Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *70* Acum scolari!


Recommended Posts

Hop si eu sa ma laud. Flacaii mei au 7 ani si 4 luni acum, si sunt in clasa a doua. Au 30 de kg si 1,30 m aproximativ, sper sa stiu bine, in inaltime nu prea i-am masurat, si poarta 34 la pantofi. Cresc de parca le-ar turna cineva apa la radacina! Uite ca suntem si pe lista copiilor de 2002 :) E placut sa revin aici. Ma confrunt cu o mica problema, nu stiu daca o mai are cineva, sa vedem ce raspunsuri primesc. Unul din baietii mei, Andrei, este lent. Si cand zic lent, va rog sa intelegeti FOARTE LENT. Pe langa faptul ca este un visator incurabil, face lucrurile foarte incet si e foarte neindemanatic. Cand merg sa ii iau de la scoala, el e singurul din clasa care iese cu hainele pe afara, cu geaca descheiata, cu fularul stramb, cu rucsacul desfacut.. Am incercat sa inteleg care este motivul, am vorbit si cu invatatoarele. Au timp suficient cand ies din clasa, sa-si stranga lucrurile, sa se imbrace. Invariabil el iese vraiste. Pe strada ramane mereu in urma mea, frate-su e la 3 metri inainte, intr-un cuvant, ma dispera cu lentoarea asta. Nu stiu cum sa-l stimulez sa se miste mai repede.. E foarte stangaci, pe orice pune mana, sparge, darama, rastoarna.. daca-i dau o farfurie s-o duca in chiuveta, stau cu inima stransa ca o scapa, daca-i dau o cana cu lapte in fata, in secunda doi da cu cotul in ea si o varsa :)) Eu zic mereu ca e cu capul in nori, uneori e amuzant, alteori e exasperant. Are cineva problema asta? Poate fi un deficit de atentie, ceva de genul asta? Am recitit din urma si am vazut ca si ai vostri sunt preocupati de subiectul moarte. Unul din baieti a avut anul trecut o perioada in care venea la mine plangand in hohote, pentru ca auzise el ca oamenii imbatranesc si mor, intr-un final. Venea si ma imbratisa si spunea ca el nu vrea sa mor. Nu mai reuseam sa-l linistesc. Pana la urma i-am zis ca mai trece mult timp pana sa imbatranesc si ca in nici un caz nu mor cat e el mic. El credea ca eu o sa imbatranesc si el tot copil o sa fie. Cred ca asta l-a calmat, faptul ca i-am zis ca pe masura ce eu imbatranesc, el o sa devina adult. Acum ceea ce stiu ei despre moarte este ca sangele incepe sa circule mai incet in corp si in final inima se opreste si ..asa survine moartea. Foarte stiintific :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, dau copy/paste de la Leoaice, ca am scris acolo destul, sa vedeti cum am petrecut noi weekendul! Nici noi nu ne laudam cu vre-o vreme superba, ninge de dimineata, o ninsoare apoasa, dar nici lapovita, oricum e tare urat! Noi am avut de tras in weekend cu Andrei, i s-au inflamat ganglionii de sub ureche, am observat sambata seara, ne aflam la AFI Cotroceni, tocmai se pregatea sa-si puna patinele si sa intre pe gheata, noroc cu fina mea ca a observat ca era ca un harciog, saracutul, umflat ceva mai tare pe stanga si un pic in dreapta! Noi, parinti denaturati, fusesem toata dupa-amiaza la Auchan, fara el, care a ramas la mama, am trecut in viteza pe la mama si l-am luat si n-am avut cand sa observam, mai ales ca nu acuza nicio durere! Logic ca s-a spart toata seara, suna la doctorita lui si la inca una, ia-i Nurofen, vit. C, ne-am dus acasa si pana la urma am facut lasata secului cu finii asa doar cu Martini si chec! Pe Andrei l-am bagat pe Nurofen, a doua zi era inca umflat, dar mai putin, ne-am dus la camera de garda din policlinica, doctorita de acolo ne-a dat un set de analize la Budimex pentru azi, dar nu ne-am mai dus, caci dimineata era aproape complet dezumflat, si am considerat ca nu ma trebuie sa-l intepam aiurea! Probleme! Amarena, bine ai venit! Sa-ti traiasca! Ziceai de Andrei ca e mai incet, nu cred ca e deficit de atentie, dar daca crezi ca ceva nu e in regula, mai bine sa il vada un medic! Cat despre dimensiuni, sunt cam la fel cu Andrei al meu, care are cam 1,33 m si 30 kg. Sinzi, frumos filmuletul, frumoase preocupari pentru zilele ploioase! Asa e, a fost iarna in toata regula, a nins de mult mai multe ori ca in alti ani, acum iar ninge, ma zapaceste vremea asta! Nicoleta, vad ca e foarte inventiv Matei, ce sa-i faci!!! Ai reusit sa descarci pozele pana la urma? Cristina_C, ni-l arati pe Robert in costumul de la carnaval? Va pup pe toate si va urez o saptamana minunata!!
Catalina & [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Robert-Andrei[/url] [floare3] (27.07.2002) [aerob][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Amarena, bine ai revenit. Nu stiu ce sa-ti spun, dar mai bine sa faci cum zice Katty, sa mergi la medic. Si Stefan este mai visator uneori, insa nu mereu. Si uneori mai da cu cotul peste ce este pe masa, dar care nu facem asta? Katty, sanatate lui Andrei, sa nu fi fost ceva grav si sa treaca repede! Noi am reusit sa scoatem bucata de plastic din fanta, insa nu mai merge cititorul... asa ca ori asteptam pana ajungem in ro sa il luam de acasa pe cel mobil, ori cumparam altul de aici... cel mai rau vor suferi mama si ai mei, ca ei tot imi spun sa pun poze pe net cu nepotii. Am primit din Ro si costumul de print, care arata mult mai bine decat cel din RS (este mai altfel, mai dragut...), insa Stefan nu prea este incantat de alternativa. Mai negociem... Va doresc o saptamana frumoasa. Astept primavara... Ce stiti de prognoza meteo de Florii, de Pasti? ------------------------------------------------------ ... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou! Amarena-subscriu si eu la ce au zis fetele, dar, pana la urma, tu stii cel mai bine! Katty-off, de la ce sa fi fost toata chestia cu umflatul? Sanatate la puiutz! Nico-io nu mai cred in nicio prognoza...'poi n-au prognozat astia o iarna usoara si uite, parca suntem la Polul Nord[bang] Noah, am sarbatorit pe valentin, saracu', da' ce vreau sa va spun e ca noi am insotit copilul+prietena la restaurant, respectiv am platit consumatia[:D].Sambata, de dimineata, a venit o prietena de a lui Andrei la noi (au lasat-o parintii la joaca), eiii, si nu a mai vrut sa plece[:D].Asa ca am dus-o cu noi.Au mancat, s-au jucat...deh, s-a simtit bine tineretu'[pk] Off, ce mi-ar fi placut sa am si o fetitza... C+C=[url="http://lbym.lilypie.com/OCfDp3.png"]Andrei[/url][auto] "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei au mancat pizza, normal, si un desert special de valentine's.Pe o farfurie imensa, adik un platou portocaliu, era o praji cu jeleu rosu, inconjurata de o inima de frisca si apoi stropit cu ceva jeleu rosu[olala].Le-am si facut poza, cum mananca ei doi din aceeasi farfurie.[:D] C+C=[url="http://lbym.lilypie.com/OCfDp3.png"]Andrei[/url][auto] "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am amuzat pentru ca, luat peste hainele de iarna, pentru ca, intr-adevar, e foarte elastic, costumul asta il face sa para mai voinic. Dar in ultimul timp chiar s-a mai ingrasat (sau a crescut!), are aproape 22 kg si jumatate, e mare lucru, ca se blocase la un moment dat la 21, ba chiar scazuse sub cand a facut gripa aceea porcina sau ce-o fi fost. De ce nu mai vrea Stefan sa imbrace costumul, ce ti-a spus? Tare bine-i statea, tin minte o poza cu el costumat asa de la un concurs pe DC. Am fost la petrecere, am prins loc la o masa chiar de langa boxe, asa ca si acum imi suna muzica-n urechi, dar Robert a stat langa mine doar cat a manance o gogoasa, in rest a alergat, s-a jucat, a castigat mici premii (stateau copiii la rand sa faca diverse chestii - sa bata cuie cu ciocanul, sa rastoarne cutii de conserve puse unele peste altele si alte jocuri asemenea si primeau cate o jucarie mica din plastic sau cate o bomboana). Am mai pus niste poze: http://community.webshots.com/album/576745362OkjiiG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...