Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 60 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 375
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fly nastere usoara.[pup]

 

Eu mi-am facut injectia de clexane seara la 20, am recoltat sangele la 4 dimineata( deci la dist de 8 ore) si s-a dus cineva sa-mi duca sangele la Fundeni.

La val antifxa= 0,33 am ramas in continuare pe clexane de 0,6.

 

[gravi]22+ [baietel]

Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot

Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vali [wow] [wow] [wow] [wow] [wow] sa iti traiasca puiutii, sa fie sanatosi, mancaciosi (nu ma indoiesc !), tie recuperare rapida, laptic si muuulta rabdare [pup]

fly [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

abia astept sa ne povestesti primele impresii cu printesita ta.

vinei o sa devin matusa, asa ca sunt si eu cu emotii in asteptarea nepotelului [:D]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fly [pup] tinem pumnii si astetam vestile mari si bune!

Mealex - cred ca nu esti singura care mai trage chiulul

important este sa nu fie uitat aspenterul si metafolinul (acid folic)

Toate sunt importante dar cred ca astea 2 sunt cele mai ..

eu de ex nu am luat cetebe deloc, nu stiu de ce mi s-a arut ca nu ma ajuta cu nimic [:-@]

 

MTHFR C677 Homozigot

[gravired] in 10+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danezza, mie mi se pare ca multe dintre ele sunt cam degeaba...m-a dezamagit mult ca indiferent de cate luni de tratament aveam, analizele de la Fundeni erau la feld e proaste (ProC. global 0.4, fata de minim 0.8)...

 

Ieri am mai avut o surpriza: am avut un mic, mic spotting maroniu, sunt in ziua 12, test de ovulatie negativ, temperatura nu a crescut inca. Nu stiu ce sa fac, chiar vroiam sa o las mai moale, sa imi vad de viata mea o perioada, sa fac lucruri pentru mine pentru ca de 4 ani proiectul bebe e pe primul loc si simt ca nu mai rezist asa...acum nu stiu ce sa fac...vine perioada fertila, nu stiu daca sa mai prestam...sa merg la doctor...ultimele analize pentru infectii, Babes Papanicolau si eco trans au fost in aprilie, putin probabil sa fi luat ceva intre timp, dar cine stie...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil] id="purple">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex eu doar visez la o gravideala naturala. presteaza draga mea, ce Dumnezeu! daca e sa fie bebe, o sa fie, daca nu, asta e...iti vezi de viata in continuare[pup]

 

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prestez, Aristica, mi-e teama doar ca as mai putea avea inca o problema. Vi s-a intamplat sa aveti spotting la jumattaea ciclului?id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil] id="purple">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mealex

tocmai de aia zic si eu ca importante sunt acidul folic, femibionul si aspenterul (sau eventual clexane)

nu cred ca e cazul sa-ti faci pb pt o mica pata acolo

daca ai perioada fertila, presteaza

incearca sa fii un pic mai relaxata si vb ta, incearca sa faci si alte lucruri care iti plac si sa te mai detasezi de asta

Probabil ca nici stresul asta continuu nu ajuta la conceput

In rest, [pup] multa bafta si va veni si bebe cand va vrea Doamne Doamne

 

MTHFR C677 Homozigot

[gravired] in 10+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexut drag uite cum gandesc eu: daca jumatatea masculina din cuplul nostru ar avea spermatozozizi voiosi si daca eu as avea macar o trompa perfect permeabila si functionala, dar daca ma stiu si cu mutatiile astea, eu as monitoriza ovulatia, as face clexane in burta chiar din momentul ovulatiei (as lua restul tratamentului din semnatura ta, continuu) si as sta in lumanare dupa fiecare partida de jughineala si iubareala cu jumatatea masculina. Asta as face eu...dar cum n-am parte de trompa aia si de gigei alergaciosi...zic si eu altora sa faca asta. aaaa si-n plus, la vreo 5 zile dupa ovulatie asi incepe sa pun niste progesteron[pup]

 

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica, gandim la fel, fac toate astea, mai putin Clexane in burta de la ovulatie, ca nu am reusit sa primesc de la vreun medic...mi-au zis ca imi vor da de la confirmarea ecografica...

 

Iti multumesc pentru incurajari!

 

Doamne ajuta toate fetele sa isi atinga visul!id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil] id="purple">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...