Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 60 -


Recommended Posts

Buna, fetelor. Va rog mult ajutati-ma cu adresa de e-mail a dr. Uscatescu. Sunt insarcinata in 16 saptamani, am MTHFR 677 C si 1298 A heterozigote si desi sunt din Bucuresti as vrea sa ii scriu doamnei doctor inainte de a ajunge la Fundeni. Nu stiu daca imi trebuie trimitere de la medicul de familie, adeverinta sau altceva. Am aproape toate analizele facute si sunt speriata tare pentru ca am ramas foarte greu insarcinata, este primul bebe si nu as vrea sa se intample ceva. Multumesc frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 375
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Iulia7
Buna, fetelor. Va rog mult ajutati-ma cu adresa de e-mail a dr. Uscatescu. Sunt insarcinata in 16 saptamani, am MTHFR 677 C si 1298 A heterozigote si desi sunt din Bucuresti as vrea sa ii scriu doamnei doctor inainte de a ajunge la Fundeni. Nu stiu daca imi trebuie trimitere de la medicul de familie, adeverinta sau altceva. Am aproape toate analizele facute si sunt speriata tare pentru ca am ramas foarte greu insarcinata, este primul bebe si nu as vrea sa se intample ceva. Multumesc frumos.
align="right" id="quote2">mai bine te duci luni la fundeni; pana iti raspunde la email mai pot trece cateva zile bune...nu ai nevoie de trimitere de la vreun medic; doar sa ai la tine toate analizele, puse frumos intr-un dosar;mergi la 7.30 ptr a recolta sange; iti mai fac acolo cateva analize, dupa care uscatescu iti spune ce ai de facut pe mai departe...bafta!sarcina usoara![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si o saptamana frumoasa tuturor!

 

Astazi am primit (in sfarsit!) rezultatul Anti FX-a de la Synevo. Surpriza!!! 0,23. Deci la 5 ore de la recoltare la Synevo imi iese 0,23 si la 5 ore jumatate (cam jumatate de ora am facut pana la Fundeni de la Synevo Grozovici) la Fundeni iese 0,32. Intelegeti si voi ce doriti. Am sunat-o pe d-na dr. Avram, care a ramas putin interzisa. Pana la urma, am luat in calcul ca D-dimerii iesisera foarte bine dupa doar 3 zile de Clexane 0,6 (deci nu prea avusese timp doza marita sa-si faca efectul) si raman tot pe 0,4, cum a propus dansa. Am emotii, am mari emotii, asa ca astazi m-am hotarat sa ma duc sa-mi fac o eco. Daca bibi prezinta ceva tentativa de ramanere in urma, ma "autotrec" pe 0,6.

Doamne sper sa fie bine!!!! Am fost plecata in week-end la munte si n-am avut nici o greata timp de 3 zile. Bineinteles ca m-am panicat ca prea ma simt bine [bang]. Asa ca astazi, cand am vazut rezultatul, ca teoretic eu am tot stat pe doza mica si dupa trei zile de doza marita am sarit inapoi la cea mica, m-am cam mototolit.

 

Fetelor, doamna doctor Avram intra in concediu de la 15 pana pe 29 August. Asta de stiut asa...pentru cine vrea sa vorbeasca cu dansa.

 

Ma duc sa ma pregatesc pt eco. Am inima cat un purice...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tonirro
Astazi am primit (in sfarsit!) rezultatul Anti FX-a de la Synevo. Surpriza!!! 0,23. Deci la 5 ore de la recoltare la Synevo imi iese 0,23 si la 5 ore jumatate (cam jumatate de ora am facut pana la Fundeni de la Synevo Grozovici) la Fundeni iese 0,32. Intelegeti si voi ce doriti.
align="right" id="quote2">
care poate fi explicatia?
ce a zis dr hematolog?
[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, va anunt ca astazi s-a nascut prin cezariana, fetita noastra, Eva, 3,5kg, scor Apgar 10, o minune de copil!

Suntem bine amandoua, chinul a luat sfarsit!

Bafta tuturor mutantelor dragi, Doamne ajuta sa va impliniti visele!

O sa va scriu mai multe dupa ce ma mai recuperez!

[pup][olala][olala][olala][olala][flo][flo][flo][flo]

 

[gravired] 38+ cu [fetita]

 

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot id="teal">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Flyhigher! Sa fiti sanatosi cu totii (l-am inclus si pe tatic). Sa aveti multe bucurii impreuna!

[flo] si [pup]!

id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitaaaaaaariiiiiii FLY, ai adus pe lume pe nora mea[olala][olala][olala][olala]. Bravoooooooooooo, ma bucur ca sunteti bine si abia astept sa-mi povestesti detalii. Acusica rasturnam si noi caruta (cum se spune) :)))))). Va pup si va doresc recuperare rapida si multa binecuvantare de la Dzeu. pupiciiiiii[pup][pup][pup][pup]

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 35 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...