Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maternitatea Giulesti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Turele moaselor se schimba la orele 7 dimineata si 7 seara, te asista moasa care este in tura cand te urca pe masa de nasteri, asa ca daca ajungi in sala de travaliu pe la orele 5-6 seara sau dimineata nu te grabi sa dai banii moasei, ca probabil se schimba tura pana nasti (desi nu cred ca ti-ar lua banii stiind ca nu nasti cu ea, Dna Irina cel putin sigur nu face asta, restul nu cunosc). Nu trebuie sa vorbesti dinainte cu ea, probabil fiecare doctor are o asistenta cu care lucreaza deobicei, mie mi-a prezentat-o dl dr cand am intrat in sala de travaliu. Eu am dat banii moasei a doua zi dupa ce am nascut, am asteptat sa intre iar in tura si am cautat-o. In decembrie 2005 am dat 500.000. Poate afli tu cat se mai da acum. Eu in ianuarie abia nasc, vad ca voi sunteti cu 5 saptamani mai mari ca noi. Roxie [gravi]30+ cu [baietel] si bubulutza Denisa [copil](23 decembrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxie si Aka - eu una am dat 3,5 mil la anestezist in iunie. Anestezista mea a fost dr Soare (la care mi-am si dorit sa ajung!!) iar doctorei mele Cezara Bucur i-am dat 8 mil. Eu cred ca fiecare da dupa posibilitati. Am fost foaaaaaaaaaaaarte multumita de anestezie!! Nu am simtit nimic, dr Soare m-a supravegheat vigilent. Iar dr mea, Cezara, de nota 20. Cat despre moasa, eu am dat la cea care m-a ajutat realmente sa nasc, moasa Irina, dar si la nesimtita care a intrat in tura dupa ea si cu care am nascut....500 mii. Roxana si [copil] Catalin (5 iunie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/Roxaniciu"]POZE CU PUI MIC SI IUBIT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca nu am raspuns fetelor la intrebari dar nu mi-a mers net-ul. Pe 29 o sa mergem la control si probabil ca o sa o intreb atunci pe Cezara cat costa anestezia, cat se da la anestezist, in plus...Asta daca ne hotaram cum o sa nasc..[bang] Roxie si eu tot in ianuarie ar trebui sa nasc.Tu cu cine o sa nasti? Roxana Claudia stii cumva pentru rezerva tb sa vorbesc cu Cezara? Si as mai avea o intrebare pentru tine: eu sunt asa mai panicoasa din fire; ma gandeam daca se supara d-na doctor daca o sa o sun mai stiu eu la ce ora nepotrivita.Adica sper sa fie totul in regula dar daca Doamne fereste e ceva in neregula,daca mi se rupe apa la 12 noaptea, crezi ca as putea sa o sun? Eu pana acum cand am avut ceva nelamuriri am sunat-o pe Ani, asistenta d-nei doctor. Off, greu cu incertitudinile astea, dar lasa ca trecem noi si peste ele..:) V-am pupat! [gravi]32+ Marilena cu [baietel] (un pui mic si iubit)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryela - eu am nascut prin provocare, in garda dnei doctor, pentru a fi sugura ca sunt atent monitorizata de ea. Stiu ca Ani a plecat de la CMU acum fiind o alta asistenta in locul ei. Cezara a fost super de cate ori am sunat-o. Iar despre rezerva pot sa-ti spun doar ca nu ti-o poti rezerva daca nasti spontan. Asta pt ca atunci cand vine momentul s-ar putea sa fie toate ocupate. In orice caz, trebuie sa vorbesti cu Cezara. Eu asa am facut, si bine am facut...Faci si kinetoterapie la Giulesti? Daca nasti natural e bine sa te duci. Tipa de acolo e super. Roxana si [copil] Catalin (5 iunie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/Roxaniciu"]POZE CU PUI MIC SI IUBIT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryela, eu o sa nasc cu dr Ion Ionut. DPN am pe 25 ianuarie, as vrea insa sa merg sa declanseze nasterea, asa am facut si prima data, mi-e frica sa nu ma ia pe nepregatite [:D], sa vedem ce zice si dr, eu ma gandesc pe la 39 de saptamani... Roxie [gravi]30+ cu [baietel] si bubulutza Denisa [copil](23 decembrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxie pove si mie cum ai avut curajul sa faci al doilea bb asa repede. Eu sunt tare nehotarata, mai mult din cauza primelor luni ce urmeaza nasterii (bb al meu a avut colici). Practic abia l-am mai "zburat" si eu si sa fac acum al doilea bb pare infricosator.. Roxana si [copil] Catalin (5 iunie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/Roxaniciu"]POZE CU PUI MIC SI IUBIT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu oricum eram hotarata sa fac doi copii, cu diferenta de 2 ani maxim intre ei. Am avut o nastere foarte usoara cu epidurala, asa ca nu m-am speriat de momentul asta, acum tot cu epidurala vreau sa nasc. Asta mica e foarte cuminte si intelegatoare, numai daca este obosita se apuca de smiorcait, in rest e fata de treaba. Eu am ramas insarcinata in timp ce o alaptam pe ea, si inca nu-mi venise ciclul, nici nu speram sa raman, stiam ca se poate dar ma gandeam ca nu am eu norocul asta, si ca va trebui sa astept sa vina menstruatia, muuuult si bine. Medicul imi prescrisese Exluton la controlul de la 6 saptamani, dar pana la urma nu am mai luat (sotul a zis mai in gluma mai in serios ca "lasa, ca nu-ti trebuie"[:D]). Acum e un pic mai greu ca am burta destul de mare si am avut si contractii si dureri de spate, fac tratament cu gynipral, si cred ca nu m-as fi descurcat daca nu ma ajutau mama si sotul, ca asta mica trebuie pusa in carut, plimbata, data in leagan, luata in brate, invata sa mearga acum si pentru mine e un pic mai greu, ca are 9 kile, si mi-e frica sa fac efort, uneori nu am de ales insa. Dar dupa ce nasc o sa redevin "Roxana cea sprintena" care nu se duce de 30 de ori pe zi la toaleta [bang] asta m-a exaspereazaaa! Abia astept sa nasc, sper sa nasc cu aceeasi echipa de la Giulesti, chiar joia viitoare merg la eco si vreau sa vorbesc cu medicul meu daca e posibil sa declansam nasterea in functie de ce anestezist e de garda si ce moasa... in fine, cred ca o sa fie mai usor sa fiu mamica cu doi copii mici decat este sa fiu gravida cu 1 copil mic. [:D] Sper ca am fost coerenta, ca sunt cam obosita. Roxie [gravi]30+ cu [baietel] si bubulutza Denisa [copil](23 decembrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxie te admir din toata inima! Roxana Claudia- n-am ajuns la Giulesti pentru kinetoterapie. Acum ma gandesc ca e cam tarziu, deja am 32 de sapt.Am auzit si eu ca tipa de acolo e super.Dar asta e..poate ne descurcam si fara. Ani lucreaza tot cu Cezara, dar la cabinetul particular al acesteia. Eu acolo ma duc. Inca nu mi-a spus cum o sa nasc, banuiesc ca e cam devreme si depinde f mult si de bebe. Eu am DNP 23 ianuarie. Gata, ma duc la nani. [nani]Noapte buna! Marilena cu [baietel] (un pui mic si iubit)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am toata admiratia pentru tine Roxie!![pup] Iti doresc o nastere usoara, bb sanatos si sa fii o mamica neinfricata mereu!! Maryela - eu mergeam la Cezara la CMU. Unde este cabinetul particular al lui Cezara? Ce veste buna imi dai[cool]....deci Ani mai lucreaza cu Cezara... Roxana si [copil] Catalin (5 iunie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/Roxaniciu"]POZE CU PUI MIC SI IUBIT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...