Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca stiu ce fel de mige, dar eu nu vreau travaliu si nu trebuie sa ma dau de-a dura cu mingea[hagi] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt. Acuma am vazut-o si cum asa cu burtica te intinzi pe ea[help]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
Citat:
citat din mesajul lui lalic
Hello gagici oana.irina super melodia[:)] [8D][bum][bum] Elevit iau din prima luna de sarcina cate una pe zi si nu am sarit cred nici o zi. Nospa iar cateva luni bune am luat, acum doar cand ma doare spatele mai iau, arefam am luat 1 luna de zile nush pt ce era asta si cervugid ovule 1 luna.La elevit ca nu o sa renunt pana la nastere. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Si eu care ma speriasem ca am luat prea multe pastile...ptr ce toate tratamentele astea lalic...offf?eu stiu ca am luat doar acid folic primele trei luni apoi elevit si acuma ferretab dar si asa mi se par multe... [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
si amoxicilina pt infectie urinara am luat.Cam multe da asa mi-au dat medicii, am avut o infectie urinara si pt asta am luat antibiotic, arefamul sincer nu stiu pt ce era mi l-a dat dr care mi-a facut morfofetala si nospa pt dureri de spate.[alcool][alcool] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
NOSPA mia recomandat si mie ptr orice durere dar eu am preferat sa indur decat sa mai iau si altele...insa acumaa ca vreau sau nu trebuie sa iau si nospa...oricum imi pare rau ptr tine...nu ai dus o sarcina asa usoara din cate vad...[q] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revenit de prin plimbari Despre Fe, cica si in semintele de susan este in cantitati mari. Mie dr mi-a spus ca acum e ok si ficatul. Mie hemogloibina mi-a iesit 11.3 dar Fe in undeva la mijlocul intervalului de normalitate si Ca tot asa... nu stiu ce sa spun.... in ce se traduce anemia din hemoglobina... dar eu numai lipsa de Fe nu am[:D]. in galbenusul de ou mai e Fe despre Elevit si alte vitamine: eu NU iau decat daca am analize proaste ( deocamdata nu am avut) ca mi se pare inutil sa-mi bombardez organismul cu substante de sinteza atat timp cat analizele imi spun ca el stie singur sa-si faca treaba. Evident ca e alegere personala.... sa mai spun ca nu iau niciun supliment( am luat aciud folic pana la 12 sapt atat... adica de la 9 sapt la 12) si mai si alaptez.... INCA[:D]. Bun, nu toata lumea e atat de norocoasa ca mine sa aiba un organism sanatos, dar, ca o parere... organismul e UNEORI si cum il inveti ( repet: uneori, ca alteori faci orice si tot nu-ti iese) Eu nici copilului nu i-am dat supliment de Ca si Fe si ma bucur la fiecare control ca am facut asa,.... mereu ii ies analizele foarte bune[:D]. La bebe 2 voi proceda identic. Cat despre ca dat copiilor Ca sa le iasa repede dintii[bang]... asta e o tampenie cat casa.... Al meu are de cateva luni toti dintii iesiti, caninii si 4 masele iesite( nici nu se potea mai mult pana acum) si tot mereu era putin ianinte decat alti copii de varsta lui.... Lena C, cu drag te punem pe pagina de gravi, dar nu putem pana nu schimbam capitolul, adica la pagina 20. Avem nevoie de datele tale: daca stii sexul copilului, DPN-ul si medicul tau ( am impresia ca le-ai scris deja... dar m-ar ajuta sa rescrii) No-spa, am luat cand am simtit ca nu mi-e ok( contractii dureroase) deci aproape deloc. Daca va doare burta sau ceva... eu nu as sta... as suna medicul, as lua no-spa... as incerca sa schimb activitatea( daca esti in repaos te misti si invers) ca nu e ok cu contractii...[pup]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]23+[/url] cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui madline82
FEtelor, mingea aia va ajuta sa va simtiti mai bine daca faceti exercitii cu ea pe sarcina, dar in trvaliu pariu ca nu o veti folosi deloc!!! Mai bine sa a fie sotul alaturi, asta chiar ajuta! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Asa e[:D][:D] atunci numai minge nu va trebuie si sot nici atat, eu cel putin la prima nastere urlam cat ma tinea gura si cand a intrat sotul meu l-am scos afara si i-am zis sa nu vina pana nu iese copilul[:D][:D] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata gagici mamici[pk][pk] totusi sa va spun buna dimineata, cafeluta am baut-o[cafea][gravired] am papat o tartina cu ceva (nu spun sa nu fac pofta) si in drum spre scarbici am ascultat muzica la maximum Andreea banica - sexi, super tare melodia mai alex cand duduie boxele[pk][pk][pk] oricum m-a binedispus. Sa aveti o zi minunata! [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! M-am uitat pe prima pagina si m-am vazut in capul listeiiiii!!!![help] Nu prea mai am liniste. Ma tot gandesc cum o sa fie, daca o sa ma descurc, aseara am mai tras o repriza de bocete... Desi, nu ma jeneaza nimic, nu mai dorm noaptea cum trebuie. Sunt trezita de la 5 si asa m-am trezit in ultimele zile. Iar ziua nu pot dormi (e defect din copilarie[:D]- a tinut mama sa-mi aduca aminte) Lalic, reusesti sa ma binedispui[pup]. Sa stii ca mingea trebuie sa o folosim si acum, in perioada asta, pana la travaliu, ca sa facem niste exercitii. Bine, pt mine, deja sunt acrobatii. Oricum , azi merg sa mi-o iau. Abia a stept sa o calaresc![:D] Va doresc o zi minunta! [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aadina
Buna Stie cineva nr de mobil a doctorului Vieriu de la Arcadia? Nu stiti poate fi deranjat la telefon? Am nevoie urgenta sa-l intreb ceva in legatura cu o ecografie, iar azi nu este la spital
Il poti deranja fara probleme, uite nr luui:0740-111-210 sau 0753-100-726 Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...