Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

1 an de la nastere....mamicile slabesc (5)


Recommended Posts

Am inceput sa beau ceai de soc. Dar, asa...mai mult pentru detoxifiere. Numai ca, in loc sa elimin apa, parca o retin. O fi de vina si caldura care e din ce in ce mai mare?! Daca n-am rezultate, nu-l mai beau. Fetelor, care-ati mai baut ceai de soc, cum a fost? Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari, Magda [flo]! Io nu dau azi raportu', ca am impresia ca mi-a luat-o razna cantarul si-am vrut sa-i schimb bateriile. Sa ma fac inteleasa: duminica dimineata ma cantaresc sa vaz cat am pus pe mine, ca sambata fu ziua soatei si ne-am porcit putin. Arata 77,9kg, relativ satisfacator. Duminica si luni bag miscare extra si mancare minus, sa remediez situatia si sa ma prezint marti cat mai onorabil. Incep sa beau si ceaiul ala de soc. Azi dimineata sa lesin, nu alta, la 79,1kg [wow]. Zic "cum dreaq vine asta?" Ma uit si la procente, vaz grasimea in limitele obisnuite, dar apa e mai mare cu vreo 15%, fata de cotele anterioare. Cum e posibil? Doar ceaiul de soc e diuretic si usor laxativ. Imi amintesc o faza oarecum asemanatoare cu ceva luni in urma, cand bateriile cantarului stateau sa-si dea obstescul sfarsit si arata asta valorile aiurea de la o zi la alta. In concluzie, maine dimineata ma cantaresc din nou, ca am cumparat baterii noi, si dau rezultatul final. Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea! Littlelight SIGUR nu e de la ceaiul de soc, pt ca toata lumea il recomanda IMPOTRIVA retentiei de apa. Si am citit ce ai scris si ghici ce si la mine aceiasi problema.Duminica aveam 70,500 si azi imi arata 72,900in conditiile in care nu am sarit calul cu nimic!!! Nu ma apropii de acea perioada a lunii ca abia am terminat, DAR am observat altceva la mine! Cand sunt in perioada fertila, retin f multa apa si chiar am fost f atenta la treaba asta, k dupa aia scad ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat! Deci si eu sar azi de la cantar! Pe data viitoare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mykaa, sunt exact la ovulatie, dar pana acum nu mi s-a mai intamplat. La mine retentia de apa incepe cam cu 1 saptamana-10 zile inainte de "invazia rusa". Nu stiu ce sa mai zic, pentru ca sunt cam umflata, dar ceaiul ala nu-si face deloc efectul pana acum. Nu ma duc mai des la baie, desi cantitatea de lichide ingerate este destul de mare (am mai mult o "dieta" lichida, decat solida pe caldurile astea - apa, ceai, supe). Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Am revenit, in continuare la fel de confuza. Am 78,7kg azi. Inca mai cred ca tot ceaiul ala de soc e de vina. Sunt la fel de umflata. Diureza nu s-a marit deloc. Mai beau ceaiul ala pana se implinesc 2 saptamani, ca asa este recomandat. Am uitat sa va spun ca, la vreo 2 zile dupa ce am inceput sa-l beau, am avut seara niste ameteli de simteam ca se invarte patul cu mine. Iau calciu cateva zile. Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Littlelight, poate ca totusi acest ceai nu este potrivit pentru tine... Cresterea aparenta a greutatii cred ca este ceva trecator si in cateva zile va fi ok. 1-2 kg +/- de la o zi la alta eu cred ca se incadreaza in variatiile obisnuite ale greutatii. [pup] __________________________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]rares - clipe in spirala norocului[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, merci de incurajari si felicitari (desi acum nu mai sunt chiar -11kg [q]). Eu cred ca o oscilatie de 1 kg, hai 2 pe saptamana ar fi ok. De la o zi la alta mi se pare ca ceva nu e in regula. Si de ce nu a aparut plusul asta duminica dimineata, daca sambata am bagat mai mult la ghiozdan? Asta nu inteleg eu [alcool]. Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zic si eu +/-2kg ca variatie normala pentru ca la mine asa a fost la finalul ambelor sarcini (ocazie cu care este mai accentuata retentia de apa)...poate si la tine e legat de apa... __________________________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]rares - clipe in spirala norocului[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...