Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O prietena are nevoie de ajutor!!!!


Recommended Posts

siren25, avand in vedere ca nu ai mai postat deloc la subiect, indraznesc sa te interb: subiectul asta e documentare pt articolul ce te-au pus sefii sa il scrii pt vreo revista de genul 'femeie de azi'?
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cllaudia
.... am o prietena care... de obicei asa suna intrebarile propriei persoane, ascunse sub forma prietenei care , etc etc [:D] Deci sa presupunem ca aici nu e vorba chiar despre tine. Eu as spune ca e f simplu. Prietena are un prieten stabil, deci nu un sot, ii leaga multe, dar nu o casatorie, nu un copil, deci nu o familie. Ambii sunt maturi. Prietena iubeste pe altcineva cu inflacarare.Prietenul stabil nu o mai satisface. Ce e de facut? Se desparte prietena de prietenul stabil si leaga o noua relatie cu "amantul", daca si "amantul" isi doreste asta, binenteles, ca daca nu, atunci degeaba se mai complica prietena. _______________ "Copilul nu datoreaza parintilor viata, ci cresterea" - Nicolae Iorga
Stai, de unde ai dedus ca il iubeste pe artist? Din cate am inteles este vorba strict de atractie sexuala. Laura, evident ca da [:D] **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini www.adoptiipisici.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit, din nou. Ptr LAURA 25: Nu am avut timp sa raspund la mesaje, si recunosc ca am avut probleme cu calculatorul. Nu lucrez la nicio revista, stai linistita![flo] Povestea asta e cat se poate de reala. Bun, am sa incerc sa raspund tuturor, cam cum e treaba. Deci, ANA (ptr ca este o ANA, nu sunt eu, in fond nu ma cunoaste nimeni, deci puteam sa recunosc ca sunt eu, daca era cazul), este intr-o relatie cu cineva de cativa ani. Problema ei sexuala e de ceva timp, adica nu a aparut acum, este de...luni de zile, mult timp. Adica ...ea spune ca a disparut pasiunea, partenerul ei nu este genul care sa o complimenteze, care s-o faca sa se simte iubita, placuta, dar este un om fff bun, IN FOND. SI credeti-ma, ANA ESTE FFFFFFFFFF FRUMOASA! Problema cu domnul X, este destul de profunda. Se plac ffffff mult, isi vorbesc la telefon (prin mesaje) zilnic, si se vad aproape zi de zi, ptr job. Cum am spus, amandoi au relatii stabile. Nu a promis nimeni nimanui marea cu sarea, sau ca se iau de sot si sotie. Amandoi au nevoie de...iubire, probabil. Ideea e ca, un alt motiv pt care ei ii este teama sa se vada cu el pe ascuns, este ca...nu cumva sa se ataseze de el mai mult decat e, probabil acum sunt indragostiti. Si stiu cum e sentimentul, stiu ca si voi stiti. Nu va renunta niciunul la relatie, pt ca asta e situatia, dar sunt innebuniti unul dupa celalalt. Eu acum ca stiu, privindu-i mai atenta, sunt topiti unul dupa celalalt. :) Dulcetica, eu sincer mi-am permis azi sa ii spun acelasi lucru, sa faca ce simte. Cred ca asta va fi "micul lor secret"... Ce sa spun, e...greu, probabil. Ramane sa mai vorbim, si promit ca data viitoare va raspund imediat! :D Va pup si va multumesc.[pup][pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cite ori cineva posteaza cinte un subiect di asta intrebidu-se sa o comit sau nu apar pareri si pro si contra. Pina la urma e problema personala si f. delicata a persoanei in cauza si ar fi bine sa nu o stie nici vintul nici pamintul indiferent ce va face. O nota in plus ca nu e casatorita deci nu apromis/jurat iubire si credinta vesnica partenerului asa cum se intimpla cu cuplurile casatorite. Cu alte cuvinte am vazut zeci de prietenii destramate din cauza ca intr-o relatie a aparut plictiseala (rutina la pat asta e) si apare altcineva la orizont mai asa si pe dincolo. Chiar fara noua pasiune care o mistuie eu nu ii dau lunga durata prieteniei/relatiei actuale din cauza nemultumirii ei. Sint de acird ca nu sexul este cel mai i mportant i ntr-o casnicie/relatie dar totusi daca acest capitol scirtiie mai devreme sau mai tirziu relatia se va desface.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana si iubitul ei cel nou care se simt extrem de atrasi ar face bine sa fie corecti fata de partenerii lor fff stabili si sa spuna Ok - nu este ceea ce as dori, nu este ceea ce simt, nu merge deci asta e, fiecare pe drumul lui. Ca daca apoi cei doi sunt foarte Ok si simtamintele sunt atat de puternice si reciproce vor forma un cuplu - Ok foarte bine. Insa asa fiecare cu un fraier (o fraiera) acasa fie el/ea un prieten/o prietena si pe din dos cu sex cu colegul/colega samd este o minciuna o gogomanie - iar daca ar fi corect nici Ana nici colegul nu ar avea nici cel mai mic motiv sa nu spuna franc in fata despre ce este vorba. Tocami aceasta incorectitudine bine stiuta si corect inteleasa va determina ascuzisul. Adevarul nu trebuie ascuns niciodata pentru ca nu este si nu va fi motiv de ascunzis in timp ce minciuna, inselatoria, incorectitudinea lipsa de fair play vor fi intotdeauna motive de ascunzis de "mici secrete" cum spunea cineva mai sus. Ca vor crapa azi sau maine sau intr-o buna zi este alt subiect insa ce duc ele in spate nu este decat desamagire. Aceasta este opinia mea directa. Poate ca eu sunt mai ... nu stiu cum ... dar a insela asteptarile unui partener, a-i calca in picioare sufletul si investititia lui(ei) in tine este una din cele mai regretabile erori pe care le poate face oricine. De aceea am spus inverseaza rolurile pune-te tu in situatia de a fi tu calcata in picioare (sufleteste discutand) vezi ce sentimente te pot anima, ce senzatii poti sa traiesti si astfel poate iti poti imagina macar ce poti sa faci tu altuia de langa tine. Nu a meritat si nu va merita niciodata sa iti bagi bocancii in sufletul nimanui. [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca in numele relatiilor pe care le au si la care nu renunta "pt ca asta e situatia" ( nu am prea inteles cum e asta cu situatia) da fiecare cu piciorul la sansa de a fi cu iubirea vietii lui, daca de fapt descopera ca sunt fiecare jumatatea celuilalt si vor tanji dupa iubirea asta toata viata? Daca atractia dintre ei e atat de mare, e doar hormonala? sau e chiar 'alesul' celalalt?
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci spui - Ok nu merge - simt, vreau, traiesc altceva. Dar nu cu fundul in doua barci. Daca merge bine daca nu bun si asta. Dar ce este omul o pereche de pantofi? [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de asta ziceam ca nu inteleg treaba cu "Nu va renunta niciunul la relatie, pt ca asta e situatia". Adica ce ii tine legati de relatiile lor actuale de nu se pot dezlipi? au facut contracte pe viata?
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ea urmeaza sa se casatoreasca pentru ce o face? De dragul de a fi femeie maritata la casa ei? Mie mama, dupa ce am implinit o anumita varsta si vedea ca eram cu cineva care spera ca relatia va ajunge mai departe decat se vedea ca as vrea eu sa merg, mi-a spus mereu un lucru "mama sa nu incurci viata omului aiurea". Ea trebuie sa fie sincera cu ea, apoi cu patenerul ei stabil. Un lucru zic eu ca e sigur, o casatorie care nu este bazata pe sentimente REALE ( si aici nu vorbesc de asa e situatia, obisnuinta, avem multe lucruri facute impreuna etc) are mari sanse sa mearga din rau in mai rau, o casatorie nu rezolva problema, din contra, apoi dupa casatorie poate zic ca daca fac un copil o sa fie totul OK si din nou se inseala... O casatorie nu se face ca sa fii in randul lumii, al prietenilor, sau cel putin nu se mai face din aceste motive, in secolul asta nu-i nicio tragedie daca te hotarasti sa amani acest moment sau chiar sa nu faci pasul deloc. Ea, daca se desparte de prietenul stabil o va face chiar daca celalalt este disponibil sau nu, isi va analiza viata, va fi dispusa sa stea o perioada singura, sau poate si respectivul va renunta la relatia lui si vor fi impreuna, pentru totdeauna sau doar pentru o perioada, trebuie sa-si asume ca acea posibila relatie va merge sau nu, va trebui sa accepte ca vor fi prieteni comuni care o vor judeca si vor fi cei care ii vor ramane alaturi...si trebuie sa se gandeasca, ca poate niciunul dintre cei doi nu este alesul, si va aparea al treilea , mai devreme sau mai tarziu si atunci va intelege ca poate "destinul"(mie mi se pare trasa de par asta cu destinul, dar putem nunmi si asa) a facut ca acest coleg sa ii pice cu tronc tocmai acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Domnul X e dispus sa aiba o relatie stabila cu ea? sau doar o aventura de o noapte? Prietena ta s-ar simpti bine daca situatia ar fi invers? sa judece putin cu capul nu cu hormonii de nestavilit acum ca sa nu regrete dupa. Sau merge pe varianta: Traieste clipa? [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...