Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Totusi si femeile inseala!


Recommended Posts

Probabil sint si barbati care ar suferi enorm daca ar afla ca sotia ii inseala. Ceea ce cred eu este ca nici un barbat nu s-ar gindi la o conciliere cu sotia adulterina in ideea de a-si pastra si continua casnicia.Ci la minut,ar matura tribunalul cu dinsa!Chestiune de orgoliu???(nu neg existenta exceptiilor care,de fapt,intaresc regula) Cit despre sotiile care ramin in casnicie cu un sot adulterin-si eu sint una,ce-i drept-nu le iau apararea asa cum nu ma gindesc ca suporta linistite pentru ca pot insela la rindul lor,hai sa fim seriosi si treaba asta cu inselatul nu-i de colea!,e vorba de fapt de altceva zic eu,orientindu-ma dupa mine.Mult mai complex.E adevarat ca nu toate sintem la fel-le admir pe cele puternice,hotarite,care iau decizii potrivite chiar daca radicale fara sa stea prea mult pe ginduri,probabil asta tine si de modul in care au fost crescute!-,insa pentru multe dintre noi cutremurul este atit de mare incit se poate intimpla sa dureze de la luni la ani buni pina parasesti casnicia ori iei taurul de coarne,uiti tot si construiesti in continuare.Daca nu paraseste el totul,pina sa-ti revii tu,ca cel mai des asa am vazut ca se intimpla.Rabdarea nu-i chiar atu-ul barbatilor!Si nici intelegerea! Si ca sa ma intorc la intrebarea principala-De ce inseala femeile? 1.nu cred ca din razbunare dar cred ca 2.din lipsa de afectiune,apreciere,comunicare=iubire. Incognito <<Intr-o inima plina exista loc pentru toate,intr-o inima goala nu e loc pentru nimic.>> ANTONIO PORCHIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Rufus,nimeni nu incearca sa reduca barbatii la o specie primara.Femeile isi exprima mult mai usor trairile,in timp ce domnii sunt mai interiorizati, in general.Nu sunt o feminista,dovada sta si faptul ca am propus subiectul asta,numai ca pe forum sunt f.putini barbati si doream sa stiu si parerea voastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by wonderful
Cand am citit mesajele de la sub. care trata ce simt femeile inselate as fi vrut sa stiu daca si barb.inselati se simt atat de devastati,indurerati si pierduti sau gasesc in ei puterea de a-si vindeca ranile mai usor,sa zicem.
Da...a trecut 1 an si jumatate si tot mai am accese de panica si zile/saptamini cind ma gindesc numai la idiotenii sinistre (perioade din ce in ce mai distantate e adevarat dar relativ violente ca intensitate). Si mai am atacuri de panica declansate de te miri ce....lucruri care m-au marcat in acea perioada si care nu mai pot sa le disociez...deocamdata. In afara de asta e OK....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau Vandal pt tine.Mai sunt si femei egoiste si fara suflet ca doar nu este exclus. E mai rau atunci cand o femeie fuge cu un alta barbat si isi lasa copii de dragul amorului.Nu pot sa le suport deloc.Mie una mi-ar fi rusine sa ma privesc in oglinda,sincer. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...