Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (28)


Recommended Posts

Esti curajoasa. Dediut . Mie imi place marea dar sa o admir de pe plaja sau dune , nu am nici o placere sa merg cu barca , am trecut o data cu feribotul si stateam ca pe ace .

Voi vreti sa va mutati la mare sau intr-un oras mai apropiat de mare ? Eu nu as suporta frigul si pescarusii .

 

@ bianca , cu copil mic e mai bine sa locuiesti separat .

Mi-ar placea chiar la mare, Bogbor Regis, Dover sau Portsmouth. Clar Portsmouth e cap de lista, acolo avem barca , iar orasul mie mi se pare dragut. Cat despre pescarusi, mi-ar aduce aminte de porumbeii de acasa , Piata Unirii Iasi [:)]

Frigul imi place, nu prea suport caldura, asa ca , toate bune. Casa mai trebuie sa o gasesc [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 520
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Multumesc, Ioana! Intrebarea majora este daca britanicii sunt si mai reticenti la angajarea strainilor si daca sunt ceva zvonuri legate de modificarea conditiilor de cetatenie dupa brexit. Nu stiu daca sa continuam cu planul asta nebunesc de a ne gasi joburi in Uk si a ne muta inainte de Brexit sau nu..In Romania suntem foarte presati de instabilitate, cresterea continua a cheltuielilor si de calitatea serviicilor in scoli si spitale. Nu ne dorim multi bani ci doar decenta si liniste, plus scoli bune pentru copii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...