Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi din 2002 *70* Acum scolari!


Recommended Posts

Cu desenatul, desenele lui nu au fost niciodata "clasice". El nu deseneaza case, pomi, fluturi. Nu scriu asta ca ar fi bine sau rau, ci fiindca asa este. Anul trecut pe vremea asta desena foarte putin. Asta fiindca la gradinita i se spunea foarte des ca deseneaza urat. Si copilul s-a inhibat. Insa acasa am lucrat mai mult la "aprecierea de sine" si asa a ajuns sa ia singur culorile si sa nu-l mai dezlipim de foile albe pana nu le umple, de obicei. Eu ma bucur ca are viziuni proprii sau imprumutate din desenele pe care le vede, desi uneori (deseori) desenele se suprapun partial sau sunt facute neingrijit (asa ne pare noua); sper sa continue cu stilul asta, desi cam aglomerat, dar personal (sotul meu zicea ca ce-ar fi sa devina arhitect [8D]??). Mie cel mai mult imi place acesta

 

http://good-times.webshots.com/photo/2180524680103379982gpyBzf (cu Chinese Dragon).

 

Iar asta e autoportret:

 

http://good-times.webshots.com/photo/2889696750103379982vNKcqk

 

---------------------------------------------

Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cum sa i se spuna ca deseneaza urat?!! Extraordinar[alcool]!

O sa caut si eu din desenele lui Andrei.Cele mai recente sunt cu Bolt si Wall-e.Astea sunt personajele lui preferate, in ultimul timp.

 

Am nevoie de ajutor.Mare ajutor.Aveti nevoie cu ce se joaca o fetita de 9 ani, sau ce preocupari au fetele la 9 ani...??Trebe sa iau un cadou.Bineinteles am intrebat mama si-s tot in ceatza.Help![iartama][iartama]

 

Plec cu treaba prin oras!

 

C+C=Andrei[auto]

 

Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.

(Jean Grenier)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, poate mamicile cu fetite sa iti spuna ma multe. Dar eu ma gandesc la hainute cu Hannah Montana sau ceva asemanator, sau set de bilute de diverse forme/marimi/culori cu care sa isi creeze singura margelute, bratarele... Cred ca astea din urma prind la orice fetita!

 

---------------------------------------------

Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am scos anul trecut cu jocuri de tipul asta, noi am luat Crazy Campers, sunt minunate, pentru copii isteti, fete sau baieti mai mari de 8 ani!

Nu stiu cat timp ai la dispozitie, daca e in weekend n-ai timp sa comanzi, au magazin in bucuresti, dar chiar daca ma duc eu acolo, tot n-am timp sa-ti trimit! dar e de interes pentru viitor!

In acelasi timp cu Crazy Campers, am luat pentru Andrei jocul asta, de care nu s-a dezlipit pana n-a facut toate jocurile...tot la ei gasesti mobilier mic din lemn (dulapioare mici cu sertarase, rame foto, oglinzi noi ) foarte misto pentru decorat camere de fetite, noi de aici am luat jucarii pentru o fetita (cand a implinit 8 ani i-am luat piese de mobilier si o rama foto) si cand a implinit 9 ani i-am luat Crazy Campers, de care e super incantata! Poti incerca si cu Enciclopedii, larouss-uri pentru copii, Atlase, carti cu printese etc.

 


Catalinaid="red"> & Robert-Andreiid="blue"> [floare3] id="size1">id="purple">(27.07.2002id="size1">id="blue">) [aerob]varsta Andreiid="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi avem de luat un cadou pt colega lui de clasa, care implineste sambata 7 sau 8 ani, sorry nu mai stiu exact[:D], si ne gandim sa-i luam ceva cosmetice sau ce zice Nicoleta mi se par o super idee, o carte, si ceva dragutz de imbracat..Anul trecut fetita respectiva era iubita lu' fimiu si a tinut in mod special ca pe obiectele luate sa fie neaparat inimoare [olala], bluzitza, gentuza si o cutie cu margelutze si inimioare bineninteles, din care sa-si faca singura tot felul de chestii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai povestesc. Ieri Stefan a fost foarte suparat ca am aparut prea devreme sa-l iau acasa (la 4 adica), ar fi vru sa mai stea si chiar a inceput sa plnga fiindca tipa de acolo i-a zis ca nu se mai poate, ca au venit parintii (a ajuns si A intre timp). Asa ca azi merg la aproape 5 sa il iau, desi este o zi frumoasa, cu soare si caldut... Dar daca asa vrea copilul...

 

---------------------------------------------

Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi, fetelor!

La cosmetice chiar nu m-am gandit!! Mersi[pup] Deci, cosmetice cu hanah montana, h2o sau mai stiu io care, apoi chestia cu bilele si ceva de cusut, forfectat[:D] ca e pasionata de design vestimentar.Sper sa gasesc in orasu' asta, ca pana in Hu nu am timp sa ajung.

Katty-f faine jocurile!! Salvez link-u'.

 

M-am apucat de pozat desenele lui Andrei.Cred ca maine la pun!

Va pup!

 

C+C=Andrei[auto]

 

Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.

(Jean Grenier)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poftiti la cap. 71id="size4"> ! [flo2]

Moderatorii pot sa inchida acest subiect. [asia]

O seara placuta, fetelor ! [pup]

[:I] Sunt pe fuga. id="blue">id="Comic Sans MS">

 


Nina, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

id="right">

id="right">Copilasi din 2002

Minunatele Scorpiuteid="blue">

id="Comic Sans MS">id="size1">

Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump ! [ruga]

id="Comic Sans MS">id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...