. Spre marea noastra surprindere cei de la Uniqa ne-au dat banii dupa vreo doua luni. Am depus o cerere la ei, copii dupa bonuri, scrisori medicale, etc si asta a fost tot. Trebuie sa intrebi la firma de asigurari care este procedura in caz de nevoie. Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) [url="http://picasaweb.google.com/BazarGeneral"]BazarGeneral[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem cu RAI asigurari. Din cate am inteles se deconteaza direct intre ei, fara sa platim noi nimik. Si in caz de ceva trebuie sa sun la numarul de pe asigurare si ne spune ei ce si cum. Sper sa nu fie cazul [:D] Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mai citit putin pe forumuri am vazut recomandari bune pt allianz si generali dar as vrea sa mai aud ceva opinii. codrut multumesc ma uit si la RAI. si eu sper sa nu fie nevoie dar avand in vedere ca baietelul are 1 an si 5 luni as vrea sa fiu sigura ca daca am probleme nu stau sa imi fac griji unde ma duc si daca imi ajung sau nu banii pentru o eventuala internare, etc... mamica de Rares 21.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de 3 ani incoace, de cand imi petrec concediile in afara tarii, mi-am facut asigurare la Generali, prin intermediul agentiei de turism de la care am cumparat sejururile (agentie extrem de serioasa). aceasta asigurare include o si pe cea de sanatate, si pe cea storno, se numeste "turist plus premium". anul acesta m-a costat 64 ron/persoana pentru un sejur de 7 nopti/8 zile in Bulgaria. din cate am citit in conditiile generale de asigurare, Cipru este pe lista tarilor unde este valabila asigurarea celor de la Generali. din fericire, nu am avut nevoie de servicii medicale in ultimii doi ani, sper sa nu avem nevoie nici anul acesta. Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar cardul de asigurari de sanatate eliberat asiguratilor in sistem de catre Casa de Asigurari de Sanatate, nu este de folos? Ca, cel putin teoretic, ar trebui sa fie. Daca tot exista acest subiect, poate cineva care a fost in situatia de a utiliza cardul, ne poate spune daca a intampinat dificultati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am card. nici nu stiu cat dureaza sa il iau si cum nu prea am incredere in ce e oferit de sistemul de stat parca nu as risca. apropo decontarea in baza acestui card cum se face , direct intre statul roman si spitalul respectiv sau trebuie sa stau la cozi pe la ministerul sanatatii pentru a-mi recupera banii? daca cineva l-a folosit si eu as vrea niste detalii. diuna eu in general cand plecam din tara nu faceam nici asigurare nu aveam nici card, dar acum cu copil mic ...ete cred ca m-am mai responsabilizat [:D] mamica de Rares 21.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...