Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

1 an de la nastere....mamicile slabesc (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu intarziere, raportez constiincioasa (desi n-am cu ce sa ma laud) 78,7kg [bang]. Magda, bravo tie. Bafta in continuare, iti tin pumnii. Mykaa, bine ai revenit si spor in continuare. Hai sa ne remobilizam, ca si eu m-am lasat pe tanjeala [:I] si am inceput sa si bag la ghiozdan seara si uite urmarile (cresc kg, in loc sa le dau jos). Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Littlelight, nu te lasa, chiar daca e poate prea devreme sa continui slabirea dupa cele -10 kg, incearca mentinerea rezultatelor pe o perioada de 2-3 luni sau pe o perioada egala cu perioada in care ai slabit! [pup][flo] Mie mi se pare greu la mentinere, mai usor a fost la slabire unde rezultatele au fost mai rapide decat speram; acum trebuie sa fiu atenta cu mancatul seara, cu cantitatea de dulciuri... mai "calc in strachini" dar sunt hotarata sa nu ma las ! [:D] __________________________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]rares - clipe in spirala norocului[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun intamplarea din wk-end cand o doamna "draguta" pe care nu o mai vazuzem de cativa ani mi-a spus ca "m-am mai implinit". [:D] Ce compliment dragut, dupa ce am "renuntat" la 6 kg ! [:-)))] __________________________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]rares - clipe in spirala norocului[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ada,bine ai revenit[flo]. Magda, doamna aia are nevoie de ochelari. Cum sa nu se vada -6kg? Poate vorbea invidia din dumneaei [:D]. Am vazut azi, rasfoind paginile acestui ultim capitol, ca de 1 luna si jumatate sunt la o asa-zisa mentinere (oscilez +/-1kg). N-am rabdare sa astept 5 luni la pragul asta [bang]. Trebuie sa fac ceva, dar nu prea stiu incotro s-o apuc. Era asa de bine cand vedeam ca se duce in jos acul cantarului [q]. Haideti, fetelor, cu [majoreta] sau cu [sm] ca ma pierd pe drum. Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Littlelight:
[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]
[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]
[majoreta][majoreta][majoreta]
[majoreta]
Sincer si pe mine ma bate gandul ca 3 luni de mentinere este cam mult si as vrea sa vad iarasi acul cantarului cum se duce in jos dar... eu zic ca mentinerea e de aur, mentinerea este adevarata piatra de incercare a curei de slabire si asa cum am avut rabdare sa ne ingrasam merita sa avem rabdare cu noi insine si sa slabim. Mie mi se pare tare grea mentinerea dupa doar -6 kg, mai vreau inca -5 kg dar imi imaginez cat de greu imi va fi dupa aceea la mentinere. Asa ca continui sa cred ca sunt o idee foarte buna cele 2-3 luni de mentinere, de fapt cred ca nu este o idee buna sa continui sa slabesc pana nu reusesc in mod confortabil sa metin aceasta greutate. Littlelight, -10 kg este un rezultatat superb si pentru mentinerea acestui rezultat timp de 6 saptamani ai toate felicitarile mele si un mare buchet de :
[flo]
[floare3][flo][floare3]
[flo][floare3][flo][floare3][flo]
[floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3]
[flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo]
[floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3]
[flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo][floare3][flo]
Daca 5 luni de mentinere ti se pare prea mult, incearca dupa 2-3 luni de relaxare si mentinere sa revii la dieta. Organismul tau merita o pauza si te va rasplati cu rezultate frumoase pe termen lung. Important este sa mananci sanatos, rezultatele la cantar nu vor intarzia sa apara. [pup] __________________________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]rares - clipe in spirala norocului[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, saru' mana! Iti intorc si eu inzecit florile si incurajarile [pup]. Zic eu ca mananc sanatos (atat timp cat eu si sotul mancam cam ce mananca copilul de 1 an si jumatate. De exemplu in week-end-ul trecut am mancat 2 amarati de mici si 2 chiftelute de scobitoare dupa 6 luni. In rest, doar pui fara piele, fript, fiert sau la cuptor, nu porc, grasimi, prajeli, mezeluri si alte chestii tip junk food. Nu mai tin cont nici macar de alea 1-2 zile de rasfat la 2 saptamani odata pe care mi le stabilisem la inceputul regimului, dar recunosc ca mai scap la dulciuri. Sunt marea mea slabiciune, insa incerc sa le fac in casa si sa inlocuiesc zaharul, pe cat posibil, cu fructoza/miere); lichide beau corespunzator si fac miscare zilnic minim 2-3km de mers pe jos. De-aia spun ca nu prea stiu ce sa mai fac [q]. Daca mai reduc portiile (in conditiile in care dimineata nu mananc cine stie ce, la pranz doar un fel, iar seara incerc sa nu fie altceva decat fructe/iaurt), inseamna ca trec spre infometare si asta e exclus, ca nu vreau sa ma sinucid lent sau sa ma imbolnavesc de cine stie ce. Offf... trebuie sa am un car de rabdare, ca n-am incotro, nu-i asa? [pup] la toata lumea. Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight Daca mai reduc portiile (in conditiile in care dimineata nu mananc cine stie ce, la pranz doar un fel, iar seara incerc sa nu fie altceva decat fructe/iaurt), inseamna ca trec spre infometare si asta e exclus, ca nu vreau sa ma sinucid lent sau sa ma imbolnavesc de cine stie ce.
Nu este buna deloc infometarea, nu merge, nu tine. [:D] Ca un mare fan dulciuri ce sunt, eu ma straduiesc sa mananc mai mult la micul dejun si la pranz tocmai in ideea de a scapa de pofta de dulce. Daca nu mananc suficient este foarte mare tentatia sa compensez cu dulciuri care cu siguranta au mai multe calorii decat mancarea sanatoasa si nici nu sunt de folos organismului. Incearca si varianta aceasta: mai multa mancare sanatoasa la micul dejun si pranz, mai putine (spre deloc [:D]) dulciuri. [pup] Am scris [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=165573&whichpage=3"]aici[/url], a doua postare, dieta care a functionat in cazul meu. __________________________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]rares - clipe in spirala norocului[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...