Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 520
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Se cauta mult in zona mea asa ceva, dar cer experienta pedagogica si eu n-am asa ceva. Asta daca nu confund cumva joburile :)

 

Nici nu stiu de fapt ce caut, un job in domeniul meu e greu spre imposibil pentru ca singurele la care as putea incerca sunt cele de customer service care implica front office si engleza perfecta, ori a mea e ok dar nu perfecta. La joburile mai de sus nu pot aplica pentru ca am zero experienta in uk.

Nu vreau nici orice job doar sa fie, ca nu e o necesitate financiara, ca as gasi de-astea ne sau semicalificate gramada. 

As face niste cursuri online ca am timp cat de cat, dar nu stiu ce mi-ar fi util. Nici voluntariatul pentru experienta nu il exclud.

 

Ba chiar in vara gasisem un job super fain, ceva contabilitate primara unde se cerea romana, era o agentie de plasare de personal unde erau multi romani. Dar n-am aplicat ca abia venisem, aia voiau asap si nu aveam solutii pentru bebe si nici pentru cele mari. Acum ma oftic, nu stiu daca ma alegeau sau nu, dar macar vedeam cum e, ca ma potriveam cam 90% pe ce cautau ei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la sofat in uk, atentie la cei care te depasesc si se baga in fata ta pe autostrada, ca nu prea au simtul distantei si sa fii pregatita sa franezi.

Sunt o categorie speciala cei care merg pe banda 1 pe autostrada cu 3 benzi: daca ei pe banda 1 ajung in dreptul tau care mergi pe banda 2 si vor sa mearga mai repede decat tine, vor trece prin spatele tau pe banda 3, te ajung din urma si apoi iti taie fata ca sa ajunga inapoi in banda 1.  [batcap] [batcap] [batcap]

 

Nu stiu cat sunt de coerenta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva, valabil pentru toate fetele mutate mai recent in UK: faceti-va stoc de dezumidificatoare pentru sertare si dulapuri. La noi casa e izolata bine, centrala merge pe 22-24 de grade Celsius din Septembrie si tot e un aer umed. In camere nu sunt probleme, nu e igrasie, nici miros de umed, dar in dulapuri daca nu pun dezumidificatoare hainele capata un miros ciudat.

 

Noi folosim astea sau ceva similar (se gasesc de la mai multe firme) http://www.amazon.co.uk/Various-8-x-Interior-Dehumidifier/dp/B00AZKNPAC/ref=sr_1_14?ie=UTF8&qid=1448116267&sr=8-14&keywords=dehumidifier

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...