Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (9)


Recommended Posts

Da, doctorul mi-a dat sa iau Tardyferon 1 pastila pe zi, dar ma gandeam ca sa mai ajut si cu fierul din alimente. Clauditza, eu merg la Bogdan Scurtu, dar nu sunt sigura ca o sa nasc cu el, pentru ca este medic colaborator. Sa vedem care e disponibilitatea lui si comisionul pentru nastere. Legat de Vitamine eu iau Femibion. Si mie mi-a zis doctorul sa le iau. PS: Am uitat sa mentionez ca vreau sa nasc natural fara anestezie :). BTW, uitati aici un filmulet super interesant. Eu cu sotul l-am gasit foarte informativ. Este un curs de Lamaze -> h t t p : //i s o h u n t . c o m /torrent_details/24167827/laugh+and+Learn+about+Childbirth?tab=summary -> scoateti voi spatiile. __ Lena - [gravi] 27+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello gagici oana.irina super melodia[:)] [8D][bum][bum] Elevit iau din prima luna de sarcina cate una pe zi si nu am sarit cred nici o zi. Nospa iar cateva luni bune am luat, acum doar cand ma doare spatele mai iau, arefam am luat 1 luna de zile nush pt ce era asta si cervugid ovule 1 luna.La elevit ca nu o sa renunt pana la nastere. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci [:I] oana.irina[:I] pt complim. pe clauditza o am deja la prieteni si inca cineva de aici cred.Apropos de e ala decathlon?ca nu am gasit pe net...e magazin cumva? [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da e un magazin cu tot felul de articole pentru sport. De la mingi de tot felul, pana la echipamente de calarie, harnasament, de toate. Noi vrem sa ne luam niste mingi din alea mari, elastice, care se folosesc in salile de fitness, aerobic, pentru pregatirea travaliului. O sa caut modelul pe net si iti arat de care. [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Hello gagici oana.irina super melodia[:)] [8D][bum][bum] Elevit iau din prima luna de sarcina cate una pe zi si nu am sarit cred nici o zi. Nospa iar cateva luni bune am luat, acum doar cand ma doare spatele mai iau, arefam am luat 1 luna de zile nush pt ce era asta si cervugid ovule 1 luna.La elevit ca nu o sa renunt pana la nastere. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Si eu care ma speriasem ca am luat prea multe pastile...ptr ce toate tratamentele astea lalic...offf?eu stiu ca am luat doar acid folic primele trei luni apoi elevit si acuma ferretab dar si asa mi se par multe... [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Da, da e un magazin cu tot felul de articole pentru sport. De la mingi de tot felul, pana la echipamente de calarie, harnasament, de toate. Noi vrem sa ne luam niste mingi din alea mari, elastice, care se folosesc in salile de fitness, aerobic, pentru pregatirea travaliului. O sa caut modelul pe net si iti arat de care. [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
OANA eu mam uitat chiar pe situl magazinului de aici din iasi si nu am gasito...[:(!] [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm... nu vreau sa fac nicio raclama mascata. Cred ca a generat o protectie automata cand am pus linkul. http://www.reclama mascata//avertizare/ sarcina/fitness-pentru-gravide/un-travaliu-fara-chinuri-cu-gimnastica.html Vezi ca inaintea cuvantului ”sarcina”, am pus un spatiu. O sa il scoti tu, daca vrei sa vezi mingea aia. [gravi] 35+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
Citat:
citat din mesajul lui lalic
Hello gagici oana.irina super melodia[:)] [8D][bum][bum] Elevit iau din prima luna de sarcina cate una pe zi si nu am sarit cred nici o zi. Nospa iar cateva luni bune am luat, acum doar cand ma doare spatele mai iau, arefam am luat 1 luna de zile nush pt ce era asta si cervugid ovule 1 luna.La elevit ca nu o sa renunt pana la nastere. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Si eu care ma speriasem ca am luat prea multe pastile...ptr ce toate tratamentele astea lalic...offf?eu stiu ca am luat doar acid folic primele trei luni apoi elevit si acuma ferretab dar si asa mi se par multe... [gravi]cu[baietel]DENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU
si amoxicilina pt infectie urinara am luat.Cam multe da asa mi-au dat medicii, am avut o infectie urinara si pt asta am luat antibiotic, arefamul sincer nu stiu pt ce era mi l-a dat dr care mi-a facut morfofetala si nospa pt dureri de spate.[alcool][alcool] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...