Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

1 an de la nastere....mamicile slabesc (5)


Recommended Posts

Buna dimineata.

 

Eu mai rar cu scrisul,dar va citesc mereu din umbra [:D]

 

Magdaz felicitari pt kg date jos si tine-o tot asa [pk]

 

Litlle ce varsta are fetita ta?Intreb caci si noi mergem la cresa ,Paul e cel mai mic din grupa -2,are doar 1,4 luni .

Poate fetita ta a inceput sa constientizeze ca va merge zilnic acolo si plange de dorul vostru,totusi ea se joaca,mananca,interactioneaza cu copii,inseamna ca s-a adaptat cat de cat.

Daca ar fi fost ceva mai rau,sigur ti-ai fi dat seama din comportamentul ei,ar fi refuzat categoric sa mearga acolo.

Paul incepe sa planga cum vede cresa,cand il bag in sala incepe iarasi teatrul,refuza sa manance,doar gustarile le ia,cand isi mai aduce aminte de cate ceva incepe cu maraiala dar interactioneaza si el cu copii,se joaca cu el,nu imi fac probleme ca ar fi ceva rau deoarece el e foarte mamos,a fost alaptat pana de curand,e dependent de mine si e inca mic.

Multi copii plang,e dureros pt parinte dar trebuie sa fii tare,este pentru binele ei sa o duci la cresa.

Te pup si multa rabdare.

 

DANICRIS eu am ajuns la 90 kg [:D],poti face o mica modificare in listuta?[pup]

 

De cand tin Monti,ma simt excelent,rezultatele deja se vad (3 kg in 3 saptamani) asa ca recomand oricui dieta.

 

Va pup si jos kg [pk]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim si va [pup] si noi. Maimu are 1 an si 9 luni. Azi dimineata a mai marait putin pana sa intre in clasa (a fost mult mai bine decat joi si vineri), dar doar pentru ca era un copilas care plangea cand am intrat noi in "vestiar". A venit unul putin mai maricel si a intrat in sala dupa el, fara sa mai planga, mai ales ca a preluat-o doamna cea draguta, care a reintrat in tura de dimineata.

 

 

__________________________________________________________________

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

Cu scuzele de rigoare pentru intarziere, raportez si eu 78,2kgid="red"> (marti dimineata).

 

 

PS. Aoleu, acu' vazui [wow]. Voi ati observat ce se poze apar la vizualizarea mesajului? Ne omoara de tot [pofta].

Cica sa te tii de regim cu atatea ispite dulci [q].

Am fugit.

[pup]

 

__________________________________________________________________

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi

LA MULTI ANI pt ieri [:D]

 

Fetele cum merge treaba cu slabitul?Acum ca a venit iarna,organismul e invatat sa manance mai gras,asa ca mare atentie la surplus.

MAGDAZ multumesc [pup]

AYLIN tu ce mai faci?Mi-a parut rau ca nu am stiut de venirea ta in tara,eu mi-am petrecut o mare parte din vara acasa,mi-as fi dorit sa va cunosc atat pe tine cat si pe fetita ta,dar poate cu alta ocazie.

Cum merge cu mentinerea dietei??[pup]

 

Litllelight tu cum mai esti?

Da,tentatiile sunt mari,de obicei riscam sa cadem in ghearele poftelor,dar asa nu vom reusi niciodata sa slabim,trebuie sa rezistam eroic,mai ales ca ajungem la o varsta la care dieta combinata cu nitel sport e esentiala in slabire.

Cum mai e la cresa?Mai plange fetita ta?Noi bolnaviori mereu,plangaciosi,inca facem greva foamei acolo,dar se va adapta el in curand.Pe 14 avem prima serbare,sunt atat de emotionata,cu siguranta voi da apa la soricei :)))

Multi [pup] pt tine

 

Eu de cand tin Monti ma simt foarte bine,tentatiile culinare au fost mai accentuate la inceput,dar pe parcurs,citind despre Monti si stilul de viata propus,am inceput sa rezist eroic,iar acum am ajuns la stadiul cand trec pe langa standul de prajituri din supermarket si zic PAS.Prefer sa imi fac acasa decat sa cumpar acele bombe calorice.

 

Cred ca saptamana viitoare voi ajunge iarasi la medic sa ma cantaresc,imi doresc din tot sufletul sa fie iarasi 8 in fata si nu 9.Pana la 68 totusi e cale lunga dar usor usor voi ajunge acolo.

 

Voi ce mai faceti bun de papa?

 

Va pup si o zi buna in continuare si mai ales FARA TENTATII CULINARE[pup][flo]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cresa e bine, multumim de intrebare si interes. Cica papa bine, nu ca acasa (unde avem un permanent razboi pe tema asta [bang], ca nu mananca mai nimic mai maraie putin cand ne schimbam, dar cand deschid usa clasei si vede copiii, nu mai are nici o treaba.

Ne pare rau s-auzim ca sunteti bolnaviori [pup], las' ca va faceti voi bine. Si noi avem niste mucisori (cred ca era clar odata intrata in colectivitate), fara febra, tuse sau alte cele (suntem deja spre trecere si cu astia).

In ce priveste papa, astept si eu sugestii, ca nu mai stiu ce sa mai gatesc [q]. Cred ca maine fac pui cu ciuperci.

Va [pup] si noi si ne-"auzim" maine.

 

__________________________________________________________________

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata (inca)! Ce vreme naspa [q]!

 

Slaba activitate aici [:(]. Raportez totusi 78,6kgid="red"> (cu scuza ca am musafirii lunari la purtator, deci sunt umflata si cu o pofta teribila de dulce, careia ma straduiesc sa-i rezist, desi nu-mi iese intotdeauna pasenta [:D]).

Voi cum stati?

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut ca m-ati bagat si pe mine in listuta [:D]

deci ce am de spus este ca am slabit cat aveam de gand, ba chiar mai mult. am slabit din ianuarie 2011 pana prin iunie aproximativ 7 kg, apoi am stagnat vreo 3-4 luni de zile la 56 kg, apoi in cateva zile am mai dat jos 2 kg, astfel incat acum am 54 kg la 1,70m.

super tare, sunt multumita, target-ul meu era 55 kg, deci l-am indeplinit.

mai rau e ca nu prea mai am timp de sport, insa sper sa ma mentin cu ajutorul dietei.

principiile generale le-am spus eu mai demult, in principal micsorarea portiilor, nemancat dupa ora 18, sport.

bafta tuturor [flo]

 

 


Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]

zebra roz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...