Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *70* Acum scolari!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

CristinaC am gasit o reteta de mucenici pe culinar:

 

http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/10615/mucenici/

 

Eu tocmai ce am facut pate de casa,a iesit tare bun,am facut putin ca nu am stiut daca o sa placa copiilor...Andy l-a incercat primul,a mancat doua felii de paine si a zis ca e [pofta]

 

Laura , [copil]Alexiaid="red"> (14.09.2008)

[bonjovi]Andreiid="blue">(07.04.2002)

 

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"

(Micul Print)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata....[cafea][cafea]..la noi e soare si sunt 8 grade[:)]

 

Andy vrea sa cumparam martisoare,asa ca azi asta cred ca facem dupa ce iese de la scoala..sa vedem ce si cui[:D]

 

Nikki de aceea am facut si eu,Andy ar manca intruna numai pate...reteta e simpla,eu am facut doar jumate ca nu stiam daca va avea succes:juma kg ficatei de pui,o ceapa medie,2 morcovi medii,sare,piper..se pun la fiert pana ficatul se poate zdrobi usor si scade sosul.Se pun 2 linguri de unt,un galbenus fiert tare si optional marar.Se blenduiesc toate si gata.Eu nu am blenduit ceapa.A iesit ff bun.

 

O zi cat mai frumoasa tuturor.

 

Laura , [copil]Alexiaid="red"> (14.09.2008)

[bonjovi]Andreiid="blue">(07.04.2002)

 

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"

(Micul Print)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Ieri Stefan a venit bucuros acasa fiindca un coleg i-a dat sa completeze un "caiet de amintiri" (mai stiti, ca pe vremea noastra, numai ca mai fain facut, cumparat gata). Deci este de bine, Stefan incepe sa isi faca prieteni. Dintre colegi doar 4 mai completasera.

 

Azi l-am rugat pe sotul meu sa o intrebe pe invatatoare ce mai face Stefan la scoala. A zis ca "merge" bine, doar ca uneori este obosit. Cum a fost vineri. Insa joi a venit la noi cumnatul meu... S-a culcat mai tarziu. In plus uneori se asaza in pat la 8, dar staaa treaaaz inca jumatate de ora poate, cu lumina inchisa. Si la 7 fara ceva cand ma trezesc eu, el este deja cu ochii deschisi... Ma intreb de ce. Oare ii trebuie mai multa miscare, sa fie in forma? Mai multa iesire la aer? Ca recunosc, suntem tare deficitari la capitolul asta... Desi dupa-amiaza ii scoate cam o ora in curtea interioara a scolii, chiar daca e ger, chiar daca ninge. Iar eu incerc sa il duc pe jos dupa scoala, cam un km, pana la metrou... Deci ar trebui sa fie ok, nu? Of, asa vreau sa vina primavara, sa il duc si eu la karate!!

 

---------------------------------------------

Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza!!

Noah, v-a zis Laura ca la noi e fain!! Sper sa nu mai vad ger, pana la iarna viitoare!!

 

Apropo de miscare, Andrei s-a inscris singur la baschet, la scoala.De doua ori pe saptamana dupa programul prelungit.Asa ca de doua x/saptamana educatie fizica-gimnastica si de 2x/saptamana baschet.Avem 4 zile ocupate cu sport.Andrei e tare incantat.Sper sa-l tina[:D]!

 

Nico-sigur ca-si face prieteni.Ti-am mai spus, eu il admir tare mult pe Stefan, tocmai pt ca a luat-o de la ZERO cu limba, in acelasi timp cu inceperea scolii...mare lucru!!

 

 

C+C=Andrei[auto]

 

Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.

(Jean Grenier)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta mi-ai adus aminte de caietul de amintiri.Ce vremuri!!Desi cred ca noi am inceput muult mai tarziu.

Legat de Stefan,eu zic ca unui copil ii trebuie miscare in aer liber,nici noi nu stam stralucit la capitolul asta ,el merge la tenis de 2 ori pe saptamana,plus in fiecare zi cel putin juma de ora,in functie devreme e afara.Acum daca va veni vremea buna va sta mai mult..la sedinta ni s-a atras atentia exact asupra acestui lucru:sa lasam copii afara la aer.

Mai mult de atat ,pana vine vremea buna nush ce-ai putea face.

Andy niciodata nu se trezeste singur dimineata,in afar de week-end,in rest doarme bustean,el se culca si mai tarziu,9,30 acum.

 

Bravoo Andrei[bis]

 

Laura , [copil]Alexiaid="red"> (14.09.2008)

[bonjovi]Andreiid="blue">(07.04.2002)

 

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"

(Micul Print)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...