Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 60 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 375
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

QiaoBing, fly, gliana, floaredemacid="blue"> si toate celelalte fete [pup][flo][flo][flo]!

 

Am nascut luni, 18.07 la 37 saptamani si o zi doi copii sanatosi Luca Nicolas- 3,400 si Ianis Stefan 3,300, apgar 9, adica dupa spusele Dr. U "7 chile de copii")in conditiile in care am luat doar 9 kg pe aceasta sarcina, cu toate ca mancam groaznic de mult si multe dulciuri..Tratamenul Dr.U a dat roade si de data asta! Multumesc lui Dumnezeu, acum sanatate ca restul le rezolvam pe parcurs!

 

Angelicaid="blue">, mult curaj, eu dupa 12 ani de casnicie am acum 3 copilasi datorita Dr. U care mi-a depistat cauza pierderilor de sarcina anterioare!

 

Am sa intru mai rar dar va o sa va urmaresc tot timpul insemnnarile(acum il alaptez pe Luca in timp ce scriu).

 

Va sarut!

 

 

Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)

 

 


Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, patru sarcini oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural, 1 sarcina reusita. Mutatiile au fost descoperite la sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: femibion 2 1/zi, Folowise 1/zi, Vit. C 1/zi, Magne B6 2/zi, Clexane 0.6 1/zi, tardiferon 1/zi, fitolip 6/zi, lagosa 2/zi, Utrogestan 100 2/zi, gynipral 2/zi, dopegyt 1/2 la 12 ore Doamne ajuta-ne!

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinutaid="blue">, multa putere!

 

Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)

 

 


Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, patru sarcini oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural, 1 sarcina reusita. Mutatiile au fost descoperite la sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: femibion 2 1/zi, Folowise 1/zi, Vit. C 1/zi, Magne B6 2/zi, Clexane 0.6 1/zi, tardiferon 1/zi, fitolip 6/zi, lagosa 2/zi, Utrogestan 100 2/zi, gynipral 2/zi, dopegyt 1/2 la 12 ore Doamne ajuta-ne!

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

woooooowww vali, m-ai spart:)))))))))))) felicitariiiiiiii femeieeeeee:))))))), esti super tareeeeeeeee sa aduci pe lume doi dolofani, cand de regula nu se dezvolta asa frumos. Ce sa mai spun, toata admiratia mea pt voi, sa va bucurati de ei si sa va aduca doar bucuriiiiiiiii.[pup][pup][pup]

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 34 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danezza, iti multumesc pt incurajari si sfaturile bune.

 

Ma bucur mult pentru tine si bebelus. Incearca sa-ti concentrezi toata energia pozitiva asupra lui si o sa fie bine.

 

Tu la cat timp mergi la doamna dr. U ca sa faci analize de sange in sarcina si ce tratament ai?

[pup]

 

30 de ani, sarcina de 24 sapt oprita in evolutie, fara mutatii genetice, posibila trombofilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikoniko,de ce valoarea la antifxa trebuie sa fie intre 0,00 si 0,10 ui/ml?

Ultima data mie mi-a iesit antifxa 0,33 ui/ml si fac tot clexane de 0,6 de la inceput pana in prezent.

[flo]

 

[gravi]22+ [baietel]

Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot

Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inna, habar nu am . Dar stii ca langa tabelul cu rezultatele analizelor, este si tabelul cu valori normale. In tabelul acela , valorile antiFXa sunt intre 0.00 si o,10...Mai multe nu stiu nici eu. Dr U s-a declarat multumita la valoarea de 0.17 pe care o aveam la doza de 0,35 innohep. So...[8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...