Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maternitatea Giulesti


Recommended Posts

Fetelor care ati nascut la Giulesti natural cu epidurala, care mai sunt preturile? Cat mai costa tusa de epidurala, pe langa ea cat ati mai dat la medicul anestezist, la doctor, la moasa? Care mai sunt scorurile pe acolo, eu am nascut in decembrie 2005, si cred ca s-au mai modificat preturile...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am avut epidurala, dar la cezariana. Cred insa ca pretul e la fel. M-a costat 2.500.000 (in iulie 2005 - nu stiu...s-o fi scumpit intre timp?). Atat mi-a zis anestezista sa-i dau, atat i-am dat. Nimic in plus, ca oricum nu mai aveam [alcool] Nu are cum sa fie mai mult de 3.000.000 nici acum...Trusa aveau ei, mi s-a zis sa nu cumpar nimic.
quote:
Originally posted by Roxie
Fetelor care ati nascut la Giulesti natural cu epidurala, care mai sunt preturile? Cat mai costa tusa de epidurala, pe langa ea cat ati mai dat la medicul anestezist, la doctor, la moasa? Care mai sunt scorurile pe acolo, eu am nascut in decembrie 2005, si cred ca s-au mai modificat preturile...
[pis]_Ella,[zana] Emma & [copil] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Anuska a descris foarte bine cum au loc lucrurile in Giulesti. DidiAlex - nu e cazul sa te "ambalezi"!! Pur si simplu am descirs cum m-am simtit atat eu cat si alte cateva fete in timpul travaliuliu. Asa este, se tipa, insa nu am condamnat pe nimeni pentru asta. Durerile sunt foarte mari, intra-adevar. Si multe fete nu-si permiteau o epidurala si plangeau/tipau saracele de chiar te ingrozeai. Pe mine una m-a cuprins frica dupa prima jumatate de ora petrecuta acolo. Abia dupa ce am vazut ca cele cu epidurala nu aveau dureri m-am linistit.... Imi pare rau pentru tine, cred ca ti-a fost greu, dar aici nu am scris/descris situatia ca sa ofensez pe cineva. E adevarul!! Roxana si [copil] Catalin (5 iunie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/Roxaniciu"]POZE CU PUIUL CATALIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu am nascut in august 2005 la Giulesti cu Dr. Marcel Moisa. Este un medic de nota 10, iar la sala de nasteri era o echipa minunata. Am cea mai frumoasa amintire despre cele 3 zile din spital. Toata lumea a fost neasteptat de dragutza. Luminita, Gabi si [copil] Andrei Tudor - ingerasul nostru cu ochiii ca cerul(16 august 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos"]Album Andrei [/url] Povestea nasterii ingerasului nostru: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75774
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc muuult pentru raspunsuri! Acum am o alta nedumerire: Haine pentru bebe cat timp sta in spital iti dau ei sau trebuie sa vii tu de acasa cu schimburi? Eu am facut asa un calcul cam cat m-ar costa nasterea si spitalizarea: 150 de euro-200 doctorul ginecolog 2500000- trusa anestezie epidurala+ cat o mai fi pentru "mana de lucru" 10 euro/ noapte rezerva; 3 nopti= 30 euro 1 milion medicul neonatolog(o fi mult, o fi putin...[?] marunt pentru toaleta sau ce o ma fi= 1 milion In total pentru o nastere naturala, cu epidurala ar fi cam 11-12 milioane.Asta fara creme, haine bebe si nimic altceva. O fi bun calculul meu, ne-o trebui mai mult? Va pup pe toate! Maryela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Maryela
Fetelor, multumesc muuult pentru raspunsuri! Acum am o alta nedumerire: Haine pentru bebe cat timp sta in spital iti dau ei sau trebuie sa vii tu de acasa cu schimburi? Eu am facut asa un calcul cam cat m-ar costa nasterea si spitalizarea: 150 de euro-200 doctorul ginecolog 2500000- trusa anestezie epidurala+ cat o mai fi pentru "mana de lucru" 10 euro/ noapte rezerva; 3 nopti= 30 euro 1 milion medicul neonatolog(o fi mult, o fi putin...[?] marunt pentru toaleta sau ce o ma fi= 1 milion In total pentru o nastere naturala, cu epidurala ar fi cam 11-12 milioane.Asta fara creme, haine bebe si nimic altceva. O fi bun calculul meu, ne-o trebui mai mult? Va pup pe toate! Maryela
Pe bebe il tin infasat ca o sarmalutza, doar cand il scoti din materniitate il imbraca cu hainutele de la tine (pentru care asistenta de la bebei asteapta bani). Cat sta bebe la salonul de bebei trebuie sa duc in fiecare zi pampersi (4 pe zi zic ele ca e nevoie in realitate de mult mai multi), baneocin pudra, servetele umede si ulei de bebe. In rest, mai dai bani la moasa cu care nasti (vreo 500-700 mii), 10-20 mii la fiecare toaleta, si daca vrei sa se poarte frumos, bani si la asistentele de la bebei. Stii tu sigur ca trusa epidurala e 2.500.000? Ca si eu vreau sa fac epidurala. Rezervele alea de 400 mii de noapte eu stiam ca e destul de greu sa le prinzi, si depinde de medicul la care esti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxie, atat am vazut si eu ca au scris marea parte a fetelor care au avut nevoie de epidurala.Poate acum o fi 3 mil, dar nu cred ca e mai mult... Iar in legatura cu rezervele o sa vorbesc cu d-na doctora...sa vedem. Oricum WC ala comun nu ma incanta deloc...[xx(] Tu cand trebuie sa nasti? [gravi]28+ Maryela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am DPN pe 25 ianuarie, si nasc cu dr. Ion Ionut. Am nascut fetita in decembrie 2005, si la neonatolog nu am dat nimic, pentru ca nu am vazut-o decat in prima seara cand m-am dus acolo, iar cand ne-am externat, alt dr ne-a externat, asa ca nu am cotizat. La asistentele de la bebei nu am dat nimic si probabil din cauza asta au fost mai tepoase, desi asa erau cu toata lumea, si nu pot sa cred ca nu le-a dat nimeni nimic. Vad ca ai 28 de saptamani, eu am 26.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la 40 mai avem...[:D] Vad ca ai fost tare curajoasa: diferenta e doar de 1 an intre bebei...Bravo! Imi doresc si eu tare mult sa fiu la fel de curajoasa ca tine, dar nu cred ca o sa reusesc.. Eu o sa nasc cu dr. Cezara Bucur. Va doresc o zi minunata si un week-end si mai si...[pup] Maryela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]buna fetelor ! o sa nasc si eu la Giulesti la inceputul lui martie cu dl. doc Moisa. am citit mai tot ce s-a scris pe aici despre maternitate, dar tot sunt foarte fricoasa. eu sunt la prima nastere si am doar 20 de ani.....daca puteti sa mai povestiti experientele voastre v-as ramane profund recunoscatoare,m-ati incuraja foarte mult. Lulu75, am citit ca tu ai nascut cu dl. doc. Moisa....te rog mult poti sa-mi mai dai amanunte despre el? si mie mi se pare un doc de nota 10.[cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...