Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maternitatea Giulesti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Maryela, pai DPN-urile noastre sunt f apropiate. Mai mult ca sigur ca o sa ne intalnim prin spital, mai ales ca eu nu cred ca astept sa se faca 40 de saptamani fix! Data trecuta am nascut provocat la 39 de saptamani (aveam DPN 30 decembrie). Acum depinde si de ce zice dr. Va pupic [pup] Roxie [gravi]30+ cu [baietel] si bubulutza Denisa [copil](23 decembrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxie, [flo][flo][bis][bis] Esti cea mai tare mamica![bis] Sa vezi ce frumos o sa fie...si pentru voi..si pentru copilasi. E bine ca ai ajutor...altfel ar fi fff greu, ca-s prea apropiati! Intre ai mei sunt 2 ani (si 2 luni) si tot mi se pare greu...dar nu ma ajuta nimeni, inafara de sotz (seara si in we) Ma rog...acum e mai usor...sunt deja mari![;)] Emma are 3 ani jumate (merge la gradi) si Matei - 1 an si 4 luni. Primele 4 luni au fost ff grele (pana sa faca Matei 4 luni), apoi...treaba s-a usurat incetul cu incetul![;)] Roxana Claudia, stai sa mai treaca un timp...si vei uita de colici![;)] O sa-ti fie iarasi dor de bb mic! Si e mai bine acum, decat mai tarziu! Pentru toata lumea![;)] Adica sa fie o diferenta de CEL MULT 3 ani intre ei! Daca ma intrebi pe mine, o sa-ti spun ca 2 ani e optim![;)] [pis]_Ella,[zana] Emma & [copil] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Maryela
Roxie te admir din toata inima! Roxana Claudia- n-am ajuns la Giulesti pentru kinetoterapie. Acum ma gandesc ca e cam tarziu, deja am 32 de sapt.Am auzit si eu ca tipa de acolo e super.Dar asta e..poate ne descurcam si fara. Ani lucreaza tot cu Cezara, dar la cabinetul particular al acesteia. Eu acolo ma duc. Inca nu mi-a spus cum o sa nasc, banuiesc ca e cam devreme si depinde f mult si de bebe. Eu am DNP 23 ianuarie. Gata, ma duc la nani. [nani]Noapte buna! Marilena cu [baietel] (un pui mic si iubit)
Nu-i deloc tarziu, eu am inceput kineto la 3 3de saptamani. "Cursul de nastere" il preda abia din sapt 35. Bafta! Eu nu am regretat ca m-am dus, ca am aflat multe lucruri despre maternitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mamici care ati nascut de curand la Giulesti, am o intrebare: se mai practica obiceiul de a baga membrii familiei la salonul de nou nascuti sa-i filmeze si sa-i pozeze? Cand am fost eu internata au intrat cel putin doua clanuri de colorati, fara nici macar un halat pe ei! [:(!] Ca sa nu mai spun ca se plimbau pe acolo cand alaptam! Atunci nu am spus nimic, dar m-am enervat ingrozitor, cand ma gandeam cati microbi aduc aia! Roxie [gravi]33+ cu [baietel] si bubulutza Denisa [copil](23 decembrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut inaintea ta si stiu ca se intra ca-n branza la nou-nascuti. INSA cand am nascut eu nu lasau pe nimeni sa intre cat timp alaptau mamicile.
quote:
Originally posted by Roxie
Mamici care ati nascut de curand la Giulesti, am o intrebare: se mai practica obiceiul de a baga membrii familiei la salonul de nou nascuti sa-i filmeze si sa-i pozeze? Cand am fost eu internata au intrat cel putin doua clanuri de colorati, fara nici macar un halat pe ei! [:(!] Ca sa nu mai spun ca se plimbau pe acolo cand alaptam! Atunci nu am spus nimic, dar m-am enervat ingrozitor, cand ma gandeam cati microbi aduc aia! Roxie [gravi]33+ cu [baietel] si bubulutza Denisa [copil](23 decembrie 2005)
[pis]_Ella,[zana] Emma & [copil] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva: si sotul meu a pozat si a filmat copiii. Erau lasate sa intre rudele apropiate, dar aveau timpul limitat. Sotul meu a facut doua poze si a filmat foarte putin...cca 40 sec si i-au zis GATA. In rest...rudele mai indepartate sau prietenii erau poftiti sa vada copilul prin geam. [pis]_Ella,[zana] Emma & [copil] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...