Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maternitatea Giulesti


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Andreea20
[hia] Mai fetelor lamuriti-ma si pe mine....eu sunt programata sambata la cezariana si mi s-a spus de catre doc (dr. Moisa)ca pt copil nu trebuie sa aduc decat pampersi ca restul au ei....acum din cate citesc la voi se pare ca voua v-au cerut mai multe chestii. Nu stiu ce sa fac...parca nu-mi vine sa ma duc asa cu mana goala...nici de adeverinta de salariat nu mi-a zis[ups]
Pai in afara de pampersi ai putea sa ai servetele umede. Daca e nevoie de ceva iti spun asistentele si in plus, exista o "farmacie-magazin" pe hol si cumperi chiar de acolo. Scutecele le folosesc pe ale lor ca sunt sterilizate...si cam atat! Laptele vine de la mami..[;)] Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
bambolici si eu o sa nasc pe 11.04.07 tot la giulesti.desi eu vreau mai inainte. si dr.mi-a spus ca o sa fie mai devreme,poate ne intalnim. dr.mea pleaca din localitate de pasti si eu ma rog sa nasc pana in pasti sau dupa pasti. sunt terminata. nimeni nu a nascut cu dansa se pare pe acest forum,si cand am auzit ca pleaca....[batcap][batcap][batcap][batcap][batcap].. bine macar ca mi-a spus sa nu ma fi trezit ca o sun degeaba. ce sa fac?[help][help][help][help]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ionelac ,imi pare rau ca ai patit asta.de fapt inca nu stiu daca sa-mi para rau si pt mine ca s-ar putea sa fiu si eu in situatia ta.inca nu stiu,dar trebuie sa o intreb pe dna dr pt ca de obicei pleaca destul de des in strainatate.iar in privinta nasterii :si eu as vrea sa nasc mai devreme (cam pe la 38 sapt) dar ieri am fost la eco 4d si mi-a zis dr ca nu prea sunt sanse sa nasc mai devreme.asa ca astept sa ma intalnesc cu maya cand vrea ea.[olala]. [gravi]33+[fetita]maya mami de maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bombolici
buna .sunt o viitoare mamica si sunt noua pe aici.ar trebui sa nasc pe 7.04.2007 si as vrea sa va intreb ce preturi sunt pt nasterea normala la giulesti la dr.indiana pelin.[gravi]33sapt [fetita]
Buna. Si eu am nascut cu dna dr Pelin. Super doctorita, a venit dupa o jumatate de ora de cand am chemat-o. Si eu am avut nasterea provocata ca depasise termenul si se apropia de Craciun si nu vroiam sa stau in spital. Am nascut pe 20.12.2006. Activeaza-ti PM si iti dau orice relatii vrei. Oricum dna dr mi-a spus preturile inainte cu o luna sa nasc. Te pupam si nastere usoara. Monica [mamica]de [bebic]Maria Cristina (20.12.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/monica_cretoiu/album?.dir=/5899re2"]Poze Maria Cristina luna 2[/url],[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/monica_cretoiu/album?.dir=/689are2"]1[/url] [url="http://b1.lilypie.com/xrRtp2/.png[/img"]varsta Maria Cristina[/url] [url="http://www66.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54787176"]printesa noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt raspuns.ti-am trimis un mesaj pe pm si pe mail dar mi-a zis ca nu il poti primi.asa ca iti mai scriu o data,in caz ca ma repet si tu ai primit si primul mesaj.eu am 33 sapt si inca nu am vb cu dna dr de nastere si nici de preturi.mi-a zis o alta membra a forumului ca ar fi 200 euro nasterea naturala.sper sa fie asa.as vrea sa stiu daca dna dr e de acord sa fac epidurala.ca imi e foarte frica si nu cred ca am curaj sa nasc fara.[pup]alina mami de maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!sunt o mamica de iulie/2007, am 19 de saptamani, si voi naste la Giulesti cu d-ra Velescu Ana Maria (sper). Am o problema: trebuie sa ma programez pentru eco morfologie fetala la dr. Albu Dinu. Am nr. de tel. al asistentei dr. Albu numai ca ma chinui de ceva timp si nu raspunde. D-ra mea mi-a zis sa sun dimineata si seara, dar degeaba. Ma poate ajuta careva dintre voi? Poate exista alta metoda. S-a intamplat sa nu va raspunda si sa va duceti la spital? Daca da cum a-ti procedat? [pup]toate fetele, sanatate celor care au bebe la purtator iar celor care a-ti nascut deja sa ve traiasca bebicii sa fie sanatosi si mancaciosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bombolici
multumesc pt raspuns.ti-am trimis un mesaj pe pm si pe mail dar mi-a zis ca nu il poti primi.asa ca iti mai scriu o data,in caz ca ma repet si tu ai primit si primul mesaj.eu am 33 sapt si inca nu am vb cu dna dr de nastere si nici de preturi.mi-a zis o alta membra a forumului ca ar fi 200 euro nasterea naturala.sper sa fie asa.as vrea sa stiu daca dna dr e de acord sa fac epidurala.ca imi e foarte frica si nu cred ca am curaj sa nasc fara.[pup]alina mami de maya
Nu am primit mesajul. Am vrut sa-ti scriu pm dar nu am putut sa-l trimit. Scrie-mi pe adresa de mail monica_cretoiu@yahoo.com. te pupam [pup]. Monica [mamica]de [bebic]Maria Cristina (20.12.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/monica_cretoiu/album?.dir=/5899re2"]Poze Maria Cristina luna 2[/url],[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/monica_cretoiu/album?.dir=/689are2"]1[/url] [url="http://b1.lilypie.com/xrRtp2/.png[/img"]varsta Maria Cristina[/url] [url="http://www66.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54787176"]printesa noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor nu prea stiu sa folosesc forumul,deci ce inseamna PM? Bombolici multumesc de raspuns. Roxie te rog lamureste-ma moasa nu este aceeasi cu neonatologul?de fapt cati sunt care trebuie sa prestezi?dr.moasa neonatolog,asistenta care il spala pe bebe si il duce la salon.....si de unde stiu ncare cum sunt?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela: Moasa este cea care sta cu tine in sala de travaliu, pana nasti, il monitorizeaza pe bebe la inimioara, cand nasti sta langa tine iti spune cat si cand sa impingi, eventual se pune cu coatele pe burta ta. (se da in jur de 500-800 mii) Dupa ce nasti o asistenta, nu stiu, il spala pe bebe, il infasa si il duce la bebei. La mine a fost una micuta de statura. (100 mii, dar nu e obligatoriu, ca in momentele alea tu esti pe masa de nasteri si te coase dr probabil, iar dupa ii dai doar daca vrei) Doctorul sau dr-ita neonatolog iti spune prima data cand mergi la bebe despre sanatatea lui, scorul Apgar, greutate, etc. (daca il vezi pe bebe la o ora cand este si dr. acolo). Tot neonatologul te externeaza, dupa ce il examineaza pe bebe [medic] (stau la coada toti bebeii [bb] care vor fi externati in acea zi) si iti spune ce vaccin i-a facut si carnetul de vaccinari.(500 mii, eu prima data nu i-am dat nimic). O infirmiera din sala de nasteri te va duce la salonul tau dupa ce ai stat pe targa si ti-ai masat burtica 2 ore - am uitat daca nasti normal sau cu cezariana, pentru ceza nu stiu cum e.(100 mii maxim 2) Dupa ce am nascut, la fiecare toaleta am dat 10-20 mii, desi puteam sa nu dau nimic, ce era sa-mi faca, nu ma mai spalau? [:D] Am mai dat 50 mii la femeia care spala pe jos si aducea masa in salon, ca sa-mi schimbe cearsaful, asta dupa ce ii spusesem inainte fara sa ii dau nimic, dar "uitase" sau "nu a avut timp". Roxie, bubulutza Denisa [copil](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [bebic](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult roxie m-am mai lamurit,imi spusese cineva ca sunt multe asistente pe langa tine la travaliu si ca trebuie sa le dai ca ele te ajuta sa faci(kk)asta pt.ca ei nu i-a facut clisma.si au fost dragute si bineneteles ca le-a dat.tie ti-au facut clisma?da o sa nasc normal.cu dr.Laura LEONTE DACA auzi pe cineva ca stie ceva despre dansa da-mi si mie de stire eu n-am aflat nimic de pe acest forum. pupici si sanatate multa la copilasii tai.daca mai am itrebari o sa te mai contactez. tot nu mi-ai spus ce este PM.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...