Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Andreea, foarte faine pozele, copiii sunt uriasi! Nick nici nu mai arata a bebe ci a baietas! Miere si voi sunteti frumosi! Sper sa treaca faza cu statul treaz noaptea! Pastrez perna de gravida pt tine cand o veni vremea!! :D numai ce mi-a venit in posta si o sa pot si eu dormi ca omul ca ma hodinesc rau de tot si nici macar burta nu am, cand oi avea cum o fi?E cel mai bun lucru inventat pt gravide!! :) Si sacii de dormit au venit si Aidan si-a petrecut seara in sac spunand ca e omida lol.Ne uitam zilele astea la jocurile olimpice si Aidan e un fan desavarsit, fuge prin casa stragand "USA, USA" :) Anamaria, nu pot sa cred ca profa asculta Oprah la clasa...scoala voastra parca era particulara?nu mai retin, daca da, nu se poate face nimic sa se opreasca din practicile astea? Adriana 11w si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea, partea buna-i ca de la atita plictiseala si lipsa de prieteni nu ramine decit sa va iubiti siropos.[:D][flo] Vio, nici eu n-am fost stresata cu notele si nu-l chinui nici pe el. Dar mi-ar face placere sa nu mai fie cu capul in nori.[:D] Miere, a crescut Aidan si parca-i mai subtirel. E o schimbare mare pentru el, dureaza un pic pina se acomodeaza. You know we miss you, dar ai absente motivate.[:D] Deocamdata! Fug la treaba, ca-i soare si mi-a venit cheful![:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona promit ca ma adun si din weekendul asta incep sa postez. Nici nu am vrut sa va plictisesc cu bolile noastre, ca am tot dat dintr-una in alte, destul cat v-am zapacit de cap pe aici:)) Eu cu lbs stationez, cam 152 lbs, dar nu am mai tinut cont de nimic, am mancat multe dulciuri, prostii. Dar gata, intru in renovarea de primavara. Adriana ce face burtica? Sa stii ca am avut si eu perna de gravida, am dat-o unei prietene, a mea era lunga si in forma de virgula, f f buna, m-a ajutat enorm. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici copiii mei nu povestesc ce fac la scoala - dar in fine, eu ii intreb dar nu ma agit prea rau - la prek ce pot sa faca, litere, cifre, cantece si in cazul nosru, la scoala secta - rugaciuni. [:-@] Noi aseara am avut live movie action - James Bond on Buflea's drive way. 9:30 P.M. - pe geamuri incep sa sa tremure colorate luminile unei masini de politie. Toata lumea din casa se arunca la ferestre. Nu sunt una sunt doua masini, fix in fata casei noastre. Intre ele un van ... barbata-meu striga "stingeti luminile sa nu ne vada ca ne zgaim la ei". Copiii se cearta pe locurile de la geamuri. Eu incerc sa tratez evenimentul glumind cu dispret - "Cand se impusca, va rog sa ma chemat si pe mine". Alex ne capiaza cu intrebarile - dar de ce l-a oprit, dar de ce sunt doua masini, ia uite se rasteste la el, ia uite ce pistol mare are, oare il impusca ? " ... Poftimmmmm ? pistol ? [panic] - plecati de la geamuri - las cratita balta si sub pretextul ca ii protejez pe toti, incerc sa ocup si eu un loc la film [:D]. Trei politisti se inghesuie pe usa van-ului ... mama mea suspina cu mila "Mvaiiii, saracul, e un batranel care nici nu se poate da jos din masina, ia uite, trebuie ajutat, poate face atac de inima cand vede pistoalele alea". Barbata-meu: "sper sa nu traga in masina MEA" ... eu bomban in gand "Pai sigur, in masina LUI, de a mea nici nu ii pasa" ... in sfarsit il trag pe "batranel" [:-@] jos de la volan si il planteaza la noi pe drive way ... era un "batranel" de vreo 25 de ani, BEAT MUCI ... care incerca sa explice ceva. Politistii cu pistoalele scoase, barbatul meu cu frica pentru masina LUI, eu cu teama ca ne impusca pe toti, mama cica "aoleu, astia ne sparg geamurile" (Geez mom ! ! !), tata: "ia uite ce pasnici sunt betivii in tara asta, pai in Romania dau cu picioarele, trag suturi politistilor, se iau cu ei la bataie" [:D]. La mine pe proprietate il pun pe inculpat sa stea intr-un picior cu mainile departate. Alex cica "eu pot sa stau asa, ne-a invatat la gym, Flavia : "si eu pot daca ma tin de un perete" [:D] ... Inculpatul se concentreaza, departeaza mainile, deja totul se invarte, ridica un picior si cade, cat pe ce pe masina lui barbata-meu. Barbata-meu inlemneste "aoleu cade pe parbriz care si asa e spart" ... eu " masina LUI, masina LUI, grrrrr". Politistii il culeg de pe jos si il pun sa mearga drept, pe trotuar, spre casa vecina, tot cu mainile departate ... bine ca se duc mai incolo, asa scapam (masinile [:-@]) de gloante. Merge omul doi pasi, unul in stanga cu piciorul stang, altul in dreapta cu piciorul drept - Huh!!! greu cu mersul asta ... cat pe ce sa cada iar ... unul din politisti scoate catusele. Mama "aoleu, ii pune catuse, saracul, e doar beat" ... Geeezzzz mom ! ! !. Il baga in masina si pleaca cu el. Aprindem si noi luminile in casa - Alex nu mai poate de incantare - imi spune cu o seriozitate maxima "Mami, eu daca o sa ma fac BETIV nu o sa ajung in jail ca eu pot sa stau intr-un picior si sa merg drept". "Bine mama, poate totusi nu o sa te faci BETIV" [bang] In 30 min a venit alta masina de politie si au luat masina inculpatului .... Happy End ! ! !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, e mica de tot dar bebe mare :).Pe 24 am testul de Down.Sper sa fie ok... Asa si mie, mi-a salvat viata de gravida perna asta. Am avut aceeasi perna pe care am primit-o acum in posta dar la un moment dat a intrat un soricel pe geamul din basement si a murit sub ea!! Sa mor de scarba cand l-am gasit mort sub perna mea iubita si a trebuit sa o arunc. Si a mea e full body pillow. Ati auzit de avionul prabusit in TX? se pare ca pilotul a intrat intentionat in cladirea aia :( Adriana 11w si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, esti de coma! trebuie neaparat sa te apuci de scris, pacat sa nu-ti faci public talentul [:)].. rad singura in birou de nu stiu astia de ce! Nu am mai citit de ceva vreme pana acum, dar am vazut ca mi-ai raspuns si spus ca tu rotestei bunici de ceva vreme...bine ca rezistati! eu o am pe soacra-mea la mine de aproape 4 luni, mai are 2 si gata si apoi vine socru, planul e dupa el sa o aduc pe mama iar daca o sa poata veni (dupa problema cu denial la prelungire e cam sensibila treaba cu venitul ei). E tare bine cu mama, bine si cu soacra nu zic, dar oricum cu soacra mult mai multa drama si oleaca de tensiune din cand in cand. miere, vad ca va distrati noaptea nu gluma! si Andy a inceput sa se trezeasca de la 6 si eu cu ochii in gura ziua..Mai intra la scutece ca te-am dat disparuta! ruxij, cu notele si eu ma stresam la inceput, vroiam sa fie totul perfect, dar nu se poate...acum m-am mai relaxat si e mult mai bine asa, cel putin eu ma simt mai bine..alex mai face si greseli, dar e ok, important e sa se vada progres. La mate e bun, la citit la fel, la scris mai uita semnele de punctuatie, mai mult de neatentie si graba, ca de stiut stie. Nu vrea sa reciteasca ce a scris, ca altfel ar vedea imediat greselile. Problema pe care o avem acum e ca nu vrea sa faca teme decat dupa multe insistente, inainte parca le facea fara prea multe rugaminti, acum parca il trimit la spanzuratoare cand e vb de tema..sper sa treaca repede si faza asta [:)]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...