Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eu sunt pe aici...m-am hotarat sa chiulesc azi de la servici si sa petrec o zi exclusiv cu A., simt ca ii sunt datoare cu o zi in care sa nu fim pe drumuri, presati de timp, de job. Am deschis fugitiv mailul de la servici, peste 30 de emails:)) nu am raspuns la nici unul, e si maine o zi! Ma relaxez si imi incarc bateriile si el este f bine dispus, spre deosebire de alte zile, de fapt mai ales seri cand sta numai agatat de mine si plange cum ies din camera, azi s-a jucat singur, se vede clar diferenta fata de zilele in care merge la cresa. Si aici este f frig, dar macar e soare. Mi-e dor de postarile lui Acusor, chiar ce mai face? Stiti ceva de ea si de minunatii ei prunci? Anamaria ti-am vazut pozele din vacanta, minunat ati petrecut, iar tu arati atat de bine! Imi da asa o senzatie de bine cand iti vad familia, sunteti f echilibrati si tu emani multa energie pozitiva, nu te superi ca iti fur un pic din ea, nu?[pup] [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miericico[pup] Ai o idee buna cu o zi de chiul...si eu le dau copiilor "one hookie day" la alegere (la fiecare in parte). Au voie o zi intr-un an scolar sa chiuleasca si sa petreaca o zi in oras cu mine facind ceva care isi doresc...plus lunch[pofta]. Singura regula este sa fie siguri ca nu au teste planificate pentru ziua respectiva... Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]Ocebine,...raspund prezent.....pe fuga,intre 2 clase la scoala.
Am musafiri saptamana asta...si e minunat...nu ne mai culcam inainte de 2-3-4 dimineata,...si eu la 7 trebuie sa sar din pat sa pregatesc odoru de gradinita si pe mine de scoala.Sa va spun ca de adormita ce am fost ajunsei la scoala luni fara backpack-ul in care imi tin cartile/caietele....asa ca cerui foi de la colegi...Stiam eu ca sunt tuta si nu fac fata la stres si la nesomn....dar nici chiar asa[:I].Sa mai spun ca ieri...am uitat sa duc gentuta cu pachetel la copil la scoala...si dupa...la 5 seara cand il iau....nu e geanta lui acolo...si ma pun pe un mic taraboi pe acolo....nu sunt genul care sa tipe,...dar in fine...ajung la masina verde de suparera ca alt parinte ar putea lua geanta copilului meu....cand surpriza...geanta era chiar in masina,ascunsa dupa car-seatul copilului[:I].Deci o tin din boacana in boacana...binenteles ca o azi de dimineata mi-am facut mea culpa...fata de teachere...si am dat-o pe partea cu umorul...caci de decapitat pentru atata nu se merita[:D]
A venit mama...si sa va spun repede ce si cum.Avionul trebuia sa ajunga pa 8 seara de la philadelphia...dar pentru ca minunatii de la US air-lines...nu au binevoit sa update the internet...am ajuns la aeroport si asteptaram 4 ore.Bonnn,nu-i nimic,...copilul dormea,...il las in masina cu taica-su,eu ma duc sa o intampin pe mama.Mama nu apare,eu astept pana la ultimul om,....asa ca merg la counter,..la reprezentantii liniei aeriene...si le spun ca pe cine astept,ca are trip de multe ore,...le fac capu mare...si ei se uita pe computer...si imi spun ca mama a pierdut conectia..si e rescheaduled sa ajunga din Phili in West Palm Beach la 10 de minineata,...era deja miezul noptii.Bonnn...cu coada intre picioare si bombanind...ma duc la masina,...sa mai spun ca aveam flori si baloare de "welcome Back mom"....ma napadesc o gramada de ganduri negre pentru ca eu tot timpul i spun mamei sa ma sune daca pierde vreun avion....ca sa nu-mi fac griji,ma asigur tot timpul ca are bani in plus la ea special pentru asta....deci ma fac verde la gandul ca i s-a facut rau,nu stie engleza...si cine stie pe la ce spital e,...e diabetica si daca nu isi ia insulina la timp poate face coma....in fine,nu ma lungesc...ne intoarcem acasa.Incep sa sun politia de la Philadelphia,incerc sa-i motivez pe aia sa-mi caute mama ....ei inceardca sa o dea cotita,...eu nu renunt si i atribui mai multe probleme medicale decat are[:D]...numai ca sa mi-o caute...caci chiar eram ingrijorata la modul cel mai serios...si uite asa la 1 dimineata...cineva suna la usa!!!La mine nu vin oameni neanuntati telefonic,nici macar vecinii....si instantaneu ma gandesc ca poate e mama.Si da ...e MAMA...si ma iau lacrimile cand o vad...si cum o stiu...e plansa toata pe motiv ca nu am asteptat-o la aeroport...si ea ma asteptase acolo mai bine de o ora...si apoi a luat taxiul...Dam telefon la companie sa spunem ce si cum...si ...uimire mare,aia insista in continuare ca in computerul lor arata ca mama a pierdut avionul si deci a fost rescheaduled for the next flight.Totu-i bine cand se termina cu bine....dar eu tot sunt in dilema...cum s-a suit mama in avion din Philadelphia fara biletul acela necesar...pe care se da si locul pe care stai.Am fugit...si revin. noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana-Maria, hai in vizita la noi ca e cald si bine. Ieri si azi au fost 77F. Superb. Sanzi, eu plec pe 29 iulie si ma intorc pe 28 august. Daca schimbi perioada si te ajuta, cu cea mai mare placere. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint amortita, infrigurata si nesuferita (mai rau decit de obicei) Spanacu asta alb nu se mai termina. Ieri am fost la sedinta cu parintii, top of the class, etc etc dar n-asculta mei, cica a intrat in clasa la mijlocul orei (face vioara si lipseste juma de clasa) cu "what's up? what have you been up to?" la teacher mei! juma de conf am stat cu capu in jos. Am mama, ce bine e, de valentine day i-am adus-o lu sotu' ce e mai frumos decit soacra in casa si furnace broken de valentine day?, a da zapada si black ice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu poze, anamaria ai 12 kile si cam toti atitia ani:). Frumos cu ,motorizatele alea. delia zi de mama e bine ca e aici, te mai insenineaza. Miere si eu mai furam cite o zi cu Marcu, tare-i bine nu? Anamaria Sinzi la Multi ani!! Sa aveti baieti mari, sanatosi si destepti. Lia ce face baiatu ca nu mai zisesi nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Eu sint amortita, infrigurata si nesuferita (mai rau decit de obicei) Spanacu asta alb nu se mai termina. Ieri am fost la sedinta cu parintii, top of the class, etc etc dar n-asculta mei, cica a intrat in clasa la mijlocul orei (face vioara si lipseste juma de clasa) cu "what's up? what have you been up to?" la teacher mei! juma de conf am stat cu capu in jos. Am mama, ce bine e, de valentine day i-am adus-o lu sotu' ce e mai frumos decit soacra in casa si furnace broken de valentine day?, a da zapada si black ice.
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Andrada, nu apari tu, dar si cand apari! [flo] sa nu mai fii nesuferita "(auzi la ea, mai rau decat de obicei[:D]) si sa treaca iarna de la voi. Cat despre Marcu, ce vrei de la el?! Seaman cu mama, plin de poante![:D] Felicitari pentru top of the class![pk] Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada[pup]...simpatizez cu spanacu' alb[q] Ramona[pup] Carment[pup] Va rog, nu-mi aduceti aminte de parent/teacher ca pling de nervi...ok...daca-mi suciti mina va spun. La Nick, n-am avut probleme (destept, cuminte, note bune)...la Alex e JALE!!!! Deci notele au scazut la 85[bang]...la Social Studies. Copilul vine acasa cu "take home" quiz vinerea (sa-l faca peste weekend) pentru lectia care va fi predata saptamina urmatoare...ca atare trebuie sa citesc eu prima capitolul, sa il explic sa apoi sa facem quizu'. M-am dus la scoala sa intreb care-i smecheria la sistemul asta nou..imi serveste un mic speech ca ii trebuie tutoring. Eu o contrazic. Copilul NU PRICEPE NIMIC IN CLASA - ce face in clasa???? Cica fac "do nows" - m-a lamurit bustean[bang]. Simbata dimineata m-am intilnit cu alte mamici, toate FURIOASE ca un stup de albine zgiltite Toti copiii au sosit cu note mici...toti incurcati. Diferenta e ca invatatoarea a oferit tutoring cu $50 ora(la mine nu o fi indraznit ca sint mai capatinoasa). In plus aflu ca cealalta invatoare are Radio Oprah pus tot timpul in clasa. Cum naiba sa nu fie copiii astia pe alta lume? In concluzie, (dupa discutii intre noi si tras de limba copiii) am aflat ca de fapt mai tot timpul copiii se invata unul pe altul in clasa. Ma mir ca au primit si 85! Vrem sa organizam o adunare cit mai rapid...va tin la curent! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...