Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Totusi si femeile inseala!


Recommended Posts

N-as vrea sa simt vreodata pe pielea mea cum e sa fii inselat. Nu stiu cum si ce as simti. M-am gandit de nenumarate ori cum as reactiona. Efectiv nu stiu. Sper macar sa fie atat de destept incat sa nu aflu niciodata daca e sa o faca. Femeile insala la fel ca si barbatii. Doar cu cine sa o faca barbatii? [:D] nu cu femei? Ispite sunt la tot pasul. Daca inainte de a face "pasul" ne-am gandi cum ar fi daca ne-ar face-o noua consoarta cred ca % celor care insala s-ar reduce cel putin la jumatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by april
N-as vrea sa simt vreodata pe pielea mea cum e sa fii inselat. Nu stiu cum si ce as simti. M-am gandit de nenumarate ori cum as reactiona. Efectiv nu stiu. Sper macar sa fie atat de destept incat sa nu aflu niciodata daca e sa o faca. Femeile insala la fel ca si barbatii. Doar cu cine sa o faca barbatii? [:D] nu cu femei? Ispite sunt la tot pasul. Daca inainte de a face "pasul" ne-am gandi cum ar fi daca ne-ar face-o noua consoarta cred ca % celor care insala s-ar reduce cel putin la jumatate.
Sunt multe/multi cand inseala nu se gandesc la persoana si sufletul celui pe care il/o inseala.Eu cred ca de multe ori mai este vorba si de egoism.Daca s-ar pune toata lumea in pielea celui inselat cu siguranta nu le-ar placea de simt dar vezi tu ca nimeni nu incearca ca sa nu aiba remuscari. Este vorba si de respectul,in primul rand fata de tine.Daca inseli,te inseli si pe tine. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am abtinut sa scriu la subiect.... dar in urma schimbului de replici de mai sus .. am cedat. Recunosc una din situatiile din postarea lui Miramar ... si anume ultima... [alcool] ... Nu e usor sa fii in nici o parte a baricadei in acea situatie. Nu e usor sa treci de la statutul de femeie maritata bine-merci la cel de adulterina, sau la cel de sotie fericita la cel de sotie inselata... Insa pragul nu se trece intotdeauna constient sau cu vointa (premeditat). Asa cum spunea si Elise exista momente in care lucrurile scapa de sub control, in care vointa sau a face ce "trebuie" ... ramine undeva in urma... chiar daca la mijloc e un sot dragut, amabil, care te iubeste sau care-ti face toate poftele. E o forta mai presus de noi .... e ceva ... care te ameteste... e ceva-ul acela pe care-l stie oricine... atunci cind te ia valul... ca vrei sau nu vrei... ca nu te intreaba... [bang] Si te trezesti.... depinde cind.... dupa ce ai facut mrele pas... sau inainte din cauza remuscarilor... daca te trezesti ... sau daca nu ... intrii direct in procesul de divort inconstient... nebuneste ... Si apar telenovelele... cu "nebune" sau "nebuni" care pleaca si lasa, casa, masa, masina,... si pleaca dupa un el sau o ea... Dar ce sau de ce ... pentru ca s-au indrgostit... numai cu inima, cu sufletul... fara constiinta, fara gindire, fara analize .... Cu percepe el... cel rmas in urma, sau ea ... de ce tocmai mie, de ce asa, cu ce am gresit ... ... as mai scrie ... revin... "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reiki, "inselatul" asta are multe fete, nu implica in mod necesar si suficient faptul ca te-ai culcat cu altcineva in afara de sotz/sotzie la un moment dat. Eu ma refeream strict la o situatie anume: aia in care chiar pici in cap dupa vreun X, cazul cel mai improbabil, oamenii fiind fiintze rationale, de felul lor. Asta e situatia in care apar "conflicte interne", si nu neaparat pentru ca iti faci familia sa sufere. Poate familia nici nu afla vreodata. Daca vrei sa dezbatem ce e cu conflictele alea, de ce nu te simti confortabil cu ideea sa iti privesti in ochi sotul cel dragutz la cafea dimineata si sa-i spui "sa vezi draga ce mi s-a intimplat, am descoperit ca m-am indragostit de prietenul tau" - putem discuta si de asta. In rest, poti foarte bine sa inseli si fara sa ai probleme cu corazonul. Sa fii cu inima impacata pentru ca vrei sa te simti femeie fatala sau barbat macho, dar deja discutam de o tipologie umana pe care n-o prea inteleg. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, Daca inteleg eu bine a insela in conceptia ta incepe in momentul in care te implici sufleteste intr-o relatie alta decat cea pe care o ai cu partenerul de viata. Cu sau fara sex. Un eveniment in care controlul nu este nici la tine nici la el/ea, este in alta parte, cred ca trebuie sa-l accepti in viata. Cred ca ai multe pe pierdut daca te loveste si nu-l traiesti. De ce crezi ca ai parte de astfel de momente pe care nu le poti controla doar respinge? Poate gresesc dar asa-mi spune mie instinctul [:D] "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg un lucru reiki, cum poti sa dai curs fiecarui imbolt fara sa te gandesti ce urmari poate sa aiba? Ceea ce spui tu e valabil pentru o persoana libera, fara obligatii. Dupa tine, tot ce "pica" se si "mananca", nu? Cum ramane cu sentimentele fata de celalalt? Cand apare ceva nou, gata, la gunoi cu cel dinainte. Mi se pare egoism. Cum ar fi sa gandeasca asa sotia ta? Ai fi de acord? Nu prea cred.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, pentru mine inselatul e mai degraba cel descris in prima parte a postarii lui miramar (cel ocazional). Cand te indragostesti de altcineva e altceva. Inselatul in cazul de fata vine din minciunile inerente continuarii unei astfel de relatie in paralel cu casnicia. Si nu, nu cred ca putem generaliza ca sotii/sotiile inselate ar purta vreo parte de vina. Cei care inseala n-o fac din cauza sotiei/sotului - desi asta e scuza de baza - ci pentru implinirea eului propriu. [gravi] 22s + [fetita] Sophia 90%
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
Am constiinta curata si o minte deschisa. Poate de asta am si adus dicutia aici. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita [/quote] Ei, ai tu mai multe deschise, nu numai mintea [:D]
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
quote:
Originally posted by reiki
Am constiinta curata si o minte deschisa. Poate de asta am si adus dicutia aici. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Ei, ai tu mai multe deschise, nu numai mintea [:D]
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
[/quote] Lumineaza-ne si pe noi cum ai ajuns la concluzia asta. [:D] Da cu argumente ... ca daca nu ...[box] "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
quote:
Originally posted by MissParker
quote:
Originally posted by reiki
Am constiinta curata si o minte deschisa. Poate de asta am si adus dicutia aici. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Ei, ai tu mai multe deschise, nu numai mintea [:D]
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Lumineaza-ne si pe noi cum ai ajuns la concluzia asta. [:D] Da cu argumente ... ca daca nu ...[box] "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita [/quote] [:-)))][:-)))] Culmea, si eu am ajuns la aceeasi concluzie, si argumente n-am! Da ce, cand te indragostesti asa aiurea, iti trebuie argumente? Acum de ce ar trebui? Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...