Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (26)


Recommended Posts

Oh, catutza, n-am inca nici usi macar, ca am demolat "pana la os", am scos instalatia electrica veche, ma rog, tot - tot. poate pun poze sa va faceti o idee. sper sa termin pana incepe gradinita, totusi. Noki, vacanta placuta! spor la organizat organizatoricele [pk] _______________________________________ !!! ce poti spune pe forum fara sa fii avertizat: "Atentie, caine rau! sau Atentie, catea rea!" - capcaunul ref. la avatarul userului accept (deci ne putem lega linistiti de avataruri, nu pare a fi o problema) "Nush cum dreq nu vi se pare penibil sa propovaduiti atat iubirea si intelegerea fata de copil in timp ce fluturati leuca si practicati datul la gioale. Parca sunteti niste hipiote imbracate in Rambo! " (androix) (deci jignirile adresate mai multor persoane sunt acceptabile, numai cand sunt adresate unuia singur sunt de cartonas) !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Catutza si Corap - super, o sa ne vedem!! [flo] (Anda, faci lista? [:D]) Corap, esti tare cu semnatura [:)] Sa pui poze cu apartamentul. Roxi, chiar asa, pozeeee! [pup] Noki, ce fain! Sa va fie de bine primul concediu al verii. Bic, eu tin pumnii sa iasa faza cu casa. Si apoi venim sa va vizitam [:)] Lavi, esti figura cu mutatul... pe aceeasi strada, in acelasi bloc [:)] Nu ati putea cumpara apartamentul de langa voi, si sa le uniti pe cele doua? Sau atunci va iasa prea multe camere... Cu atasatul de locuri/lucruri, cred ca eu va iau pe toate. Daca dupa 16 ani de State mie tot mi se pare ca Hategul e "acasa"... [:-@] Taaaare greu ma desprind. Maria-Alexia, ti-a aparut floricica la avatar. Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi plac avatarurile astea ale voastre. Unu' mai gigea ca celalalt.[pup] Fetelor, am descoperit America.Trebe sa va povestesc: stiti ca merg de marti la dansuri (bufnita included, dar ea face la grupa separata de plozi). Ei bine, azi am facut si prima sedinta de zumba. Moooooama, m-am indragostit. e o combinatie senzationala de muzica latino cu aerobic. Nu stai o secunda in alea 60 de minute cat tine cursul. E de vis. Asta in conditiile in care io greeeeu si cu muuuulta sila ma urnesc sa fac miscare organizata gen aerobis sau fitness. Adica nu-mi plac alea.[:D]Asta, in schimb, e altceva. Ceva taaare mumos.[olala][olala]Sarah a facut si ea cot-la-cot cu adultele. nu-mi venea sa cred ce rezistenta are. [:D] Maria, poza noua. Citat nou. Sau nu?[;)] Maine avem pool-party la colega de gradi a bufnitei. aceeasi la care am fost si vara trecuta. Nu pot sa cred ca a trecut un an.[ups] Poze cu noi [colegi][url="https://picasaweb.google.com/noki.lara3"]1[/url] si [url="http://picasaweb.google.com/andra.ghibutiu"] 2 [/url]
There are no shortcuts to happiness!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noki, iris e fan zumba... a prins vreo 2 demonstratii pana acum, eu obosisem pe margine, ea n-avea nicio treaba. era intre 2 namile, si sa vezi tupeu pe ea, ce i+a pus sa pastreze distanta ca ea n+are loc... teoretic la mijlocul lui aug sunt si eu aici, dar nu stiu daca cu sau fara copii... vacanta asta ii tin la mama. sa le iasa "buniceala" din cap. ah, si sunt sadica, dar asa savurez momentele in care spun ca ei vor acasa la ei, acolo e cel mai bine...[alcool] Cristina [url="http://www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm"]Concursuri in desfasurare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca a mers! mi-era frica sa nu mi-o ia cineva inainte cu bebelusii [:D] Lavi, am avut zilele astea asa, un presentiment, ca tu o sa ramai gravi pina la sf. lunii septembrie. Anul asta sint in cel cu premonititii; cind fata vecinului meu a ramas gravi, de abia aflase ca o sa aiba gemeni, i-am spus ca vor fi baieti precis. ea nu si nu' ca in familia lui barba-su' se nasc numai fete, si acum o saptamina a nascut doi baieti frumusei. [:)] Daca te nimeresc si pe tine cu prezicerea, imi deschid o tarla " la Ina ghicitoarea-de- sex" .[:D] Madaule scump si drag, primeste si de la mine toate gandurile frumoase si urarile de bine cu ocazia zilei de nastere[flo][pup] Referitor cu statul pe buda, impartasesc in totalitate ce-a spus Anda, eu la hoteluri imi iau sticloiul cu spirt dupa mine, curat cu clor, cu alea-alea, si pun si hartie igienica [alcool]. nu stau nici macar acasa la ai mei pe buda, ce sa mai spun de prieteni, never-ever. musafirii au toateta speciala care este frecata din greu dupa ce pleaca ( chiar daca nu a fost folosita, dar macar asa, pentru linistea sufleteasca). sint freak? Si ca sa vedeti ca nu sint chiar in partea extrema, am lasat-o pe Rachie in tabara de-o saptamina, cu plecare la ora 9 si luat la ora 4, in incinta salii unde face baletul, a fost super-incintata, la fel si eu, au invatat despre insecte, au avut ore de balet, jazz, hip-hop, au avut ore de bricolit la greu ( pasiunea ei) deci intr-un cuvint, succes final si anul viitor va merge la mai multe campuri de genul acestuia, din incinta scolii de balet ( cladirea este noua, toaletele sint super curate, acolo merg fete pe care le cunosc oarecum, deci sint linistita ca o las pe maini bune si conditiile sint excelente). In legatura cu activitatile, Rachie a inceput orele de franceza, pian, inot, si in toamna schimbam inotul cu baletul ( acum au luat vacanta). Bobby va merge la inot, muzica si arte martiale, ca trebuie si el bagat in seama, mi-ar fi placut si patinaj dar nu mai am cum. Problema este ca o sa fiu numai pe drumuri cu activitatile astea, nu prea stiu cum ma voi descurca cu amindoi in toaate partile, norocul meu ca sint relativ aproape de casa, daca vreo sala este mai departe de 10 minute nu ma incurc ( profa de franceza este mai departe), temerea cea mare este ca nu o sa avem cind sa facem lectii, ea incepe clasa intai in toamna, si avem de exersat zilnic la pian, lectiile de la scoala, lectii la franceza, cam nasol, zici ca ma antrenez pentru un maraton. eu nu stiu cum se descurca mamicile de pe aici, in fiecare zi merg cu plozii la activitati, eu m-am limitat doar la 3 ca sa nu-i aglomerez si sa-i las sa respire linistiti citeva zile pe saptamina. sint in mare graba, am descarcat o parte din poze, sper pina luni sa le pun in cont comun. Va pupicesc[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

he-he, Ina, pai asta mi-am dat si eu seama, ca s-a terminat vacanta, cu mers numai pe jos sau cu bicileta. Daca vreau activitati si activitati de buna calitate trebuie sa ma sui si in masina. Chiar ma gindeam azi ca daca ne mutam, va trebui sa-mi mut si activitatile. Ca, vorbind de zumba, la zumba ma duc de doi ani aproape de casa cu bicicleta, la dentist tot cu bicicleta sau pe jos, la balet cu fii-mea am ales sa mergem la o scoala downtown tot ca sa putem merge cu bicicleta sau mergem inainte sa incep su serviciul cu autobuzul, la cumparaturi pe jos sau cu bicicleta. Acum daca vreau la activitati trebuie sa iau masina, ca trebuie sa o iau repede pe fii-mea de pe unde e, sa fug la activitati. Am inscris-o la un curs de teatru, pt, ca am vrut sa-l aleg pe cel mai bun, conducem .... si tot asa... Daca ma mut ma gindesc ca fie va trebuie sa-mi mut toate activigatile in zona aia sau sa merg cu masin sau sa biciclez un pic mai departe. Dar bicicleala e mun pic mai greu sa nu-mi place f. mult atasul de bici. Ina 3 activitati mi se pare foarte mult! Eu nu am energie pt. asa ceva. Si cred ca nici fii-mea. O sa mai vedem. Repet, daca nu ar trebui sa fiu in masina in fiecare zi, as face activitati in fiecare zi. Voi reconsidera. :-) meems sa venii, da' sa stii in caz ca nu stiai, ca erati bineveniti si pina acum! [olala] Noki super misto programul cu copiii in paralel! Te invidiez! Smaranda Ioana, 3.11.2005
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330"]Povestea nasterii [/url]
Info utile despre cresterea copiilor
[url="http://www.askdrsears.com/"]Dr. Sears [/url]
[url="http://www.positivediscipline.com/"]Disciplina afirmativa [/url]
Breathe, count to ten, think happy thoughts, and count your blessings.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bic, merci [pup] succes cu mutarea si fii linistita ca se vor aseza toate![flo] cand mai pui ceva poze cu sma? meemsy am pus poze cu piticii in contul comun. tu ma intrebai de peripetii? matei a cazut in cap pe gresie(era in picioare in pat), l-a gasit mihai intins pe jos fara sa se miste. ne-am speriat rau. l-am urmarit 24 de ore, si-a invinetit tot ochiul. si anul trecut si-a spart capul cand am fost la mare [alcool]. ce mai face ri? cata [pup] am pus poze in contul comun.Concediu placut! unde stati in olimp? ina si eu sunt la fel cu asezatul pe wc, no way.ce urme de pipi, sunt atatia mii de carcalaci si boli cu transmisie colac wc ca nu ma apara nicio patura de hartie.si eu sunt freak [:-@] Apoi nu pot decat sa te admir la cate faci tu cu copilasii tai. trei activitati de fiecare wow wow! noki have fun! si unde spuneai ca pleci tu singurica? [8D] Roxana mami de Alexia si Matei. - Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bic, stii ca am mai avut noi tentative de venit incolo catre voi, nicicare concretizate pana acum... Cu siguranta ne vedem daca ajungem in zona, fie ca va mutati fie ca nu. Ce-mi place de tine cu bicicleta ta cu tot [:)] Stiu ca si ultima data cand ne-am intalnit acolo la cafenea, tu cu Sma tot cu bicicleta ati venit. Roxi, am vazut pozele si ochiul vanat al lui Matei!! Bietul de el [:(] M-am gandit ca, cazatura lui trebuie sa fi fost peripetia. Apoi am citit ce ai scris aici. Bine ca e bine, imi imaginez ce v-ati speriat! Alexia are un zambet fermecator! [olala] Da' chiar, Noki, tu unde pleci in vacanta aia fara bufnita? [8D] Cristinamh, Irisuca ta are dansul in sange! Ina, bravo tie pentru activitatile copiilor! Si eu te admir ca faci fata la 3 la fiecare. Noi acum am intrerupt activitatile, cu vacanta Riannei in Arizona, si apoi plecatul in RO. Dar sper sa le preluam in toamna, depinde cum va fi programul la scoala. Ne apucam si noi de pian, si apoi inca un sport (inot sau patinaj) pe langa tennis bineinteles, de care nu scapa [alcool] Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...