Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *70* Acum scolari!


Recommended Posts

Hehe, n-am luat-o chiar in serios cu caietele alea, ma gandeam doar, nici macar nu as sti care sunt pasii de urmat si unde sa ma adresez ca sa pun in practica asa ceva, in plus mi-e ca daca vb cu cineva de aici, sa nu imi fure ideea [alcool].

De fapt se numeau oracole, nu? hihi

Dar Cristina, nu inteleg, pentru gradinita cum stiu copilasii de gradinita sa scrie in ele ca ei inca nu stiu sa scrie cine stie ce. Sau poate sunt diferite de cele pe care le stiam noi cu ce culori iti plac, ce filme preferi, ce nume de fete, ce nume de baiti, mancarea preferata, actorul preferat si alte minuni.

Chitara? Si la noi urmeaza... i-a intrat sotului in cap ca vrea sa il invete chitara pe Liviu. Desi a venit cu niste oferte pt curs de chitara electrica, sotul meu zice ca prefera in primul rand sa cumpere o chitara clasica si sa incere el sa il invete pe Liviu, desi e cam dificil, fiind stangaci, si abia odata stapanind cat de cat chitara clasica, daca vrea mai departe sa mearga pe electrica.

Katty, of ce intamplare cu Andrei. Acum s-a consumat, asta e, a fost a trecut, cineva a gresit, important e ca de acum incolo probabil are o lectie invatata.

 


un om are nevoie de sangeid="red">

 

 


my deviantArt Gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La gradinita scrie mama in caiet, copilul cel mult se semneaza si are un loc special unde poate desena sau lipi ceva din partea lui pentru prieten. Este loc si pentru poza copilului. Se da si educatoarelor la completat si m-am amuzat pentru ca nici una nu a vrut sa scrie greutatea, au pus doar [:)] ha-ha!

In caietul cu prietenii de scoala ai mai multe intrebari fata de gradinita: ce materie iti place, de ex. Cele de gradinita sunt mai simple, ca pentru copii de gradinita.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katty, ei uita...nu inteleg gravitatea lucrurilor la fel cum o percepem noi...Sanatate multa lui Andrei!!! Si noi avem tendinta sa il tratam pe David de multe ori ca pe un adult, si tarziu realizam ca gresim, si ne corectam[:D]

 

Cristina, interesanta ideea cu caietul...ca un fel de oracol, nu?

 

Eu sunt la scoala...fug sa citesc mai din urma...[:D]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu caietul de amintiri... l-a completat sotul meu, dat fiind ca el nu stie toate literele, perioada de timp pana la somn era scurta si vroiam sa fie o amintire frumos scrisa [:I]. Dar Stefan si-a scris numele si a desenat ceva pentru baietel (o scena din RS, ce altceva?).

 

---------------------------------------------

Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...

Ai vostrii copii isi fac singuri temele? Adica, se apuca singuri de ele?[:D]

David face daca ii spun, dar numai ce ii spun[:D]...si mai si comenteaza uneori, ca de ce trebuie sa faca asa de mult[alcool]...

Exceptand matematica...unde ii place si lucreaza cu placere...ne chinuim cu scrisul...

Scrie groaznic, e aiurit si uita (sa puna punct sau litera mare la inceput de prop), se grabeste...ufuf...si abia asteapta sa termine[:D]

Ah...si mai sunt copiii care coloreaza? David nu coloreaza nimic[:D]...nu picteaza...nu il intereseaza...[:D]...

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liviu e exact ca David. Tot ce ai povestit de David se potriveste perfect lui Liviu mai putin cu pictatul ca uneori are chef de pictat. Insa nu coloreaza, niodata nu i-a placut sa coloreze.

 

Mai caietele alea de amintiri se numeau oracole pe vremea noastra.[:D]

 


un om are nevoie de sangeid="red">

 

 


my deviantArt Gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sinzi, Stefan isi face temele la afterschool, dar cand trebuie sa le rescrie (uneori scrie uratel si streg ce este urat tare si scrie iar) protesteaza. Asa face destul de des si la lucrul suplimentar, cand reusim sa facem ceva... De pictat nici nu are cum, nu are acuarele acasa (motive: Matei si faptul ca nu locuim... in casa noastra). de colorat mai greeeeu, dar deseneaza la greu, in stilul lui. Pun niste desene sa vedeti [:)].

 

---------------------------------------------

Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e ziua Emmei, printesa de Mari!

LA MULTI ANI, EMA!!!id="red">id="size3">

Multa sanatate, fericire, zambete pe fata si in suflet!

Sa ai multe realizari si sa aduci multe bucurii mamei tale!!!

[s][s]

Mari, sa-ti traiasca draga ta printesa, sa te bucuri de ea si de bucuriile ei!!! la multi ani!!!

 

[tube]

[/tube]
id="red">

 

 

 


Catalinaid="red"> & Robert-Andreiid="blue"> [floare3] id="size1">id="purple">(27.07.2002id="size1">id="blue">) [aerob]varsta Andreiid="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia], dragi mamici !

Cafea si cioco pentru cine doreste ! [:)]

katty, insanatosire grabnica lui Andrei !

Cristina a avut oreion la 1 an si 4 luni de la Medeea, nepotica mai mare. Patricia, cealalata nepotica, a facut un oreion mai usor, dar a mai avut probleme cu ganglionii de atunci. De la raceli repetate si netratate corespunzator, au zis medicii. Poate ca n-a fost oreion la ea, pana la urma.

Bine ca se poate face acea analiza si veti afla pana la urma, daca a fost sau nu, oreion.

Eu vin cu poze noi. [:)] Revin mai tarziu si la povesti.

O zi faina, tuturor !

 

[grup][pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Nina, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

id="right">

id="right">Copilasi din 2002

Minunatele Scorpiuteid="blue">

id="Comic Sans MS">id="size1">

Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump ! [ruga]

id="Comic Sans MS">id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...