Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (9)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
Clauditza nu te mai mira ca este liniste ,eu as zice sa te bucuri de ea la maxim !!!! Fi atenta ,LALIC a dat si examene ,a si condus (mie mi-a interzis dr sa mai conduc si-s moarta fara masina) si mai are si gradina personala de unde mananca zmeura !!![pofta].Ea nu stie ca in perioada asta mie imi e o pofta grozava de zmeura [pofta].Mi-a cumparat sotul de la piata si o mancam pe nerasuflate[pofta]
LAURA acum 5 6 zile poate nu mai stiu exact,am inceput sa elimin dopul gelatinos iar dr mi-a spus ca mi sa scurtat colul si sa deschis...la controlul initial nu stiu exact cum sa exprimat dar mia spus ca nu mai e mult si k nu mai ajungem pana la termen...iar eu ma mir ca e asa liniste si pace...din ce am citit si ce mi-a spus dr ar trebui sa inceapa durerile...insomnia si multe altele!!! IAR cu poftele nu am avut pe tot timpul sarcinii cate am acuma de ce oare? [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
Clauditza nu te mai mira ca este liniste ,eu as zice sa te bucuri de ea la maxim !!!! Fi atenta ,LALIC a dat si examene ,a si condus (mie mi-a interzis dr sa mai conduc si-s moarta fara masina) si mai are si gradina personala de unde mananca zmeura !!![pofta].Ea nu stie ca in perioada asta mie imi e o pofta grozava de zmeura [pofta].Mi-a cumparat sotul de la piata si o mancam pe nerasuflate[pofta]
LAURA acum 5 6 zile poate nu mai stiu exact,am inceput sa elimin dopul gelatinos iar dr mi-a spus ca mi sa scurtat colul si sa deschis...la controlul initial nu stiu exact cum sa exprimat dar mia spus ca nu mai e mult si k nu mai ajungem pana la termen...iar eu ma mir ca e asa liniste si pace...din ce am citit si ce mi-a spus dr ar trebui sa inceapa durerile...insomnia si multe altele!!! IAR cu poftele nu am avut pe tot timpul sarcinii cate am acuma de ce oare? [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
scuze IULIA VROIAM SA SCRIU [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudito, sa stii ca nu mai ajung azi la Decathlon, sunt atat de obosita..![:D] A plecat mama, e asa liniste [:D] si racoare si curat in casa, nu-mi mai vine sa ies nicaieri. Maine oricum ies la Praktiker si trec si pe acolo. Imi ia iubi balansoar.[8D] Abia astept! Lalic, eu nu am cont de facebook, dar am urmat linkul si ti-am vazut poza de profil. Esti o femeie foarte frumoasa si ai un cavaler frumusel foc. Deja cred ca ofteaza fetele dupa el. Iulia, e nasol cand trebuie sa renunti la condus dupa ce devii dependent de asta. Pe mine ma intreaba lumea: ”Vai, dar mai poti conduce?” Si eu raspund atat de sincer ca doar asta mai pot face.[:D] [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
E daca nu mai am pofte..........am zis ca nu mai poftiti scuze promit sa nu mai zic nimic de mancare[bibe] Ma duc sa fac un vals cu mopu[:D][:D][curat]si sa pun [rufe] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
LALIC tu ma pui la ingrasat...tot tu ai spus si de dulceata de cirese amare nu?azi cumnatul meu de aproape 40 de ani de aproape 2metri inaltime era cocotat intrun cires amar cu pungulita ca sami faca mie pofta!!![:D][:D]ff comic era ca treceau copii pe langa copac si radeau de el iar el era tot rusinat si nervos dar nu putea sa spuna nimica.. APROPO FETELE MI-A AJUNS COLACELUL PTR BEBE DE LA BUC AZI...MAINE MA DUC SAL RIDIC,,,ABIA ASTEPT!!![pup] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
iulia_iulia toate suntem super womanca facem bebei frumosi si sanatosi, ca avem pe umeri atatea griji.......copil, sot, casa, servicisa dea Dumnezeu sa scapam cu bine toate
Dati-mi voie sa va dedic tuturor o melodie. On topic: http://www.youtube.com/watch?v=ctmS5XX67Ek [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Claudito, sa stii ca nu mai ajung azi la Decathlon, sunt atat de obosita..![:D] A plecat mama, e asa liniste [:D] si racoare si curat in casa, nu-mi mai vine sa ies nicaieri. Maine oricum ies la Praktiker si trec si pe acolo. Imi ia iubi balansoar.[8D] Abia astept! Lalic, eu nu am cont de facebook, dar am urmat linkul si ti-am vazut poza de profil. Esti o femeie foarte frumoasa si ai un cavaler frumusel foc. Deja cred ca ofteaza fetele dupa el. Iulia, e nasol cand trebuie sa renunti la condus dupa ce devii dependent de asta. Pe mine ma intreaba lumea: ”Vai, dar mai poti conduce?” Si eu raspund atat de sincer ca doar asta mai pot face.[:D] [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
OANA ia si te odihneste lasa k ai timp sa treci si pe acolo...daca nu ajungi tu maine poate trec eu sambata ca maine seara ajunge si tati acasa[olala][olala]si o sa ne ducem impreuna ca si el e cu sculele de pescuit[bang]asa ca o sa fie in largul lui..!![pup] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de primirea calduroasa! Si eu ma gandeam sa fac toate cele trei analize • screening neonatal • screening audiometric • ecografia de sold Bine ca am aflat de screeningul audiometric, o sa il fac dupa 3 luni. Nu stiu de screeningul neonatal, mi se pare util... probabil o sa il fac. Mai am o intrebare, voi aveti probleme cu fierul? mie mi-a iesit cam mica hemoglobina ultima data. Eu nu stiu de unde sa il mai iau (carne de vita, caise uscate, cirese) mai stiti ceva rapid si eficient? PS: Vreau si eu la burtici pe prima pagina :) __ Lena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Multumesc de primirea calduroasa! Si eu ma gandeam sa fac toate cele trei analize • screening neonatal • screening audiometric • ecografia de sold Bine ca am aflat de screeningul audiometric, o sa il fac dupa 3 luni. Nu stiu de screeningul neonatal, mi se pare util... probabil o sa il fac. Mai am o intrebare, voi aveti probleme cu fierul? mie mi-a iesit cam mica hemoglobina ultima data. Eu nu stiu de unde sa il mai iau (carne de vita, caise uscate, cirese) mai stiti ceva rapid si eficient? PS: Vreau si eu la burtici pe prima pagina :) __ Lena
LENA in legatura cu fierul si eu am probleme...mie miau gasit o anemie destul de urata...miau recomandat FERRETAB...una dimineata si una seara...problema e k de la ele te constipi...insa eu dimineata luam o gura de cafea ca sa pot merge la baie[8D]si pot sa spun k ultimaa oara analizele erau mai bune!!!dar oricum te sfatuiesc sa intrebi dr personal...apropo la ce dr mergi? [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
FETELE nu am auzit pe niciuna de ELEVIT...eu le iau de la 3luni de sarcina dar am auzit pro si contra vitaminelor prenatale...a mai luat sau mai ia cineva?
Eu iau Elevit tot cam de pe la 3 luni. La un moment dat, le injumatateam, adica luam numai o jum/zi. Cand i-am spus la dr, mi-a recomandat ferm sa le iau ca si pana atunci. Am mai luat Mg.- Magnerot, vreo 2 luni, perioada in care am scapat si de starile depresive. [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...