Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

1 an de la nastere....mamicile slabesc (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia]

Am niste zile mai nasoale si nu prea reusesc sa scriu ce pap zilnic. Important e ca incerc sa ma tin de regim cat de mult pot si fac miscare cat mai multa. Sar peste raportul de saptamana asta, pentru ca ieri mi-a fost foarte rau si n-am mancat mai nimic, deci era clar ca azi ma avantajeaza cantarul si vreau sa fiu fair, sa nu-mi fur caciula singura.

Va pupacesc si revin cat de curand pot.

 

__________________________________________________________________

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Feteloooorrr, hellllpppp, plsss! Plang ca proasta singura-n casa si nu stiu ce sa fac... Ieri si azi, cand am ajuns la cresa (e adevarat ca a fost si tati cu noi, poate si asta e o cauza), maimu mica a inceput sa planga, sa strige "maami, maaami" si sa se agate efectiv de gatul meu (nici macar jucaria ei preferata n-a potolit-o), de mi s-a rupt sufletul si abia m-am abtinut sa nu plang odata cu ea. Nu pot descrie ce-i in sufletul meu acum... Si eu care credeam ca am inceput cu dreptul, ca, daca in prima saptamana n-a plans, asa va fi si in continuare. E adevarat ca s-a potolit destul de repede, vazand ceilalti copii, dar momentele alea raman si-mi sfredelesc creierul si acum [q]. Eram in stare sa fug cu ea mancand pamantul, daca ar mai fi plans in continuare. Ce sa fac? Cum sa trecem peste sosire la cresa fara plansete? Voi ce-ati facut?

 

__________________________________________________________________

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Littlelight, imi pare rau. Nu stiu ce sa te sfatuiesc, Iarina a fost la gradinita la 2 ani si 9 luni, program scurt. In primele saptamani statea la d-ra educatoare in brate si ii spunea "mami Adina". Aveau mic dejun, gustare si pranz. Erau doar cativa copilasi in grupa. Uneori trebuia sa insist dimineata sa mearga la gradinita pentru ca ii era somn, insa nu au fost probleme deosebite. Cand ajungeam acolo in primele zile intram cu ea in clasa si dupa 1-2 minute ii spuneam "pa", daca era prima sosita o lasau sa priveasca desene animate. In zilele urmatoare abia apucam sa o dezbrac ca fugea singurica in clasa, nici nu apucam eu sa ii zic "pa". Per total era 1-2 saptamani la gradi, 2-4 saptamani acasa, din cauza racelilor repetate.

Va pupam si va uram acomodare usoara. Eu cred ca ajuta sa ai incredere in ea, daca te simte pe tine increzatoare si hotarata ca totul va fi bine, prinde si ea curaj. [grup]

 

_____________

Raresid="navy">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, [pup][pup][pup].

Si eu o las deocamdata pana dupa masa de pranz (deci program scurt) si eram atat de bucuroasa in primele zile ca nu plange. Bine macar ca, dupa ce intra in clasa, se potoleste repede. Te-ai prins ca-mi mai fac de lucru pe-acolo sa vad daca mai plange, apoi, desi ma conving ca nu, tot le mai stresez pe doamne cu telefoanele. Intotdeauna mi-au spus ca in restul timpul e cumintica, nu plange si se joaca cu ceilalti copii, ba chiar si papa cate ceva (saptamana trecuta a fost de servici o doamna tare draguta, care se ocupa foarte bine de ea si chiar manca mai bine decat acasa). Ma gandesc insa (de... imi da tarcoale [drac]) oare nu-mi spun ce vreau eu sa aud, desi nu e asa?

Am incredere in maimu, e sociabila, asa am incercat s-o invat, ii plac copii si se acomodeazam repede cu lumea, mai ales in prezenta celor mici, dar tot mi se rupe inima cand plange asa. Si inca ceva. De cand am dus-o, plange cand cand ma vede ca vin s-o iau (e si obosita, desi cu sculatul de dimineata nu-i nici o problema, ca este matinala de cand am nascut-o).

In fine... sper sa fie bine.

 

__________________________________________________________________

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Littlelight, sigur va fi bine ! [pup]

Iarina era fericita cand veneam sa o luam acasa dar ea nu este deloc o persoana matinala. Probabil ca la voi oboseala isi spune cuvantul.

Noi la plecare aveam probleme, chiar si acum spune uneori ca nu vrea la gradi pentru ca ii este somn. [:)]

 

_____________

Raresid="navy">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...