Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 520
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 3 weeks later...
Salut toate englezoaicele cu suflet de romance. Liniste si pace pe aici dar cine sunt eu sa comentez cand nu am mai intrat de aproape un an. Intre timp a mai aparut un bebe mic si scump in familia noastra.EMMA o cheama si s-a nascut acum 3 saptamani. Vrem sa mergem sa o botezam in tara si bine inteles ca ne lovim de hartogarii acum. Stiti cumva vreun traducator autorizat care sa ne traduca certificatul de nastere al fetei pt consulat? Va bag iar la favorite poate mai animam subiectul[:D] Pup [url="http://good-times.webshots.com/album/560287297otzbRg"]POZE[/url] Rares(7 mai 2007) [url="http://onetruemedia.com/my_shared?z=2dc19573ea80bc6ead75ac"]Filmulet[/url] Un anisor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carstea daca te ajuta cu ceva eu am lista traducatorilor autorizati de ambasada, am cerut-o pe mail acum cateva saptamani in urma, am avut si eu nevoie de tradus blue cardul sa imi fac pasaport cu resedinta in afara Romaniei. Lista e lunga si sunt multi si in Londra, cam in fiecare zona gasesti, cel putin aici la mine in nord sunt o gramada. Mie pentru blue card mi-a cerut o doamna 20 lire de pagina tradusa, mi s-a parut scump, si am rezolvat-o alcumva, mult mai ieftin[:D] si deja am si pasaportul [:)]

 

Trimite-mi pe PM o adresa de mail si iti trimit lista daca vrei[flo] si sa va traiasca micuta Emma [olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

As avea si eu nevoie de lista aceasta. Pe la sfarsitul anului va aparea si la noi in familie un nou membru si va trebui sa umblam pe la ambasada sa ii facem pasaport, mai ales ca intre timp ii va expira si baietelului pasaportul asa ca va trebui sa facem doua. stie cineva sa-mi spuna daca dureaza mult? trebuie facuta programare? sunt multe acte de facut???

 

mami de [copil] ( iulie 2010) si [gravi] 9+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io-s traducator autorizat dar de comoda ce sunt nu am ajuns sa ma inregistrez la ambasada. Lucrez in domeniu dar prin alte firme.

Sper sa ma inregistrez destul de curand, am sa va anunt apoi sa apelati daca aveti nevoie.

 

In alta ordine de idei, Christos a inviat! Ce faceti, cum ati petrecut de Paste?

Noi am fost in State, fara fetite, 2 saptamani, apoi am mers n Ro sa le luam si am petrecut acolo Pastele, cu parintii mei. Petrecut e mult spu, ca mai mult am dormit, iar afara turna cu galeata [:D]

 

 

 

--------------------

 

Povestea minunilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mya85
As avea si eu nevoie de lista aceasta. Pe la sfarsitul anului va aparea si la noi in familie un nou membru si va trebui sa umblam pe la ambasada sa ii facem pasaport, mai ales ca intre timp ii va expira si baietelului pasaportul asa ca va trebui sa facem doua. stie cineva sa-mi spuna daca dureaza mult? trebuie facuta programare? sunt multe acte de facut???mami de [copil] ( iulie 2010) si [gravi] 9+
align="right" id="quote2">da-mi PM cu o adresa de mail sa pot sa ti-o trimit [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...