Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 520
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cred ca deja stii la ce spital vei naste si te-ai familiarizat cu vizitele la moasa si la spital .

Eu am avut o experienta foarte buna , cu aproape 11 ani in urma . Carnetul rosu il primesti de la health visitor cand te viziteaza prima data acasa dupa iesirea din spital . La fel vei primi si vizita moasei din ziua in care vii cu bebele acasa pana considera ea ca e necesar .

In carnetul rosu sunt trecute toate datele de la nasterea copilului pana implineste 5 ani , vaccinuri , vizite , consemnari ale HV , monitorizarea greutatii si inaltimii.Primele vaccinuri se fac la 2 luni , apoi la 3 si 4 luni, 1 an mmr , si inainte de inceperea gradinitei .

La o luna i-am facut vaccinul bcg , care aici nu e in schema obligatorie , iti da de la medicul de familie adresa unde trebuie sa mergi pentru vaccinul bcg

 

Eu am calatorit cu avionul cand bebelina a implinit 4 luni .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti curajoasa. Dediut . Mie imi place marea dar sa o admir de pe plaja sau dune , nu am nici o placere sa merg cu barca , am trecut o data cu feribotul si stateam ca pe ace .

Voi vreti sa va mutati la mare sau intr-un oras mai apropiat de mare ? Eu nu as suporta frigul si pescarusii .

 

@ bianca , cu copil mic e mai bine sa locuiesti separat .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...