Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Alintaroma, mersi mult de info.[pup] O sa ma uit si daca nu stie sora mea ce si cum cu agentiile, te mai intreb si de astea. [flo] Daiopri, pai tu de ce crezi ca zic eu?[pup] Ca sa veniti in vizita! Nu toate odata, asa 2-3 pe rand. De ce nu as avea eu norocul sa va mutati aici?![pk] Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Delia super povestea ta cu mama. Si eu incerc sa o aduc pe mama la mine, dar cica nu se incumeta sa calatoreasca singura , ca-I in varsta si cu probleme de sanatate. Vreau sa o aduc prin Aprilie si sa stea vreo cateva luni ca sa prinda gustul Americii si dupa aia mai mult ca sigur ca va dori sa vina si fara insotitor. BTW, Delia ce scoala faci? Si eu sunt la scoala. Semestrul asta i-au clase care vor merge catre bachelor degree pentru nursing. In vara voi incepe scoala de nursing care va dura doi ani. Abia astept! Semestrul asta mie c-am lene sa invat dar trebuie sa trag tare si sa-mi mentin GPA on top ca poate prind si eu un scholarship pentru nursing. Andrada…acum am doi baieti.:) Alex are sapte ani si Richard are 5 ani jumate. Alex este clasa I si Richard K5. Amandoi sunt destepti, dar Richard e un pic mai nazbataios si vine cu atentionari de la invatatoare cel putin de doua ori pe saptamana. Parerea mea este ca ajutorul invatatoarei e mai larga la inima si imediat ii pune sa flip a card. Am o ciuda pe ea!!!! Ocebine, eu cred ca ma luam de par cu profa daca in loc sa se ocupe de copii asculta radioul. Asta-I nesimtire curata. Philip daca te oferi voluntar la scoala, vezi si tu cum se poarta profa cu copii, care este programul, si ce pe ce ton se canta in clasa . Apoi cand au pause de masa sau play te poti duce sa vizitezi copilul. Anul trecut si eu eram in plop cu programul scolar al copiilor si apoi am inceput sa-i vizitez la lunch time, si nu numai ca am invatat si eu multe despre scoala dar si copilor mei le place cand ii vizitez. …aaaa…si colegii lor ma plac ;) Mie imi este dor de o sueta intre fete ce vorbesc limba noastra materna. Si engleza e buna...dar vreau sa vorbesc si sa simt romaneste…si nu am pe nimeni pe aici. Fetele din Atlanta voi ce faceti? Eu sunt c-am la doua ore distanta de voi, si daca bag viteza o ora jumate. Daca nu va invit la mine cu tot cu copii si soti. E ce ziceti? Nimic nu se compara cu dragostea pentru copilul tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! N-am mai dat pe aici ca era pauza, nu mai scria lumea. Noi suntem bine. Am fost azi la dinner cu copilul si m-am indopat. Ce regim!! Se duce naibii! Maine vine barbata-miu si fac o ciorba, ca el nu gateste pe acolo pe unde e. Cu scoala, eu zic ca suntem bine. Am ales sa nu ma mai duc pe acolo, stiu placa cu "he's very smart bla bla, but....vorbeste si nu e atent". Am inceput sa le pun la spate rau de tot in legatura cu vorbit, tin minte ca ma agitam rau cand era mai mic, acu' mi se cam rupe. Mai scapa si fi-miu cate un 85% de vreo 2-3 ori pe semestru, dar eu nu prea ma agit. Vad ca voi va agitati. Fi-miu n-are 10 pe linie decat la spelling, in rest mai le da si cu 97%, 95% and something like that, dar eu sunt multumita de el. Sau trebuie sa cer 100% mereu? Nu cred ca se poate, al meu mai greseste din neatentie si stiu ca si eu faceam la fel, nu cred ca am ce ii face decat dc ar fi din nestiinta, cand as putea sa ii explic. In rest, e cuminte, de exemplu ieri a facut teme 2 h fara intrerupere: Kumon math+reading+dosar teme scoala pt intreaag saptamana+2 teme matematica scoala+pian repetat+pian teorie. Ce sa ii mai cer sa faca? Le-a facut fara pauza. Apoi stiu eu ca notele nu's corelate cu succesul in viata, nici eu n-am fost preminanta I decat in clasele 1-4 si si atunci mai scapam cate un 8, deci ne mentinem pe linia familiei [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Eu deja am baut cafeaua, am fost la sala si acum verific mesajele ...iar in cateva ore ma duc la scoala. Ieri am cautat pe net si am gasit postul TVR care transmite online. Deci am luat laptopul si l-am pus in bucatarie ...iar Alex a hotarat ca de acum o sa vorbeasca numai romaneste...iar Richard spune "I will not play with you anymore!" richard cum ma aude in romaneste cum se supara... wow Delia ...asta inseamna ca esti buna la chimie...asa-i? Spor si tie la invatat. Nimic nu se compara cu dragostea pentru copilul tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, nici mie nu-mi pasa de note, ca nici eu n-am fost copil de 10 pe linie, dar copilul nu stie nici de 4[bang] Adica nu invata nimic in clasa, doar ce face singurel acasa si singurel la scoala. Dna invatatoare pileste unghii. Chestiunea asta ni se trage de la faptul ca la noi la scoala nu avem anul asta middle school coordinator...madama coordinatoare si-a gasit post de principal si a lasat scoala balta fix la o saptamina de la inceputul anului scolar. Deci clasa 4, 5, 6 si 7 fiecare face dupa capul lui ca n-au supervision. S-au gindit ele ca le iese un ban in plus pe chestia asta[q] Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...