Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cristina_boc
Buna dimineata, haideti la o [cafea] proaspat facuta. Vreme frumoasa, asa ca ne pregatim sa iesim. O zi frumoasa tuturor! Cristina [mamica] , Andrei Cristian [copil], 7 dec 2009 [url="https://picasaweb.google.com/lh/myphotos"]POZE[/url]
Savurat, multumim [pup] la noi gata vremea frumoasa, acum in casa ca ne topim [8D] Multumesc pt parerile despre triciclete, ma tot uit si nu ma convinge nici una [alcool] cred ca de la caldura tanti mama lu' Remus Andrei[roker](8 nov '09) [gica] si-a facut treaba, [gravired]16+cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, Si noi tot prin casa stam. Am facut o supica de rosii pentru copil si orez cu legume pentru toti. Va servim cu inghetata proaspata de piersici (eu nu mai cumpar.Fac in casa.Acum am facut din piersici,iaurt gras si putin siro de visine.Bagat la congelator si apoi [pofta]). [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci,Laviniablaga si strumphy! [majoreta] [majoreta]haide Smara cu fetita,dar la termen![majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! Da ce cald e afara...m-am intors la 11 si abia mai puteam respira. Oare vin calduri de alea insuportabile??? Da unde v-ati ascuns toate? Sau ati fugit in weekend deja? Tina eu zic sa spui reteta exacta...ca sa stiu cum se face...ca nu se stie cand ma paleste pofta... Mami fericita de [url="https://picasaweb.google.com/strumfy.12?authkey=Gv1sRgCMi9yMf-6JfsLw"]strumfita[/url] si proaspat graviduta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphy inghetata e de fapt iaurtul lui Geo cu fructe.Am curatat si pasat vreo 6 piersici,am pus peste ele 500 gr de iaurt si 2 linguri de sirop de visine (iaurtul meu era putin acrisor .Daca aveam din ala dulce nu puneam sirop). Lasi la rece in congelator si papi.Eu l-am lasat 24 de ore dar se fac aschii de gheata.Am rezolvat problema bagand in blender inghetata.Dar mai ok e sa o lasi cam 2-3 ore si sa o papi. [pofta] buna [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci,Laviniablaga si strumphy! [majoreta] [majoreta]haide Smara cu fetita,dar la termen![majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari din tot sufletul Strumfy!!! Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen. I-ai spus Andrutei ca va avea un fratior sau o surioara?[olala] La multi ani Lavi!!! Mai vino pe la noi sa ne mai povestesti. Noi din pacate ne-am intors acasa, am avut un concediu de vis, mai mult nu pot spune. Acum suntem pe dezbagajit, spalat, calcat, facut mancare si pregatit bagajul lui tati care duminica pleaca [q]. Poate gasesc timp sa pun si ceva poze. Pupici everybody! Mami fericita de [zana] Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi. Scurt ca fug acus dupa Timi. Noi bine multumim, crestem si ne facem tot mai dulci, au mai aparut si manifestarile de nemultumire (era si cazul!!! ce numai cei mari sa fie cu mofturi si ifose?)[:D] La gradi va merge din 1 noiembrie pana la urma dar mie imi e f bine si asa ptr ca vin ai mei din septembrie si vom avea ajutoare! URAAAAA! Merit un mare monument dupa cum imi si spunea o prietena ca am rezistat atat si inca mai rezist singura fara ajutoare cu mica mea hoarda. Am tras o fuga pe a Marea Nordului, din pacate doar 2 zile dar asa de mult ne-a placut!!! Nu e ca la marea "clasica" adica plaja e intr-adevar de vis cu nisip alb si fin cum vezi in reclamele cu insule tropicale, dar bate vantul f puternic (e plin la olandezi de centrale eoliene), si pe motivul asta nu e niciodata deosebit de cald, apa e f rece si destul de agitata. Dar e minunat! Miroase a mare, zboara pescarusii si se joaca cu vantul si briza puternica si continua te tine permanent in priza iar seara cand te bagi in pat te simti cu adevarat relaxat. Se vede cat de incantata am fost nu? Sper sa ma mobilizez zilele astea sa pun si poze pe Webshots, deocamdata le-am pus doar pe FB. Lui Timi ii place mult la gradi si se vede ca a prins ceva germana, Vlad are multe cuvinte pe care le zice cu accent de neamt de origine turca [bang] dar de la toamna merge la scoala de cartier cu copii care vorbesc perfect nemteste asa ca sper sa vorbeasca si el ca Timi pe care imi vine s-o mananc cand o aud ce frumos accent are. Teo rupe si ea ceva cuvintele, cand cum vrea, oricum e totala cand le spune pe alea in nemteste.[:D] Lavi, Strumfi felicitari ptr burticute! Lavi la multi ani sa ne traiesti! Mani, Moni, Strumfi, Simi, Lumi si Monis sa va fie de bine vacantele sper sa reusim anul asta sa tragem si noi o fuga pe undeva macar o saptamana infara de vizita obligatorie in Ro. Smara tinem pumnii sa mai stea puiuta la caldurica. Pe Raluci deja am felicitat-o, urmaresc cu sufletul la gura epopeea numelui! Licurici maiestrici, ce faine lucruri faci tu! Peste 2 saptamani ma apuc si eu sa mai cos, materiale am numai cheful sa-mi vina si sa ma lase si copii ca intra si ei in sfarsit in vacanta atunci. No hai ca tre s-o intind. Pupici la toata lumea! [9cer] Diana cu [bonjovi] Vlad (16.05.04) & [8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, doamnelor! Revin si eu dupa o lunga absenta, cu gin&tonic cu gheata si limonada cu menta, dupa preferinte! Felicitari proaspetelor gravidute strumfy si lavi - si [s] cu intirziere pt ieri, iti doresc sa fii sanatoasa si fericita si sa se aseze lucrurile asa cum iti doresti raluci ma bucur tare ca o sa ai baietel, stiu cit il asteptai [pup] Ca raspuns la sondajele de opinie – referitor la nume, eu sint de acord cu lumi ca e bine ca ambii frati sa aiba nume din acelasi “film”, altfel s-ar putea ca unul sa se frustreze ca are nume mai putin smecher. Deci din variantele puse de tine,eu votez pt Razvan. Robin e frumos dar intra la moda acum din cauza ca una dintre vedetele de la “Dansez pt tine” are un baietel cu numele asta si s-ar putea sa te trezesti ca jumatate din clasa lui de la gradinita/scoala se va numi asa [:D] Trici noi avem Smart Trike, cred ca am folosit-o de 3 ori ca strazile sint cam accidentate pe aici iar in parc vreza numai la nisip, nu are chef de plimbare. lumi la noi programul meselor este asa: 9 – mic dejun ( o combinatie dintre lapte/iaurt cu cereale, ou, piine, masline, cascaval, gem, rar fructe); 11 – fructe; 13 – supa sau ciorba + tzitzi inainte de somn; 16.30-17 – felul 2; 19 – o caisa, 5 cirese, ceva fruct dar foarte putin; 20 – 300 ml. lapte de capra + tzitzi si somn pina a doua zi fara biberon peste noapte. monica si monis bine ati revenit din concediu,ma bag sa scotocesc dupa poze Tina si simina felicitari pt renuntarea la pampers, eu n-am inceput inca sportul asta... gabitza trimit cite un pupic pt Dragos, sa fie totul ok la terapie si pt saracuta Eva cea muscata Despre noi – toate bune, cam obositor, Lila vorbeste toata ziua fara oprire si daca nu repeti ce zice ca sa arati ca ai inteles face un scandal monstru si mai nou nu prea mai doarme de prinz sau doarme maxim 40 de minute, de ajung la capatul zilei ca dupa maraton [:D] Zice ca o dor dintii asa ca presupun ca ii ies caninii de jos si poate de-aia nici nu doarme bine (din fericire pina acum nu s-a trezit si noaptea) si de ieri a inceput sa joace teatru, in sensul ca a venit la mine si din amuzament s-a apucat sa-mi prezinte cum se sprijina elefantul Hathi din Cartea Junglei (v-am zis ca are o pasiune) in bat si batul face tzac si se rupe si cade intr-o parte. E asa comica cum imita cum se se sprijina in baston si apoi se face ca se prabuseste, si apoi e foarte mindra si ride ca un soricel. Tot imi propun sa mai pun poze dar nu mai ajung niciodata pina acolo... floricik ti-am dat un PM [pup] [flo] Va pup cu drag, ma duc sa scotocesc blogosfera dupa noutati [:D] Editez ca sa-mi cer scuze fetelor pe care nu le-am nominalizat din graba, va citesc cu drag pe toate si-mi ramine in cap ce scrieti, ma trezesc cind sint in parc la joaca cu asta mica ca va raspund in gind [pup] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut si eu din mers fetele dragi, imi pare rau ca nu mai apuc sa apar mai des, m-am ascuns sub dus si nu mai ies de acolo ca se moare pe canicula de aici. Felicit gravidutele, sa aveti sarcini usoare, o pup pe Raluci ca zice ca Ralucutza e un "el" si pup toate fetele fara exceptie. Smara , sunt cu gandul la tine! Licu Esti ok? [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Salut si eu din mers fetele dragi, imi pare rau ca nu mai apuc sa apar mai des, m-am ascuns sub dus si nu mai ies de acolo ca se moare pe canicula de aici. Felicit gravidutele, sa aveti sarcini usoare, o pup pe Raluci ca zice ca Ralucutza e un "el" si pup toate fetele fara exceptie. Smara , sunt cu gandul la tine! Licu Esti ok?
Andre draga mea imi era dor de tine[pup] caldura mare si la noi Lili, eu am avut in opilarie un Robin si tare indragostitra am fost de numele asta si inca mai sunt [olala], dar daca a aparut si un pui de vedeta atunci nu bun[bang] Vedem acum am ramas la CEZAR, pana in decembrie [alcool] pupam Liloasa sefa la animale, cum esti cu lucrarea, hai ca astept sampania aia rece rece Diana vazut poze pe FB cu familia mare si frumoasa [flo] Natalia sanatate multa mamei tale [flo] Gabitza o imbratisare calda pt Eva muscata si un pup dulce tare pt Dragos, si pt tine un castron de cirese [pup] tanti mama lu' Remus Andrei[roker](8 nov '09) [gica] si-a facut treaba, [gravired]16+cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...