Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (9)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
buna dimi ! oana.irina d-na dr Huma este medic colaborator dar nu percepe "taxe" suplimentare ,nasterea cu ea costa cat scrie pe site ,la fel ca la medicii angajati .Multumesc pt incurajari!Sper sa stea bebelina cat mai mult acolo in burtica!Pt curs am optat pt ca mi se pare folositor si in afara de asta sotul ,la sfarsitul cursului ,obtine un certificat de puericultura cu ajutorul caruia poate obtine inca 10 zile de concediu de la servici ,in afara de alea 5 care le ofera statul [:D].Cursul dureaza 2 ore si costa 100 ron. [gravi]28+ cu [fetita] Ioana
Neata fetelor, ,ma bucur ca sunteti bine! Daca doriti sa faceti acel curs de puericultura si sa beneficiati de certificatul de zile libere pt tata, il uteti face si la Cuza Voda, acolo e gratuit, eu perosnal l-am facut acolo si am fost incantata,am aflat f multe lucruri noi si folositoare.Va dau nr de tel daca doriti sa va inscrieti!0744665875 Oiyoy, multumim de aprecieri, si noua ne vine azi colacelul, deci diseara la baita ne facem de cap, abia astept![baie] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy
Neatza fetele! Multumim de aprecieri. Dada fiica ta e super dragalasa in baita iar fetita Madlinei zici ca e luata din reviste. eu sunt treaza de la cinci cand am alaptat fata si s-a marait putin cu burtica...n-am reusit sa mai adorm familia oiyoy
Eu ii dau fetei Bonisan si ii merge f bine, are f putine crampe dimineata, dar reuseste sa adoarma la loc, sutn tare fericita ca s-a linistit, pt ca de la 5 nu imi mai dormea nici mie, treb sa fa eforturi colosale sa o adorm cart de cat si nu dura somnul decat cateva min.Acuma vad ca are un program al ei, vad ca s-a cumintit, sper sa o tina[disco] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NEATZA fetele ...cum va simtiti azi?eu sunt bucuroasa ptr ca tati ajunge vineri acasa[olala]!!! IULIA nu stiam ca exista aceste criterii de varsta gestationala...chiar imi amintesc ca cineva aici a mentionat iar eu am negat ff sigura pe mine si pe ceea ce spun[alcool]...iar tu nuti fa griji ai sa vezi ca DD va va ajuta si bebe o sa stea atata cat trebuie...bineinteles daca si tu ai grija de tine si nu faci efort sau altele!!![pup] OANA imi pare bine ca te=am cunoscut esti o scumpa...si apropo de dr mihalceanu...eu am auzit de multe ori pe dr.vieriu ca are nastere alaturi de dr mihalceanu...si cand m-a trimis la dansa ptr morfologie mi-a spus ca nu e nevoie sa ma intorc eu ptr ca va discuta cu ea a doua zi si ii va spune rezultatele...nu vreau sa afirm ceva cu certitudine ptr ca nu stiu dar mie asta mi-a venit in cap cand am vazut intrebarea ta!!!acuma daca imi amintesc bine pe 9 mergi la control nu?cel mai bine e sa o intrebi pe ea[pup]si o zi buna [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clauditza, eu iti spusesem la un moment dat cand iti faceai tu griji ca exista o "chichitza" acolo cu varsta gestationala , pt ca eu inainte de a semna contractul am discutat despre asta cu dr. Cacicovschi si de la ea stiam.Cel mai bine e la urmatorul control sa dicuti asta cu dr tau sa fii linistita.Maine o scot si eu in sfarsit pe Sofia mea afara ca pana acum nu m-am indurat[olala].Sper sa tina vremea cu noi. Mada f frumusica printesa ta , iar tu o mamica tinerica parca sunteti surori[:D] [fetita]Sofia Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camelia33
Clauditza, eu iti spusesem la un moment dat cand iti faceai tu griji ca exista o "chichitza" acolo cu varsta gestationala , pt ca eu inainte de a semna contractul am discutat despre asta cu dr. Cacicovschi si de la ea stiam.Cel mai bine e la urmatorul control sa dicuti asta cu dr tau sa fii linistita.Maine o scot si eu in sfarsit pe Sofia mea afara ca pana acum nu m-am indurat[olala].Sper sa tina vremea cu noi. Mada f frumusica printesa ta , iar tu o mamica tinerica parca sunteti surori[:D] [fetita]Sofia Maria
Multumim Camelia, eu am scos fetiat la 6 zile si am stat o ora jumatate, dac nu e avnt e bien sa o scoti, stiu ca la inceput eram tare panicata, sa nu pateasca ceva, sa nu raceasca, sa nu faca febra,etc, dar pe parcurs te obisnuiesti! Si eu am mentionat de 2500 gr in cap 8, asa stiam de la alta mamica, si se pare ca au modificat contractele...probabil vir sa fie sigrui ca nu sunt probleme. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camelia33
Clauditza, eu iti spusesem la un moment dat cand iti faceai tu griji ca exista o "chichitza" acolo cu varsta gestationala , pt ca eu inainte de a semna contractul am discutat despre asta cu dr. Cacicovschi si de la ea stiam.Cel mai bine e la urmatorul control sa dicuti asta cu dr tau sa fii linistita.Maine o scot si eu in sfarsit pe Sofia mea afara ca pana acum nu m-am indurat[olala].Sper sa tina vremea cu noi. Mada f frumusica printesa ta , iar tu o mamica tinerica parca sunteti surori[:D] [fetita]Sofia Maria
CAMELIA posibil ca mie sa numi fi spus nimic ptr ca nu este cazul...mia spus doar ca nu este nici o problema si nu mi-a specificat clauza asta din contract chiar mia spus pe la 32 de saptamani k de ce nu am semnat contractul...nha acuma nu mai stiu..eu de asta am spus ca nu cred dar ai dreptate pana la urma[:D] oricum noi am trecut de 35 si ne indreptam cu pasi mari spre mare intalnire[olala][pup] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Neatza fetelor! Iulia, dr Huma e angajat, sau colaborator? In legatura cu criteriile de asumare, stiam ca de la 34 de sapt, cu greutate de 2000 de gr, e gratuit, insa ce-o fi insemnand acea aprobare? Curaj si rabdare! O sa vezi ca bebe o sa stea atat cat e nevoie in burtica.[pup] La curs Lamaze am fost si noi ieri. Pe Claudita am cunoscut-o acolo.[:)] Dar de curs pt prim ajutor si ingrijire nou nascut nu stiam. Oricum orice vizita la Arcadia iti va face bine. Laura, dr Lazar Tudor e angajat acolo? Cum de te-a operat el? La recomandarea doctoritei, sau...? Ma gandesc ca daca mai pleaca Mihalceanu pe undeva, sau daca nu o sa poate veni la nastere, sa stiu din timp cui ma plaseaza. [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
dr. lazar e colaborator la arcadia. 4.850 lei cezariana cu el, la fel ca si cu mihalceanu. este colegul ei, telefonul ei e la el cand ea pleaca pe undeva, e mana ei dreapta, ca sa zic asa. mie mi-e placut teribil de mult, mi-a dat incredere, mi-a explicat toate cele, chiar e super fain. si e primul doctor ginecolog care ma vede (barbat, ma refer), nu am avut nici o jena ... nu stiu, e super ok. Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Laura&year=2011&month=7&day=9&babycount=1"]prichindel[/url] [baietel] [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-A MAI MODIFICAT CEVA LA ARCADIA ! REZERVELE STANDARD SUNT DE ACUM CU 2 PATURI !daca doriti sa mai stati suplimentar locul intr-o astfel de rezerva este de 380 ron pe zi .daca doriti sa stati intr-o rezerva cu un singura pat se plateste ceva suplimentar.de exemplu eu am optat pt nasterea naturala in spiritul lamaze si pt o rezerva cu un singur pat si trebuie sa platesc 2499 ron+2x90 ron diferenta pt rezerva cu un pat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
S-A MAI MODIFICAT CEVA LA ARCADIA ! REZERVELE STANDARD SUNT DE ACUM CU 2 PATURI !daca doriti sa mai stati suplimentar locul intr-o astfel de rezerva este de 380 ron pe zi .daca doriti sa stati intr-o rezerva cu un singura pat se plateste ceva suplimentar.de exemplu eu am optat pt nasterea naturala in spiritul lamaze si pt o rezerva cu un singur pat si trebuie sa platesc 2499 ron+2x90 ron diferenta pt rezerva cu un pat!
IULIA tu ai semnat acuma de curand contractul nu?ptr ca mie acum o luna nu mi sa mentiont asa ceva si sper k sunt parolisti...eu una am platit toata suma odata fara avansuri tocmai de asta sa nu inceapa cu preturi mai mari si altele...oricum multumesc ptr informatie!!! [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...