Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 520
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

PS Si eu tot ceai rusesc imi amintesc ca beam. Nu stiu daca mai exista si un altul, dar asa ziceam. Si intotdeauna l-am baut cu lamiie si zahar, nici nu stiam ca se poate si altfel. Cind am ajuns prima data la o familie in Franta si mi-au propus ceai cu lapte mi s-a parut foarte tare ca experienta. Dupa aia am constatat ca in Fr nu se bea ceaiul cu lapte.

Eu numai cu zahar. Cind am vazut aici ca astia pun lapte in cei mi-am facut cruce. [:)]  Si am incercat cele mai sofisticate ceaiuri englezesti! Degeaba, tot de ceaiul rusesc imi aduc aminte! Nimic nu bate un capucino!  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu beau ceaiul cu lapte, m-am obisnuit - de fapt mi-a placut de la inceput, dar mie imi placea si ceaiul rusesc. Cafea nu pot sa beau (ma ia cu "tremurat") , capuccino da dar nu ma dau in vant.

 

Ce ador si as bea zilnic e chai latte [il] [il]

Si eu tot cu lapte. Dar imi plac si cele care se beau cu lamiie. Eu zahar nu pun.

 

Eu nu im aduc aminte de ceaiurile rusesti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si cele care se beau cu lamaie imi plac.

Ai mei fusesera pe la inceputul anilor 80 in excursie in URSS si au cumparat de-acolo un samovar, si acum il mai au. Cum s-ar zice, faceam ceai rusesc ca la mama lui.

 

Ceaiul rusesc era ceai negru (se gasea si in comert), il beam cu lamaie si zahar. Sau doar cu zahar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...