Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jocul cu carti 2.3


lilanda

Recommended Posts

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lilanda
beren, pot sa jur ca nu-s telenovele in A trai pentru a-ti povesti viata? Unde, cum? [:D]
align="right" id="quote2">

Nu, Lilanda, mutatis mutandis ... un pic prea mult: mai intai inlocuiesti telenovela cu foileton si ajungi la Dickens (primul guess), apoi schimbi cadrul istoric si cultural [:)], ajungi la sud-americani, dar - constransi de hintul de "premiul Nobel" - ne multumim cu auto-biografia (scrisa ca literatura) lui Marquez. Asta a fost my thought process [:D] la postarea "cu viraje" a Laurei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gresit, am gresit, scuze scuze (oare mi-o mai reveni vreodata neuronu la forma nitiala? In Matusa grozav le placeau foiletoanele, iar ideea sa le puna la radio a fost geniala; si nu erau chiar cele mai maiestuoase capodopere ale literaturii universale (Pedro e angajat sa le spice up a little bit, nu?), de aia am zis telenovele. Si matusa ii sune baiatului Varguitas, e el clar, pe la douazeci de ani deci in tinerete, nu? Eu am vrut sa va amintesc o carte foarte foarte misto, nu sa creez un scandal, sorry. (Nici macar unul amical asa ca de zona artelor) beren, eu am copil mic nesomnoros si iPhone, de aia bantui noaptea pe internet, tu ce ai patit!?[alcool] If our walks are silly enough, we can deduce ANYTHING from ANYTHING.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaa...raminem tot prin zona, ca sa citim despre o dare de seama despre orbi. Io cred ca e funny sa mai aflam despre diferite thought processes. Vi-o mai amintiti pe gindaca?? Era criminala cu indiciile ei hermeneutice!! [:D] Munca de detectiv literar s-o ghicesti!! [url="http://acaile.blogspot.com/"]"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...